Namo projektavimas: kaip tai galima suskirstyti į etapus?

0
105
Namo projektavimą galima išskirti į kelis etapus.

Bet kurios gyvenamosios vietos projektas priklauso nuo kiekvieno savininko individualių poreikių ir savybių: name gyvenančios šeimos dydžio, vaikų skaičiaus ir amžiaus, sklypo dydžio ir jo topografijos, aplinkinių pastatų ir kt. Šie standartai apibrėžia ne tik kam skirtas namas, bet ir juose gyvenančių žmonių ar šeimos komforto lygį. Namo projektavimą galima suskirstyti į kelis etapus.

Projekto konstrukcinė dalis

Tai yra privaloma techninio darbo projekto dalis ir nebeatlieka architektai, o daro inžinieriai – projektuotojai. Projektuotojas taip pat yra labai svarbus asmuo architektūrinio projektavimo procese, nors užsakovas mažai bendrauja su dizaineriu. Tačiau be konstrukcinės dalies būtų neįmanoma derinti projekto techninio projekto ir nebūtų išduotas statybos leidimas. Pagrindiniai elementai, kuriuos reikia patikrinti skaičiuojant: pamatai, sienos, lubos ir stogai ir perdangos, dėl to jie atlieka svarbų darbą ne tik būsto išvaizdai gerinti, bet ir kokybei palaikyti. Jei ieškote, kas padėtų Jums sukurti unikalų namo projektą, kreipkitės į profesionalus enamai, kurie mielai Jums padės.

 

Architektūrinė projekto dalis, kuo ji svarbi ir įdomi?

Šioje projekto dalyje nustatoma ir modeliuojama pastato išorė, pastato charakteris, proporcijos, būsto interjeras ir visos funkcinės pastato jungtys. Ar jūsų namas jums tinka, priklauso nuo pasirinkto architekto ir nuo to, kaip su juo dirbate. Be jokios abejonės, architektas suteiks galimybę rinktis iš daugybės jau paruoštų projektų, tačiau laikui bėgant beveik 90% tokių projektų yra personalizuojami. Pradiniame projektavimo etape architektas glaudžiai bendradarbiauja su Jumis, apgalvojęs ir aptaręs būsimo namo eskizą ir bandydamas priartėti prie modelio, kuris tiktų Jums ir pačiam architektui. Šis eskizo etapas trunka netolygiai. Tai priklauso nuo architekto darbo stiliaus ir užsakovo.

Turite turėti kuo aiškesnius savo pageidavimus, o svarstydami nuspręskite, kas tinka, kas jums patinka eskize, ko paprasčiausiai nenorite ir kas prieštarauja jūsų gyvenimo būdui. Tik radę tinkamą variantą, pradėkite rengti architektūrinę projekto dalį. Prieš šį etapą galite laisvai reikšti savo idėjas ir keisti eskizą. Tačiau kai projektas baigiamas, papildomi pakeitimai sukelia per daug problemų: pakeitus pirmo aukšto planą, reikia automatiškai keisti visų aukštų planus, pakilimus, pjūvius, stogo planus, detales. Taigi, eskizų kūrimo procese laisvai reikškite savo idėjas, bendraukite su architektu, tada leiskite architektui techniškai nudažyti jūsų modelio namą, tik aptarkite būsimas medžiagas, detales, statybos procesą.

Partnerių turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia