Prastos žinios – Vaidulių kaimo gyventojams

0
603
Vaidulių kaimas ribojasi su Radviliškio miestu, deja, skirtingai nuo Kutiškių ar Karčemų kaimų, Vaiduliams nebus greitu laiku įvedamas vanduo.
Dovanos

Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas be darbo poste ilgai nesėdėjo ir pirmajam pokalbiui išsikvietė Savivaldybės įmonės „Radviliškio vanduo“ direktorių Egidijų Barčkų. Susitikimo metu LVŽS deleguotas vicemeras aiškinosi galimybes įvesti vandentiekio ir nuotekų trasas Vaidulių kaime. Deja, politikas gerų naujienų iš savivaldybės įmonės vadovo neišgirdo.
Gyventojai nerimsta
Žmonės iš Vaidulių kaimo kreipėsi į vicemerą pagalbos prašydami pasirūpinti centralizuotu vandens tiekimu bei išasfaltuoti gatves. „Nesinori pirma išasfaltuoti gatves, o paskui pjaustyti naujai išklotą asfaltą ir vandentiekio bei nuotekų vamzdžius kloti. Žmonės gyvena visai prie pat Radviliškio, Basanavičiaus gatvės gale, o neturi centralizuoto vandentiekio. Kokios būtų galimybės pajungti nuo neseniai įvestų tinklų, nes kėliau ir keliu tikslą mažinti socialinę atskirtį tarp kaimo ir miesto. Juk atstumas nuo miesto visiškai nedidelis?“, – E.Barčkui klausimus žėrė vicemeras.
Įmonės direktorius neslėpė, kad kaimo gyventojų susirūpinimas jam yra žinomas. „Esame gavę prašymų. Paskaičiavome. Ten yra Parko, Sodų ir Vaidulių gatvės, kuriose būtų 20 vartotojų. Gaila, bet Vaidulių kaimui nei ES lėšų galime prašyti, nei įmonė turi finansinių galimybių įvesti vandentiekio ir nuotekų tinklų“, – apgailestavo savivaldybės įmonės direktorius. Be to, šis kaimas nepatenka į Tarybos paruoštą specialų planą dėl aglomeracijų.
„Vienintelis galimas finansavimas – Savivaldybės lėšos. Jei tik Savivaldybė duoda lėšų, konkursą galime skelbti kad ir dabar“, – pažymėjo E.Barčkus. Jis įtikinėjo, kad skaičiavimai atlikti, atsižvelgus į Basanavičiaus projekto įgyvendinimo kainas. Jo skaičiavimais, norint įvesti apie 2,6 kilometro trasų, reikėtų apie 300 tūkst. eurų.
Kiti prioritetai
Savivaldybės įmonės prioritetu įvardijami Radviliškio miesto sodai. Anot E.Barčkays, jau yra parengtas 7 etapų planas, kurio įgyvendinimui reikėtų maždaug 6,5 milijonų eurų. Pirmasis etapas apimtų „Bitutės“ ir „Vyturėlio“ sodų bendrijas. Tam reikėtų apie 800 tūkstančių eurų. Pernai Savivaldybės Taryba pritarė šio projekto etapo įgyvendinimui ir skyrė trūkstamą pusės milijono eurų sumą.
Savivaldybės įmonės vadovo žodžiais, pirmojo etapo metu vanduo būtų atvestas 22 namų ūkiams, kuriuose nuolat gyvena žmonės ir 30 tuose sodo nameliuose, kuriuose žmonės apsistoja tik vasarą

Ankstesnis straipsnis„Tele2“ savitarna: nuo svarbiausios informacijos iki naujų paslaugų užsakymo
Kitas straipsnisPastebėjimai ir pamąstymai pagal V.Mikalauskį: patirtis ligoninėje ir laikraščių apžvalga

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia