Pinigų dalybose kenčia sportininkų interesai

0
741
Ar merui neįtiko, kaip lėšas paskirstė A.Vasiliauskas (kairėje) ir A.Juozapaitis (antras iš dešinės), liko nežinoma, tačiau M.Urbonavičius (dešinėje) jau reiškia nepasitenkinimą rajono valdžios atžvilgiu. FSK "Radviliškis" nuotrauka.

Radviliškio rajono savivaldybė – viena tų regioninių savivaldybių, kur sporto rėmimui skiriamas išskirtinis dėmesys. Per keletą pastarųjų metų sporto klubų finansavimas išaugo kelis kartus – nuo 50 tūkstančių eurų 2018 metais iki penktadalio milijono eurų. Bet šiemet pinigų dalybos nebevyksta taip skalndžiai. Tarybai patvirtinus rėmimo tvarką ir sporto klubams pateikus paraiškas, vis tik jų vertinimas užstrigo savivaldybėje. Mero Kazimiero Račkauskio potvarkiu sudaryta darbo grupė, kuriai vadovauti paskirta vicemerė Jurgita Sidarienė.

Darbo grupėje, kurios sekretoriumi buvo paskirtas jau Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje nebedirbantis Rimas Špakauskas iš Švietimo ir sporto skyriaus, taip pat dalyvavo Tarybos sekretorius Kęstutis Dambrauskas, Radviliškio rajono švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriaus vedėjas Aivaras Vasiliauskas ir to paties skyriaus sporto metodininkas Agnius Juozapaitis. Grupė išnagrinėjo paraiškas ir savo nuožiūra paskirstė lėšas, tačiau rajono vadovas neskubėjo dėti savo parašą. Oficiali priežastis nebuvo nurodyta, o neoficialiai kalbama, kad K.Račkauskis nebuvo patenkintas kai kuriems klubams paskirta pinigų suma. Savivaldybės koridoriuose minimas klubas “Muškieta” ir automobilių sporto atstovai. Šios informacijos Savivaldybės atstovai oficialiai neatskleidė konkrečių sumų ir nekomentavo šios situacijos tvirtindama, kad dar nėra paskirstytos lėšos klubams.

Praėjusią savaitę meras iš naujo sudarė darbo grupę, tik šįkart jos sudėtyje nebeliko A.Vasiliausko ir A.Juozapaičio – pirmasis treniruoja karatistus sporto klube “Rytų kovotojas”, o antrasis – FSK “Radviliškio” žaidėjas. Tiek jis, tiek M.Urbonavičius pernai metais vykusiuose savivaldos rinkimuose dalyvavo konservatorių sąraše, tačiau liko už borto. Beje, M.Urboanvičius, kaip ir A.Juozapaitis, yra Radviliškio rajono švietimo ir sporto paslaugų centro treneriai, kuriems atlyginimas už vaikų treniravimą mokamas iš savivaldybės biudžeto.

Šiuo metu naujos sudėties darbo grupė, kuriai vadovauti toliau palikta Demokratų sąjungos “Vardan Lietuvos” narė, mero pavaduotoja J.Sidarienė, vertina paraiškas. Užsitęsus pinigų dalyboms kai kurių klubų savininkai pradėjo aiškiai reikšti nepasitenkinimą. Pavyzdžiui, iki šiol itin gausiai savivaldybės lėšomis finansuojamo futbolo klubo FSK “Radviliškis” vadovas Mindaugas Urbonavičius protestuodamas net neregistravo klubo Lietuvos futbolo federacijos taurės varžyboms. Ko gero, tai pirmas kartas, kai Radviliškis neturės klubo vienose svarbiausiuose futbolo federacijos organizuojamose metinių renginiuose, pritraukiančiuose daug žiūrovų. Pats treneris ir vienas klubų steigėjų bei savininkų M.Urbonavičius savo apsisprendimą teisino nežinomybe, kad esą nežinodamas, kiek klubas gaus lėšų iš pagrindinio rėmėjo, tai yra savivaldybės, negali planuotis, kur dalyvauti, o kur – ne. Beje, šis klubas pernai tapo mažojo futbolo (7 prieš 7) čempionai ir iškovojo teisę atstovauti Lietuvą Čempionų lygoje.

Kitų klubų atstovai taip pat nerimauja dėl negauto finansavimo, tačiau nedrįsta atvirai mesti iššūkio rajono valdžiai. Dažnas jų patyliukais teiraujasi, kada bus skirtos lėšos klubams. Kai kurie jų savo auklėtinius veža net į kitas šalis, nors dar nėra gavę lėšų savo veikloms finansuoti. Kada klubus pasieks Tarybos posėdyje patvirtintos lėšos, dar nėra aišku.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia