Policija iš savivaldybės prašo daugiau nei pusės milijono eurų

0
467
Komitete buvo aptartas tvarkos aprašo projektas dėl pareigūnų pritraukimo į Radviliškio rajoną.

Vakar pas rajono valdžią su ištiesta ranka atėjo komisaras Mindaugas Beržanskis. Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas politikų prašo prisidėti finansiškai siekiant pritraukti naujus pareigūnus dirbti komisariate. Jame šiuo metu yra neužpildyti trečdalis etatų iš 82. Susitikimas su komisaru vyko Zitos Žvikienės vadovaujamame Sveikatos, socialinių reikalų ir teisėtvarkos komitete. Susitikime taip pat dalyvavo ir vicemerė Jurgita Sidarienė, mero patarėjas Linas Garbenis bei administraciją atstovaujantis Juridinio skyriaus vedėjas Remigijus Rudžianskas.

Vietinis pareigūnų vadas M.Beržanskis pateikė tvarkos aprašo projektą, pagal kurį būtų taikomos skirtingos viliojimo galimybės. Į Radviliškį norintis atvykti dirbti pareigūnas galėtų gauti skirtingas sumas. Pavyzdžiui, jam būtų mokama arba stipendija, arba būtų sumokamas priedas prie atlyginimo, arba skirta 20 tūkstančių eurų sumą būstui įsigyti. Tad jei atvyktų vienu metu net dvidešimt septyni pareigūnai, rajono valdžiai tektų sukti galvą, iš kur gauti 540 tūkstančių eurų. Suprantama, kad toks scenarijus mažai tikėtinas, tačiau neabejotinai būtų problemų, jei ir penki sutiktų persikelti į rajoną.

Radviliškio policijos komisaras nepasiūlė nieko naujo, nes tokia praktika jau taikoma keliolikoje savivaldybių. Tačiau panašu, kad ši praktika nepasiteisina kaip to tikisi Policijos departamentas sostinėje. Be to, policija yra finansuojama iš valstybės biudžeto. Reiktų pasakyti, kad kaimyninė Raseinių savivaldybė tokį tvarkos aprašą pasitvirtino užpernai, bet kaip patvirtino pats M.Beržanskis, ši savivaldybė nevykdo savo įsipareigojimų išmokėti 20 000 eurų įsigijimo kompensacijos, todėl ir neatvyko nė vienas asmuo per tą laikotarpį. Ar čia bus tokia pati situacija parodys laikas, nors Radviliškio savivaldybėje galiojanti tokia pati, tik gydytojų, pritraukimo programa buvo pasinaudota.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia