Naujas vėjo parkas Grinkiškio seniūnijoje aprūpins energija 4 tūkst. namų ūkių

1
1144
Vėjo parkas generuoti elektrą turėtų pradėti 2024 m. pabaigoje.
Dovanos

„Citadele“ bankas paskelbė apie savo dalyvavimą naujame energetiniame projekte. Bankas paskolino 4,4 milijonus eurų bendrovei „Vėjo taškas“ Radviliškio rajone įgyvendinamai 4,2 MW galios vėjo parko statybai. Radviliškio rajono gyventojams tai – itin reikšminga žinia.

Šis projektas yra reikšmingas žingsnis link tvaresnės energetikos sistemos plėtros šalyje. Kaip viešai pažymi „Citadele“ banko valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Baltijos šalims Vaidas Žagūnis, matoma būtinybė stiprinti šalies energetinę nepriklausomybę, tad investuojama į alternatyvios energijos šaltinių plėtrą bei sudaroma daugiau galimybių atsinaujinančios energijos pasigaminti Baltijos šalyse.

Planuojama, kad naujasis vėjo parkas elektros energija aprūpins vidutiniškai 4 tūkstančius namų ūkių. Tai reiškia, kad projekto nauda bus jaučiama tiek vietos gyventojų, tiek visos šalies mastu. Bendras „Vėjo taško“ projekto biudžetas siekia apie 10 milijonų eurų, ir tikimasi, kad parkas pradės generuoti elektrą 2024 metų pabaigoje.

Svarbu pažymėti, kad šiuo metu Baltijos šalyse pagaminama tik apie trečdalį čia suvartojamos elektros energijos. Vyriausybės tikslas yra iki 2030 metų padidinti vietoje pagaminamos elektros energijos dalį iki 70 procentų. Toks projektas kaip šis yra esminis žingsnis šio tikslo link, nes jis ne tik mažins priklausomybę nuo importuojamos energijos, bet ir skatins tvaresnį bei ekologiškesnį energijos šaltinių naudojimą.

„Citadele“ banko parama šiam projektui rodo jų įsipareigojimą remti tvarias iniciatyvas ir prisidėti prie šalies energetinės nepriklausomybės stiprinimo. Vėjo parko statybos Radviliškio rajone yra svarbus žingsnis siekiant užtikrinti stabilų ir patikimą elektros tiekimą vietos bendruomenėms bei skatinti atsinaujinančios energijos plėtrą visoje šalyje.

Įmonės “Vėjo taškas” atstovai patvirtino, kad jėgainių parkas bus statomas Grinkiškio seniūnijoje esančiame Gujėnų kaime ir jo apylinkėse. Pernai įkurta įmonė perpirko šį projektą iš įmonės “Bionalis”. Jos užsakytame seniūnijos specialiajame plane buvo numatyta pastatyti 13 vėjo jėgainių, kurių aukštis būtų apie 250 metrų.

Ankstesnis straipsnisRadviliškį siaubia sandėliukų vagis
Kitas straipsnisPolicijos pareigūnus dirbti Radviliškyje vilios piniginė paskata

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia