Parduodama dar viena mokykla

0
720

Radviliškio biurokratai nori atsikratyti buvusia mokykla kaip nereikalingu turtu: elektroninėse varžytynėse klerkai bando parduoti Pakalniškių kaime esantį pastatą, kuriame prieš keletą metų mokykliniuose suole sėdėjo moksleiviai. Tačiau tuometinei rajono valdžiai rūpėjo kuo greičiau uždaryti šią švietimo įstaigą, kuri anot politikų ir klerkų, finansiškai buvo nuostolinga savivaldybės biudžetui. 

Dabar tai itin geras kąsnelis verslininkams

Pradinė mokyklos pardavimo kaina – 62 800 Eur. Bendras pastato plotas – 1863,12 kv. m. Pirkėjas gali iš karto nusipirkti ir katilinę su beveik dviejų hektarų dydžio žemės sklypu. Jo pradinė kaina – tik 4300 Eur. Tiesa, dėl žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartį pirkėjas turės sukirsti rankomis ne su Radviliškio valdininkais, o su valstybės įmonės “Turto bankas” atstovais. Norintys sudalyvauti varžytinėse gali registruotis iki balandžio 9 dienos. 

Parduodamo Pakalniškių mokyklos pastato Radviliškio rajone sandoris gali pritraukti įvairius verslininkus ar organizacijas, turinčias skirtingus verslo planus ir vizijas šiai vietai. Atsižvelgiant į pastato dydį ir erdvę, tai galėtų būti puiki vieta įkurti įstaigą, teikiančią globos ar kitokios priežiūros paslaugas vyresnio amžiaus žmonėms. Čia galėtų veikti senelių namai ar sveikatingumo centras.

Ilgaamžė mokyklos istorija

Pakalniškių mokykla uždaryta 2020 m. Paskutinė šios švietimo įstaigos vadovė buvo A.Varkulevičienė. Pakalniškių pradinė mokykla įkurta 1921 m. Šeduvos savivaldybės sekretoriaus Kazimiero Plungės rūpesčiu įkurta. Trūkstant mokytojų, jis pats ryžosi imtis mokytojo darbo ir nuo 1921 m. kovo mėn. K. Plungė paskiriamas mokyklos vedėju. Mokiniai nuo mokyklos įkūrimo iki 1987 m. mokėsi karčiamos patalpose. K. Plungė jau nebedirbdamas Pakalniškių pradinėje mokykloje buvo išrūpinęs sklypą naujai tipinei mokyklai statyti, tačiau kilęs Antrasis pasaulinis karas neleido jo užmojo įgyvendinti. Remiantis išlikusiais istoriniais duomenimis, nuo 1921 m. iki 1987 m. (1921-1923 mokslo metų, 1924-1925 mokslo metų, 1929-1947 mokslo metų bei 1960-1961 mokslo metų duomenų neišliko) mokykloje vedėjavo bei mokytojavo 29 mokytojai, ją baigė 45 laidos (apie 400 mokinių).

1987 m. rugsėjo 1 d. Pakalniškių pradinės mokyklos ir Dambavos devynmetės mokyklos mokinius skambutis sukvietė į naujai pastatytą mokyklą – Pakalniškių devynmetę mokyklą. Mokykla buvo pastatyta tuometinio Šeduvos tarybinio ūkio – technikumo direktoriaus Alberto Stasiulio iniciatyva. Mokyklos statymo procese dalyvavo Dambavos devynmetės mokyklos direktorius Romas Povilianskas, vėliau paskirtas Pakalniškių devynmetės mokyklos direktoriumi. 1995 m. reorganizuota į pagrindinę mokyklą. 2004 m. prie mokyklos prijungtas Pociūnų skyrius. 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia