Prabanga už mokesčių mokėtojų lėšas atsirūgo J.Kvėgliui – prokuroras reikalauja grąžinti beveik 14 tūkstančių eurų

0
1657
Prokuroras iš buvusio politiko J.Kvėglio siekia išieškoti beveik 14 tūkstančių eurų.

Šiandien teisme įvyko antroji prokuroro Donato Misevičiaus ir buvusio Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nario Justino Kvėglio akistata. Prokuroras siekia Temidės pagalba į Radviliškio rajono savivaldybės biudžetą sugrąžinti 13 773,29 eurus, kurios konservatorių politikas panaudojo prabangaus automobilio Porsche nuomai. Nors kelių įmonių vadovas J.Kvėglys atsikirtinėjo prokurorui aiškindamas, kad jis viską darė teisėtai, tai yra už automobilio nuomą apmokėjo kanceliarinėmis lėšomis, tai neįtikino prokuroro. Jis prašo teismo panaikinti tarp J.Kvėglio ir Regejaus įmonės, kurios vadovas jis pats yra, sudarytą nuomos sutartį.

Tyrimą dėl netinkamai panaudotų kanceliarinių lėšų prokuroras pradėjo gavęs informaciją spaudoje. Surinkęs dokumentus apie lėšų panaudojimą, viešąjį interesą ginantis Donatas Misevičius nusprendė, kad nuomos sutartis tėra tariama ir dangstantis ja tuometinis politikas paprasčiausiai neteisėtai pasiėmė keliolika tūkstančių eurų. Tačiau verslininkas, vieną kadenciją Taryboje buvęs, J.Kvėglys laikėsi savo – jo nuomone, viskas buvo padaryta teisėtai, o automobilio nuomai pritarė jo bendrapartietės valdomos Savivaldybės administracijos buhalterijos skyriaus buhalterės. “Nebuvo kėslų pasisavinti ir neteisėtų veikų nedariau. Taip, pripažįstu, kad nedetalizavau, bet to nedariau, nes neturėjau laiko. Visiems buvo labai paprasta – atnešdavau vieną sąskaitą ir darbo gerokai mažiau. Palengvinau sau darbą, palengvinau buhalterijai darbą“, – daugmaž taip aiškinosi teisme atsidūręs verslininkas. Jis, beje, nesisamdė advokato ir gynėsi pats.

Skirtingose barikadų pusėse esantys verslininkas ir valdininkas buvo draugiškai nusiteikę.

Netikėtai, bet šiokią tokią pagalbos J. Kvėglys, panašu, susilaukė iš Remigijaus Rudžiansko. Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjas tikino, kad Savivaldybė neturėjo jokių pastabų dėl J.Kvėglio automobilio nuomos. Tačiau prasidėjus “čekiukų” skandalui, Radviliškio rajono savivaldybės kontrolierė Giedrė Sinkevičienė atliko tyrimą ir nustatė, kad J.Kvėglys paslaugą pirko iš savo paties vadovaujamos įmonės, kurios savininkas yra jo tėvas Arūnas Kvėglys.

Teismui nepavyko išnagrinėti bylos, nes prokuroras paprašė papildomų dokumentų. Bylą nagrinėjanti teisėja Daiva Šabanskienė kreipsis į Šiaulių banką, kuriam UAB “Regejus” mokėjo lizingu už Porsche, kurį vėliau persinuomavo J.Kvėglys. Be to, pats verslininkas dar turės pateikti kitą panaudos sutartį dėl Mercedes automobilio, už kurio remontą taip pat apmokėdavo iš Tarybos nario veiklai skirtų lėšų. Todėl byla buvo atidėta iki gegužės 7-osios dienos.

 

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia