Perdozavęs narkotikų mirė jaunas radviliškietis

0
2310
Jaunas vyras mirė perdozavęs narkotinių medžiagų. Radviliškio rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Birželio 22 dieną Radviliškyje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl 1978 metais gimusio vyro mirties – ekspertai turėjo nustatyti, nuo ko mirė jaunas vyras. Teismo eksperto išvada: mirtis įvyko nuo ūmaus apsinuodijimo karfentaniliu.

Taip pat policijos pareigūnai įvykio vietoje paėmė ir baltos spalvos miltelių, kurių sudėtyje yra narkotinės medžiagos – karfentanilio. Pradėtas kitas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Europos narkotikų ir narkomanijos centro specialistai įspėja apie šio narkotiko daromą žalą, nes karfentanilis yra tūkstančius kartų pavojingesnis nei morfinas ir fentanilis. Šis naujasis opioidas verčia susirūpinti dėl keliamos didelės perdozavimo rizikos ir dėl perdozavimo sąlygotų mirties atvejų, netgi tarp patyrusių opioidų vartotojų.

Karfentanilis teisėtais tikslais yra naudojamas kaip raminamieji vaistai dideliems ir stambiems žinduoliams, tokiems kaip drambliai, todėl net ir labai mažos Karfentanilio dozės žmonėms gali būti mirtinos.

Karfentanilis nelegalioje rinkoje gali būti platinamas įvairių formų – milteliai, tabletės, lapeliai („markutės“), pleistrai ir purškalai. Europos narkotikų ir narkomanijos centras ir Kovos su narkotikais valdyba įspėja dėl naujo sintetinio opioido Karfentanilio (Carfentanil)  keliamo pavojaus sveikatai.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia