Ne kartą problemų su teisėsauga Radviliškio seniūnas E.Mončauskas – naujos partijos kūrimo procese

0
1162
Visai neseniai E.Mončauskas buvo kaltinamas aplaidžios buhalterijos vedimu, bet LAT panaikino jam nuosprendį, nes prokuroras neteikė kasacinio skundo, o apylinkės ir apeliacinės instancijos teismai netinkamai surašė nuosprendį.

Radviliškio rajone jau kalbama apie besikuriančios Demokratų partijos ir vietinį skyrių. Nors partijos steigiamąjį suvažiavimą planuojama surengti kitais metais, bet jau dabar rajonuose ieškoma žmonių vietiniams skyriams įkurti. Ne išimtis ir Radviliškis. Čia naujos partijos steigėjų sąrašuose figūruoja ir neseniai konservatoriumi buvęs Ernestas Mončauskas, Radviliškio miesto seniūnas.

S.Skvernelis – reikia pasižiūrėti individualiai ir įvertinti

Nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atskilę Seimo nariai, vadovaujami buvusio premjero Sauliaus Skvernelio, įkūrė Demokratų frakciją parlamente. Dabar vyksta intensyvios paieškos žmonių, kurie galėtų būti partijos steigėjais. Paklaustas, ką mano, jei tarp skyrių steigėjų būtų ir teistų asmenų, buvęs pareigūnas sakė, kad reikia žiūrėti, už ką nuteistas žmogus ir įvertinti kiekvieną atvejį atskirai. Bet S.Skvernelis negalėjo patvirtinti, kad Ernestas Mončauskas yra iniciatyvinės grupės Radviliškio rajono lyderis, ir pasiūlė šiuo klauismu kreiptis į Seimo narius Rimą Baškienę arba Domą Griškevičių. Anot S.Skvernelio, tai jie yra atsakingi už Šiaulių regioną ir galėtų plačiau pakomentuoti.

Teistumas – šokiruojanti informacija

R.Baškienė, Šiaulių rajone išrinkta Seimo nare, ir ilgametė Ramūno Karbauskio bendražygė, patvirtino žinanti apie E.Mončausko asmenį, tačiau buvo nustebusi išgirdusi apie jo teistumą ir kitas su teisėsauga turėjusias problemas. “Jei žmogus buvo teistas, tai turės tai paviešinti, kad rinkėjai žinotų. Šiai dienai negaliu pasakyti, ar tai būtų būtent šis žmogus kandidatas savivaldos rinkimuose, tačiau informacija, kad jis teistas už vagystę verčia suklusti. Iš kalbų girdėjau, kad tai aktyvus seniūnas, bet apie jo teistumus aš iki šiol nieko nežinojau”, – komentavo ir už Radviliškio rajoną atsakinga Seimo narė. Bet ji pasiūlė kreiptis į kolegą parlamentarą D.Griškevičių.

Per anksti vertinti

D.Griškevičius, Seimo narys nuo Šiaulių miesto, buvo atsargesnis ir šiek tiek pateisino E.Mončausko padėtį. “Jei žmogus yra seniūnu, tai ir teistumai visi pasibaigę. Žinoma, reikia žiūrėti, už ką teistas ir panašiai, tačiau kol kas per anksti tai vertinti. Šiandie renkami žmonės, kurie nori prisidėti prie naujos partijos kūrimo. O Radviliškio atveju, tai patys skyriaus žmonės spręs, kas bus jų pirmininkas. Daugiau nieko negalėčiau pridurti, nes dar per anksti”, – tai komentavo koordinatorius, atsakingas už Šiaulių regioną.

Būsimieji skyriaus nariai nesidžiaugia

Redakcijos žiniomis, šiuo metu yra keliolika žmonių, užsiregistravusių kaip partijos steigėjais. Tačiau keturi kalbinti prie naujos partijos kūrimosi prisidedantys žmonės iš karto atsižegnojo nuo E.Mončausko. “Jei jis eis, tai iškart šakės. Pasižiūrėkite, už ką teistas. A.Čepononis jį į seniūnus įkišo, o dabar gal nori ir naujai partijai kiaulę įkišti. Ne, jei E.Mončauskas ateis skyriaus pirmininku būti, aš tikrai neprisidėsiu”, – sakė dviejų partijų nariu buvęs Virgis (vardas pakeistas – red.). “Man nėra žinoma, kad E.Mončauskas bus šioje partijoje, bet jei tai tiesa, tai aš nesusidėsiu”, – antrino Irutė (vardas pakeistas jos prašymu). Vietos politikos niuansus gerai išmanantis Evaldas tikino, kad toks S.Skvernelio ir kitų jo bendražygių sprendimas priimti už vagystes nuteistą seniūną jį labai nuliūdino. “Nežinau, kas jų galvose, bet taip daryti neverta. Nejaugi nėra kitų kandidatų? Kokiomis vertybėmis mūsų valstybė grindžia visuomeninį gyvenimą, kad vagims leidžia lyg niekur nieko į valdžią eina? Aišku, jo teistumas pasibaigęs, bet vis tiek. Jis nebebuvo paauglys, o dvidešimties metų vyras. Man trūksta žodžių”, – kalbėjo dar vienas kuriamos partijos Radviliškio skyriaus vienas steigėjų.

Nekalėjo

Su E.Mončausku susisiekti nepavyko ir jo komentaro nėra. Radviliškio miesto seniūnas 2003 metais buvo nuteistas už tai, kad kartu su bendrais vogė iš radviliškiečiams priklausančių automobilių įvarius daiktus ir detales. Jis realios laisvės atėmimo bausmės išvengė, kai dauguma jo bendrų sėdo už grotų.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia