Policijos pareigūnus dirbti Radviliškyje vilios piniginė paskata

0
941
Dovanos

Birželio 20 dieną Radviliškio rajono savivaldybės taryba vienbalsiai priėmė sprendimą dėl policijos pareigūnų skatinimo atvykti dirbti į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariatą, nes šiuo metu policijoje net trečdalis etatų – laisvi. 

 

Galės pasirinkti iš trijų skatinimo priemonių

 

Pagal patvirtintą Tarybos sprendimą, į Radviliškio rajono policijos komisariatą atvykstantys dirbti pareigūnai galės pasirinkti vieną iš trijų skatinimo formų: 350 eurų stipendiją per mėnesį Lietuvos policijos mokyklos pirminio profesinio mokymo laikotarpiui, vienkartinę 5 tūkstančių eurų išmoką arba iki 15 tūkstančių eurų siekiančią paramą būstui įsigyti.

 

Pareigūnai, pasinaudoję Savivaldybės parama, įsipareigos nustatytą laiką dirbti Radviliškio rajono policijos komisariate. Stipendiją pasirinkęs pareigūnas rajono policijoje privalės dirbti ne trumpiau kaip 2-ejus metus, vienkartinę išmoką gavęs darbuotojas turės dirbti ne trumpiau kaip 4-erius metus, o parama būstui pasinaudojęs policininkas įsipareigos dirbti ne trumpiau kaip 5-erius metus.

 

„Visi norime, kad policijos pareigūnai skubiai reaguotų į gautus iškvietimus, o nusikaltimai būtų ištiriami per kuo trumpesnį laiką, tačiau tai neįmanoma, kai trūksta beveik trečdalio darbuotojų. Labai tikiuosi, kad mūsų siūlomos skatinimo formos bent iš dalies padės į komisariatą privilioti naujų pareigūnų“, – po Tarybos posėdžio sakė Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.

 

Trūksta beveik trečdalio pareigūnų

 

Apie tai, jog būtina imtis priemonių policijos pareigūnams privilioti, rajono merą informavo Šiaulių apskrities policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Beržanskis.

 

 

Komisariato vadovas pateikė informaciją apie tai, kiek pareigūnų šiuo metu trūksta Radviliškio rajono policijos komisariate. Anot jo, komisariate šiuo metu yra 78 pareigūnų etatai, o dirba tik 58 pareigūnai: Veiklos skyriuje laisvi yra 11 etatų, o Reagavimo skyriuje trūksta net 13 darbuotojų.

 

Tarnybą baigusių ir užtarnauto poilsio išeinančių pareigūnų pakeisti jaunimas nesiveržia, nes policininkų atlyginimai nėra labai dideli, o darbas – ne iš maloniųjų.

Meras K. Račkauskis paprašė, kad Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komitetas paruoštų policijos pareigūnų pritraukimo programą, kuri padėtų papildyti išretėjusias policijos pareigūnų gretas. Minėto komiteto pirmininkė Zita Žvikienė surengė apskrito stalo diskusiją „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės policijos pareigūnų pritraukimo programos kūrimo“, kurioje skubiai aptartos pareigūnų skatinimo priemonės ir būdai.

 

Viešinama pagal susitarimą. Parengta Radviliškio rajono savivaldybės administracijos

Ankstesnis straipsnisNaujas vėjo parkas Grinkiškio seniūnijoje aprūpins energija 4 tūkst. namų ūkių
Kitas straipsnisJaramino gatvėje rastas negyvas 40-metis radviliškietis

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia