Radviliškio krepšininkai – RKL B diviziono finaliniame ketverte

0
438
Seriją sausai laimėjęs Radviliškis važiuoja į finalo ketvertą Utenoje - ten jau pusfinalyje susitiks su A grupės reguliaraus sezono lyderiu Birštono "Milestos" ekipa.

Šiandien vykusiose ketvirtfinalio rungtynėse teisę kovoti pusfinalyje iškovojo trenerio Algio Pipiro treniruojamas ir gausiai iš Savivaldybės biudžeto finansuojamas KK “Radviliškis”. Krepšininkai iš Radviliškio išvykoje antrą kartą iš eilės nugalėjo Jonavos SC ekipą sausai laimėdami seriją 2-0. Galutinis rungtynių rezultatas 61-68, o į pergalę radviliškiečius vedė Robertas Balčius pelnydamas 22 taškus ir atkovodamas 10 kamuolių, taip pat išprovokuodamas net septynias varžovų pražangas bei Aivaras Kvedaravičius (17 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai).

Svečiai pirmąjį kėlinį pradėjo uraganiniu puolimu ir greitai susikrovė net 13 taškų skirtumą – įpusėjus kėliniui švieslentėje degė 7-20. Tačiau Jonavos klubas nesudėjo ginklų ir atsakė įspūdingesniu spurtu – nuo minus 13 iki plius 5 taškų persvaros. Antrojo kėlinio viduryje Jonava jau priekyje 27-22. Rungtynės vyko švytuoklės principu, nes dabar daugiau taškų rinko svečiai, kurie vėl įgijo šešių taškų persvarą. Per antrąjį kėlinį komandos surinko po 16 taškų, o į ilgąją pertrauką krepšininkai išeina esant 31-36 rezultatui.

Šeimininkai neketina sudėti ginklų, todėl po ilgosios pertraukos stengiasi iš visų jėgų. Jonavai pavyksta net du kartus išlyginti rezultatą, tačiau daugiau pasiekti nebepavyksta. Trečiasis kėlinys vyko taip pat intensyviai, o krepšininkai pelnė tiek pat taškų, kaip ir per antrąjį – po 16 taškų, todėl penkių taškų skirtumas Radviliškio komandos naudai išlieka ir prieš ketvirtąjį kėlinį. Sutelkę paskutines jėgas jonaviečiai kyla į paskutinį šturmą, bet priartėti arčiau kaip per taiklų tolimą metimą ir nebepavyksta. Susitikimo pabaiga darosi pakankamai chaotiška ir tuo pasinaudoję A.Pipiro auklėtiniai išlaiko pergalę savo rankose.

Radviliškio komandos pergalę nukalė gynėjų pora: R.Balčius, kuris pelnė dvigubą dublį ir surinko net 33 naudingumo balus, ir A.Kvedaravičius. Du broliai Pakarkliai abu pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių po krepšiais. Žaidžiančiajam komandos treneriui Lukui Pipirui buvo nesėkminga diena – jo pasirodymas buvo įvertintas net minus keturiais naudingumo balais. Komandos kapitono indėlis kuklus – Vytautas Janušonis pelno du taškus ir atkovojo vieną kamuolį.

Šeimininkų gretose rezultatyviausias Mantas Gezevičius. Jis į Radviliškio komandos krepšį įmėtė 14 taškų, atkovojo 13 kamuolių, iš kurių net septynis puolime, ir surinko 22 naudingumo balus. Jam talkino Vytautas Kružikas, jonaviečių kapitonas, pelnydamas 12 taškų, ir Nojus Pankratjevas su 11 taškų. Šeimininkų taiklumo procentas buvo gerokai prastesnis negu Radviliškio krepšininkų – 32 procentai prieš 41. Tiesa, atsarginių Jonavos komandos žaidėjų indėlis buvo gerokai didesnis.

Finalinis ketvertas vyks balandžio 19-20 dienomis Utenoje.