Mokyklų uždarymo vajus tęsiasi – krito Pociūnėlių pagrindinė mokykla

0
1355
Politikų valia ant ešafoto palydėta Pociūnėlių mokykla. Dabar tik laiko klausimas, kada besileidžianti giljotina pabaigs dar prieš 1900 metus įkurtos mokyklos egzistavimą.

Kovo 7-ąją dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos posėdis. Vienas svarbiausių klausimų, dėl kurių buvo laužomos ietys, tai dar vienos mokyklos panaikinimas. Žinoma, iniciatoriai ypatingai vengia šio žodžio, todėl švietimo įstaigos panaikinimas apipinamas švelnesniu žodžiu – reorganizacija. Panaikinant Pociūnėlių pagrindinę mokyklą, pagrindinis darbas atiteko Švietimo ir sporto skyriaus vedėjui Laisvūnui Vaičiūnui. Būtent jis dabar kuruoja maždaug trijų milijonų eurų ES finansinę paramą rajono mokykloms, tačiau ne visas jas pasieks ši finansinė injekcija.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos specialistų parengtiems 2021-2025 metų mokyklų tinklo pertvarkos pakeitimams labiausiai prieštaravo ne tik valstiečiai, kurių kritiką uždarant mokyklą Pociūnėlių miestelyje labai apribojo buvimas valdančiojoje koalicijoje. Tačiau viešų kritikos žodžių negailėjo ir Jolantos Margaitienės vedami konservatoriai su savo partneriu G.Lipnevičiumi iš Lietuvos regionų partijos. Skamba neįtikinamai, bet būtent konservatorių-valstiečių valdančioji koalicija 2021 metais patvirtino šį planą, kuriuo buvo numatytas dalies rajono mokyklų uždarymas dėl drastiškai mažėjančių mokinių rajone.

Dabar du valstiečiai – Aurimas Gaidžiūnas, einantis Investicijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininko pareigas, ir Jonas Povilaitis, protestuodami net nedalyvavo balsavime, tuo tarpu jų jaunasis bendrapartietis Laurynas Krikščiūnas, vicemero Vytauto Krikščiūno sūnus, balsavo už mokyklos uždarymą. Prie socialdemokratų Sauliaus Luščiko, (dviejų pedagogių) Vilmos Sprudzinienės ir Laimos Škėmienės, profesinės mokyklos direktoriaus Jono Pravilonio ir Laimučio Bruniaus prisijungė ir demokratai Justas Malinauskas su Eduardu Martynkinu su liberalais Algimantu Rusecku ir Rimantu Vaičiurgiu. Buvęs rajono meras, taip pat ir mokytojas ir buvęs mokyklos direktorius, žaliasis Vytautas Simelis pritarė Pociūnėlių mokyklos uždarymui. Jo frakcijos partneriai darbiečiai Zita Žvikienė su Jurgiu Baubliu ir nepartiniu, buvusiu demokratu, Vilmantu Petuška uždegė žalią šviesą ne kūrimui, o mokyklos sunaikinimui.

Balsavimo rezultatai uždarant Pociūnėlių pagrindinę mokyklą.

Keletas politikų vis tik buvo neapsisprendę, todėl susilaikė. Du Lietuvos regionų partijos nariai Vidmantas Bernotas ir Vilma Aleknienė kartu su konservatoriais Irena Palioniene ir Dariumi Jurėnu buvo linkę likti nuošalyje ir balsuodami nesirinko nė vienos pusės.

Uždarant Pociūnėlių mokyklą, vienas argumentų buvo tai, kad miestelio ir jo apylinkėse gyvenantiems moksleiviams bus geresnės mokymosi sąlygos, pagerintos galimybės siekti geresnių įvertinimų ir gerinti mokymosi kokybę. Čia galima peržiūrėti vaizdo įrašą, kuriame vyko politinės batalijos dėl mokyklos panaikinimo. Šiuo tarybos sprendimu Pociūnėlių mokykla tampa Baisogalos gimnazijos filialu. Politikai pažadėjo, kad mokiniams kol kas bent jau nereiks važinėti anksti rytais į Baisogalos gimnaziją. Beje, šiuo sprendimu Sidabravo ir Grinkiškio gimnazijos buvo perdarytos į pagrindines mokyklas, tai yra tą patį statusą, kurį turėjo Pociūnėlių mokykla. Uždarius Pociūnėlių mokyklą, dabar spėliojama, kuri kita mokykla bus kišama po giljotina. Daugiausiai galimybių pasmerktųjų sąraše turi Alksniupių pagrindinė mokykla…

 

Žurnalistas Marius Aleksiūnas.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia