Prabangus automobilis – už mokesčių mokėtojų lėšas

0
1668
Tarybos narys moka biudžeto lėšomis už tėvo įmonėje nupirktą prabangų automobilį.

Nespėjo po rinkimų kojų savivaldybės Taryboje apšilti, kai sugalvojo apeiti įstatymą ir išmelžti rajono biudžetą. Būtent taip galima pasakyti apie vietinio verslininko sūnų Justiną Kvėglį. Jaunas konservatorių politikas neužtruko sumąstyti, kad už jo nenumaldomą norą vairuoti prabangų „Porsche Cayenne“ ne pats mokėtų, bet mokesčių mokėtojai. Tiesa, tėvo įmonei jis vis tik turi pirma sumokėti, o tik tada savivaldybės buhalteriai išlaidas padengia. Schema paprasta, bet tikrai efektyvi, nors tokia praktika nelabai įprasta.

Kanceliarinės išlaidos

Kiekvienam Tarybos nariui už darbą Taryboje yra mokamas ne tik atlyginimas. Politikams taip pat apmokamos kanceliarines ir kitos išlaidos. Tiesa, jos nėra labai didelės ir nė iš tolo neprilygsta Seimo nario taip vadinamoms kanceliarinėms išlaidoms. Pernai rugsėjį priimtas Tarybos reglamentas nurodo, kad kiekvienam politikui, išskyrus merą ir jo pavaduotoją, kas mėnesį gali būti išmokama ne daugiau kaip penktadalis nustatyto Lietuvos vidutinio darbo užmokesčio. Statistikos departamento duomenimis, 2020 metų II ketvirtį vidutinis darbo užmokestis buvo 1398,5 eurų, tad Tarybos narys J.Kvėglys šiuo metu savivaldybės buhalteriams kas mėnesį gali pateikti sąskaitų apmokėjimui už 279,7 eurus. Prieš metus ši suma buvo 22 eurais mažesnė.

Nesislapsto, nes nemato reikalo

Pats politikas nemato nieko blogo, kad už prabangų automobilį sumoka iš kanceliarinių lėšų. Anot Tarybos nario, kam slapstytis ir ieškoti pas giminaičius pagalbos dėl pirktų kuro čekių, jei paprasčiausiai užtenka išrašyti vieną sąskaitą už automobilio nuomą. Vyras yra pasakojęs, kad toks būdas gerokai paprastesnis ir atviresnis, tad ir priimtinesnis. Be to, tvirtina konservatorius J.Kvėglys, kad tai, ką jis darantis, niekuo nesiskiria nuo kitų kolegų politikų. Tikslas, anot jaunojo politiko, yra toks pat kaip ir kitų – paimti maksimumą, ką leidžia įstatymas. Prieš smerkiant jį, įsitikinęs politikas, reikėtų pasižiūrėti, ar to paties kitais būdais nedaro kiti Tarybos nariai. Redakcijos duomenimis, J.Kvėglys yra tvirtinęs, kad jo naudojamas automobilis per mėnesį kuro sudegina kartais net už 400 eurų. Tiesa, ne vien Tarybos nario reikalais važinėjama, nes tėvo įmonė filialų turi ne viename mieste, tad į politiką įžengęs verslininko sūnus nemažai kilometrų prasuka. Be to, ir komandiruotės į artimą užsienį yra reikalingos sėkmingam verslo vystymui.

Įstatymas nedraudžia

Nors kai kurie kalbinti Tarybos nariai tiesiai šviesiai kaltino kolegą apeidinėjant reglamento draudimą dėl išperkamosios nuomos, jie nenorėjo viešinti pavardžių. Pasak jų, nesinori pulti šakėmis prieš traukinį ir prisidaryti problemų iškeliant šį dalyką į viešumą. Tačiau Zita Žvikienė, Kontrolės komiteto narė, atviravo, kad jei įstatymas leidžia nuomotis automobilį, tai nieko blogo ir negalima įžvelgti. Anot Valstybinėje mokesčių inspekcijoje dirbusios Tarybos narės, bet kuri įmonė gali pirkti turtą, kuris generuotų pajamas. Jei toks turtas yra automobilis, o pajamas galima gauti iš nuomos, kodėl tai turėtų būti negalima daryti. Turėdama teisininkės išsilavinimą, ji nematydama dokumentų nesiryžo vertinti situacijos, kai Tarybos narys iš kanceliarinėms išlaidoms skirtų lėšų apmoka už automobilio nuomą įmonei, kuri ta veikla net nesiverčia ir yra tėvo įmonė.

Reikalingų priemonių neleidžia įsigyti

Pernai Savivaldybėje kilo nemažas ažiotažas, kai opozicijos politikams neleido įsigyti spausdintuvų. Tada buhalteriai argumentavo, kad galima pirkti tik dažus, popierių, bet ne patį įrenginį. Z.Žvikienė dažniausiai buvo minima tarp Tarybos narių, kaip daugiausiai dėjusi pastangas pakeisti nusistovėjusią tvarką. Politikė tada apgailestaudama sakė, kad skamba labai absurdiškai, tačiau reikalingų įrenginių, kurie palengvintų Tarybos narių biuro darbą, kažkodėl administracijos atstovai nesutinka kompensuoti. Ar kažkam naudinga, kad norėdami įsigilinti į administracijos specialistų paruoštus ir nagrinėjimui pateikiamus sprendimų projektus politikai gaištų per daug laiko, opozicijos atstovai nesileido spėlioti. Tad Radviliškyje, panašu, kas leidžiama Jupiteriui, ne visada bus galima jaučiui.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments