Pėsčiąjį prie Eibariškių tvenkinio mirtinai sužalojęs D.Ugianskis išleistas į laisvę

0
4385
Šiame garaže netoli "Radviliškio šilumos" kriminalistai rado D.Ugianskio automobilį, kuriuo buvo partrenktas A.Bernikas.

Kriminalinės policijos pareigūnai iš Sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos praėjusią savaitę sulaikė Dovydą Ugianskį. 29 metų vyras įtariamas 50-mečio Artūro Berniko partrenkimu pėsčiųjų perėjoje, ties Radviliškio mieste esančiu Eibariškių parko tvenkiniu. Jaunas vyras teisinosi, kad iš įvykio vietos pabėgo dėl patirto didelio išgąsčio. Tyrimą kuruojantis Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Linas Vitkus prašė teismo griežčiausios kardomosios priemonės – suimti įtariamąjį D.Ugianskį vienam mėnesiui, tačiau teismas prokuroro prašymą atmetė.

Mirtina avarija

Skaudus įvykis atsitiko lapkričio 13 dienos pavakarę, kai, liudininkų teigimu, dideliu greičiu važiuojamas automobilis partrenkė neseniai penkiasdešimtmetį atšventusį A.Berniką. Pirmoje juostoje važiuojantis vairuotojas pėsčiąjį praleido, bet partrenkė D.Ugianskio vairuojamas „VW Passat“ . Vairuotojas iš įvykio vietos spruko net nesustojęs ir palikdamas ant kelio sunkiai sužalotą žmogų. Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai iš Radviliškio rajono policijos komisariato apklausė keletą liudininkų, tačiau eismo įvykio teritorija nebuvo aptverta. Ar tai tokia pirminė įrodymų rinkimo taktika, neaišku, tačiau akivaizdu, kad jei ir buvo kokie nors šansai surinkti neginčijamus įrodymus dėl stabdymo, galimo greičio, juos visus sunaikino pravažiuojantys automobiliai. Tiesa, policijos atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė klausimus apie policijos darbo metodus priėmė labai asmeniškai ir buvo linkusi mokyti žurnalistus.

Laimėk skrydį viršum Radviliškio krašto!

Paieškos

Pasak Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai G.Smagriūnienės, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai nedelsdami pradėjo tyrimą. Ligoninėje nuo patirtų sužalojimų mirus A.Bernikui, tyrimą į savo rankas perėmė kolegos kriminalistai iš Šiaulių. Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams pavyko išanalizuoti įvairius duomenis ir iš vaizdo kamerų, todėl greitai identifikavo įtariamąjį.

Sulaikymas

Pats D.Ugianskis savanoriškai neprisidavė, nors ant kulnų lipo kriminalistai. Tik prispaustas aplinkybių vyras suprato, kad išsisukti nebepavyks. Redakcijai yra žinoma, kad nusikaltimais įtariamas vyras atėjo pas žuvusiojo našlę ir prašė dovanoti. Be to, jis kartu atsivedė ir savo dukrą stengdamasis paveikti. Esą nereikėtų sugadinti gyvenimo klaidą padariusiam žmogui, nes mirusiojo jau nebeįmanoma prikelti. Atvykę pareigūnai sulaikė D.Ugianskį dviem paroms.

Paleistas

Pirmadienį Šiaulių apylinkės teisme vyko prokuroro L.Vitkaus prašymo nagrinėjimas. Tyrimą kuruojantis prokuroras iš Šiaulių apylinkės prokuratūros prašė teismo taikyti griežčiausią kardomąją bausmę – suėmimą vienam mėnesiui. Tačiau teismas prokuroro prašymo netenkino ir išleido D.Ugianskį į laisvę. Tiesa, iš jo buvo paimti dokumentai bei rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir draudimas vairuoti automobilį. Tokį teismo sprendimą žuvusiojo artimieji palaikė spjūviu į veidą. Jie jaučiasi neginami institucijų, kurių atstovai jiems liepia savo interesus gintis patiems.

Versija

Liudininkai ir patys žuvusiojo artimieji kelia versiją, kad kartu su D.Ugianskiu galėjo važiuoti ir asmuo, gerai išmanantis ne tik vaizdo kamerų vietas Radviliškyje, bet ir nusimanantis įstatymuose. Anot versiją keliančių žmonių, tai galėjo būti policininkas ar kitas teisėsaugoje dirbantis asmuo. Šią versiją taip pat tiria ir policijos pareigūnai iš Šiaulių AVPK. Kol kas neginčijamų duomenų apie tai, ar „VW Passat“ automobilyje įvykio metu ir tuoj po jo buvo keleivis, nėra pateikta. Su pačiu D.Ugianskiu susisiekti nepavyko.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia