Rytais svaigintis baruose nebebus galima – G. Lipnevičiui nepavyko „apginti“ savo baro interesų

0
2145
Kad ir kiek alaus baro savininkas stengėsi, Tarybos dauguma uždraudė prekiauti baruose ir kitose vietose alkoholiniais gėrimais nuo 5 iki 10 rytais.

Radviliškio miesto gatvėse rytais šlitinėjančių mėlynanosių artimiausiu metu bus mažiau. Bent jau taip tikisi Radviliškio rajono valdžia. Tokias viltis jiems sėja šiandien priimtas tarybos sprendimas dėl pilstomų alkoholinių gėrimų prekybos ribojimų. Prieš jį ypač aršiai „piestu stojosi“ politikas Gediminas Lipnevičius. Merui Kazimierui Račkauskiui net teko suabejoti, ar vieną barą Radviliškyje turintis kelių aludžių savininkas nesusipainiojo viešųjų ir privačiųjų interesuose.

Klausimas dėl prekybos pilstomu alkoholiu laiko ribojimo Tarybos darbotvarkėje buvo vienas svarbiausių kovo 7-ąją dieną vykusiame posėdyje, tad rajono meras priimtu sprendimu puolė džiaugtis viešai dar nespėjus pasibaigti tarybos posėdžiui.

Šiandien Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai priėmė sprendimą, kad nuo balandžio 2 dienos visame Radviliškio rajone nuo 5 valandos ryto iki 10 valandos ryto nebegalės būti prekiaujama pilstomais alkoholiniais gėrimais. Labai tikiuosi, kad rytais, kai į mokyklas eina vaikai, viešose vietose sumažės girtų asmenų ir visi jausimės saugesni. Ačiū visiems, kurie palaikėte šį sprendimą. Teko atlaikyti labai didelį suinteresuotų asmenų pasipriešinimą, kad šis sprendimas nebūtų priimtas. Aš manau, kad žmonės, kurie dienos negali pradėti be alkoholio, turėtų būti gelbėjami ne jiems nuo ankstaus ryto įpilant dar alkoholio „sveikatos pataisymui“, bet kitais, civilizuotais būdais, – asmeninėje paskyroje parašė rajono meras K. Račkauskis.

 

 

Rajono meras itin greitai išplatino naujai priimtą sprendimą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taryba priėmė sprendimą drausti prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 5 ryto iki 10 valandos. Tai palies ir G.Lipnevičiaus valdomą barą Laisvės alėjoje.

Šiandien rajono taryboje svarstant šį klausimą ypač nerimo Laisvės alėjoje esančio baro savininkas verslininkas G. Lipnevičius. „Turiu daug klausimų dėl šio klausimo. Ši Jūsų iniciatyva su logika prasilenkia (turėjo omeny merą – aut. past.). Galbūt galėsite atsakyti: mažmeninės prekybos alkoholiu ribojimo komisijos protokole nurodoma, kad 2022 metais „Central Hotel“ – 12 teisės aktų pažeidimų, prie kavinės-viešbučio „Puriena“ – 6 teisės aktų pažeidimai, Laisvės alėjoje – tik vienas, „Maxima“ – 3. Jeigu pažeidimai padaryti prie kavinių, restoranų ir dar padaryti jie vakare, kodėl jūs siūlote riboti ryte?“, – klausė kelių barų savininkas G.Lipnevičius. Jam į pagalbą atskubėjo buvę mirtini jo priešai konservatoriai. Šiems taip ir nepavyko pamokyti G.Lipnevičių, kol patys ilgus metus valdė rajoną, o G.Lipnevičius buvo arčiausias jų konkurentas. Kas pasikeitė konservatorių mąstyme per tokį trumpą laiką, liko neaišku, nors panašu, kad siekis išlaikyti G.Lipnevičiaus įmonės pajamas pernelyg akivaizdus.

Tarybos posėdžiui pirmininkaujantis K.Račkauskis bandė prevenciškai apsaugoti politiką nuo problemų VTEK, bet Tarybos narys nesusiprato. Tada jau meras pirštu bedė: “ar tikrai nebus interesų konfliktas? Ar neatstovaujate savo asmeninę įmonę?” G. Lipnevičius kvotė merą, ar šis sprendimas nėra tik dėl jo. Meras atšovė, kad šis sprendimas inicijuotas, reaguojant į bendruomenių, komisariato raštus. Be to, mero pusėn stojo ir Vidmantas Bernotas, taip vadinamos alkoholio prekybos komisijos pirmininkas. Būtent jis pasiūlė palaikyti sprendimą, kad į mokyklas rytais einantys mokiniai nebebūtų gąsdinami nuo pat ryto sveikatą pasitaisiusių asmenų. Šis politikų sprendimas palies ne tik G.Lipnevičiaus barą, bet ir visus rajone esančius barus. Žinoma, tam tikrų pastabų Tarybai išsakė ir Vyriausybės atstovo Šiauliuose vyr. specialistė Asta Jasiūnienė. Bet Radviliškio valdančiajai daugumai priklausančių partijų narių balsais buvo nuspręsta neatsižvelgti į pastabas ir priimtas sprendimas riboti alkoholio prekybos laiką rajone.

V.Bernoto (kairėje) vadovaujama komisija pasiūlė draudimą, kuris labai nepatiko bendrapartiečiui G.Lipnevičiui, valdančiam barą Laisvės alėjoje.

Žurnalistas Marius Aleksiūnas.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia