Ką verta žinoti prieš prasidedant namų statyboms?

0
87
Specialistai pataria pasirūpinti draudimu prieš pradedant statyti naują namą.

Statybų pradžia: radote, kas paklos pamatus, palikote avansą, ieškote geriausios kainos  statybinių blokeliams… Trumpai tariant, prasideda statybos projektas. Žinoma, visi namo projektavimo darbai atlikti ir gautas statybos leidimas. Kas vyks toliau ir į ką reikia atkreipti dėmesį?

Ką reikia žinoti apie statybų draudimą?

Statybos įstatymas nustato pareigą visiems statybos darbams įsigyti civilinės atsakomybės draudimą. Jei iki tol ši prievolė galiojo tik rangovui-įmonei, tai nuo 2017 metų kiekvienas privatus statytojas privalo būti apdraustas statybų metu. Apsidrausti apsimoka ilgesniam laikui, nes dažniausiai draudimo kaina labai nesikeičia. Renkantis trijų mėnesių, vienerių ar dvejų metų polisą dažniausiai verta rinktis ilgesnį laikotarpį – du metus. Per šį laikotarpį dažniausiai visi statybos darbai yra baigti ir statybų pradžioje įsigytu draudimo polisu galima naudotis nemokamai. 

Pranešimas apie statybų pradžią, kodėl jo reikia ir kas tai?

Statybos inspektoriams prašymą pradėti, o statybos personalui – pateikti per vieną darbo dieną iki statybų pradžios. Išimtis taikoma tik nesudėtingiems pastatams (t. y. iki 80 kvadratinių metrų). Šis pranešimas pasiekiamas info Statyba sistemoje. Jame turėtų būti pagrindinė informacija apie statomą namą: adresas, statybos leidimo duomenys, projektas ir kt. Specialistai primena, kad svarbu nustatyti samdomus statybos dalyvius: rangovus, vadovus, techninius prižiūrėtojus, pridėti su jais pasirašytas sutartis. Pranešimas laikomas galiojančiu, jei inspektoriui patikrinus sistemą, būsena pažymėta kaip „Priimta“. Nepranešus apie statybų pradžią gresia bauda nuo 100 iki 300 eurų.

Kam reikalingas statybos techninės priežiūros vadovas?

Verta prisiminti, jog techninės priežiūros vadovai dažnai painiojami su statybos vadovais, o kad taip nebūtų, reikia pasidomėti, kokias pareigas jie atlieka. Iš tiesų, tai taip pat turi būti tinkamai atskirta. Tačiau jei statybos vadovas yra privalomas beveik visais namo statybos atvejais, statybos prižiūrėtojas reikalingas rečiau. Statybos vadovas ir statybos technologijų vadovas turi dalyvauti (turi būti skirtingi asmenys) šiais atvejais: statomas dviejų šeimų gyvenamasis namas; statomas daugiabutis; statomas namas, kurio bendras plotas > 300 kv.

Privatiems statytojams dažnai tenka samdytis statybos technikus. Verta paminėti, kad remonto meistras savo veiklai turi apdrausti konkretų namo adresą. Pavyzdžiui, jei projektuotojas savo verslui ir projektavimui gali apdrausti tiek namų, kiek gali, tai technikas turi įsigyti kiekvienam pastatui civilinės atsakomybės draudimą. Tai lemia ir paslaugų kainą. 

Namo statyba gali būti vienas varginančių momentų žmogaus gyvenime. Nors kai kurie iš šių rūpesčių yra malonūs, daugelis kelia stresą ir nerimą. Tikimės, kad išvardyti patarimai palengvins procesą ir nuims bent dalį naštos nuo statytojo pečių, tačiau jei vertinate savo laiką ir siekiate geriausių rezultatų, gali būti naudinga susisiekti su šios srities profesionalais, kurie nedvejodami pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi, o statybines medžiagas galite rasti https://www.baumit.lt

 

Partnerių turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia