Nepilnamečiai Radviliškio parke sukėlė muštynes

0
2534
Vietos jaunimas tiek dieną, tiek tamsiu paros metu mėgsta buriuotis prie parke esančių treniruoklių. Kur Radviliškio miesto centrinio parko vietoje įvyko nepilnamečių muštynes, pareigūnai neatskleidė.

Pirmadienio vakare Radviliškio miesto parke buvo neramu – apie pusę devintos vakare čia nepilnamečiai aiškinosi santykius. Anot policijai parašyto pareiškimo, 2005 metais gimęs jaunuolis sumušė metais vėliau gimusį nepilnametį. Šiam prireikė medikų pagalbos, po kurios vaikinas gydytis išleistas namo. Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai ne iš karto pradėjo ikiteisminį tyrimą – tik po pakartotino pareiškimo policija pradėjo tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Ar įvykyje dalyvavo daugiau asmenų, policija kol kas nepraneša. Pareigūnus į įvykio vietą išsikvietė nukentėjęs nepilnametis, kuris buvo apklaustas vietoje. Kol kas nėra žinoma, ar įvykis buvo užfiksuotas parke esančiomis vaizdo kameromis.

Jei mušeika bus pripažintas kaltu, jam arba jo tėvams ar kitiems įstatyminiams atstovams grės bauda, laisvės atėmimas. Taip pat ir ieškiniai iš ligonių kasų už suteiktas nukentėjusiajam medicinines paslaugas. 

Bausmių ypatumai nepilnamečiams pagal LR Baudžiamąjį kodeksą 

Nepilnamečiui gali būti skiriamos tik šios bausmės:

1) viešieji darbai; 2) bauda; 3) laisvės apribojimas; 4) areštas; 5) terminuotas laisvės atėmimas.

2. Nepilnamečiams negali būti paskirta daugiau nei 240 valandų viešųjų darbų.

3. Bauda gali būti skiriama tik dirbančiam ar savo turto turinčiam nepilnamečiui. Nepilnamečiui gali būti skiriama nuo 5 iki 50 MGL dydžio bauda. 

4. Nepilnamečiui gali būti skiriama nuo penkių iki keturiasdešimt penkių parų arešto.

5. Laisvės atėmimo bausmė nepilnamečiui negali viršyti dešimties metų.

Bausmės skyrimo nepilnamečiui ypatumai pagal LR Baudžiamąjį kodeksą

  1. 1. Teismas nepilnamečiui skiria bausmę vadovaudamasis bendrais bausmių skyrimo pagrindais ir šiame skyriuje numatytais ypatumais.
  1. 2. Teismas, skirdamas bausmę nepilnamečiui, be šio kodekso 54 straipsnio 2 dalyje išvardytų aplinkybių, atsižvelgia į:

1) nepilnamečio gyvenimo ir auklėjimo sąlygas; 2) nepilnamečio sveikatos būklę ir socialinę brandą; 3) anksčiau taikytas poveikio priemones ir jų veiksmingumą; 4) nepilnamečio elgesį po nusikalstamos veikos padarymo.

  1. 3. Terminuotą laisvės atėmimą nepilnamečiui teismas gali skirti, jeigu yra pagrindas manyti, kad kitos rūšies bausmių nepilnamečio nusikalstamiems polinkiams pakeisti nepakanka, arba jeigu nepilnametis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą. Kai skiriama laisvės atėmimo bausmė nepilnamečiui, jos minimumą sudaro pusė minimalios bausmės, numatytos šio kodekso straipsnio, pagal kurį teisiamas nepilnametis, sankcijoje.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia