Principingo prokuroro pastangomis teismas pusmečiui uždarė “kelių erelį”

0
708
Principingas prokuroras pasiekė, kad "kelių erelis" būtų uždarytas į kalėjimą.

Ketvirtadienį Šiaulių apygardos teismas už grotų pasiuntė 1968 metais gimusį Valdą Vaitkų tik po prokuroro Artūro Dževečkos skundo.  Tuo tarpu Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Daiva Šabanskienė “kelių chuliganui” buvo pakankamai gailestinga – nors buvo skirta pusės metų laisvės atėmimo bausmė, teisėja bausmės vykdymą atidėjo dviems metams.

Trijų teisėjų kolegija, susidedanti iš pirmininkaujančiojo Vidmanto Mylės, Boleslovo Kalainio  ir Virginijos Žindulienės, tenkino prokuroro A. Dževečkos skundą. Prokuroras teismo prašė skirti realią laisvės atėmimo bausmę plataus profilio statybininku dirbančiam V. Vaitkui. Anot prokuroro, per nepilnus vienerius metus V. Vaitkus du kartus vairavo automobilį būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Tad tris kartus teistas už tyčinius nusikaltimus V. Vaitkus šįkart nebeišvengs realios laisvės atėmimo bausmės.

Norvegijoje dirbęs V.Vaitkus kuriam laikui ne savo noru bus priverstas likti Lietuvoje – jam paskirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė už vairavimą išgėrus. Nuotrauka iš jo asmeninės FB paskyros.

Pirmą kartą būdamas neblaivus V.Vaitkus už vairo sėdo 2019 metų kovo 31 dieną – jam tada buvo nustatytas 2,44 promilės girtumas. Teismas baudžiamuoju įsakymu už vairavimą išgėrus skyrė beveik 25 tūkstančių eurų baudą, kurią radviliškietis sumokėjo 2019 metų rugsėjo 2 dieną. Tačiau neilgai trukus V. Vaitkus ir vėl vairavo neblaivus, maža to, sukėlė eismo įvykį.

2019 metų gruodžio 14 dieną apie 13:20 laiku, V.Vaitkaus vairuojamas BMW X5 prie Purienos viešbučio esančioje sankryžoje nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio 2002 metais gimusio jaunuolio su mopedu. Tiesa, laimingo atsitiktinumo dėka avarijos metu jaunas vairuotojas visiškai nenukentėjo, bet buvo apgadintas RIEJU MRX markės mopedas.

2020 metų kovo 19 dieną apylinkės teismas už nesunkų nusikaltimą ir vieną baudžiamąjį nusižengimą V. Vaitkui skyrė šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę ją atidedant dviems metams, taip pat uždraudė vartoti alkoholį, trejiems metams atėmė teisę vairuoti transporto priemonės bei konfiskavo BMW X5.

Palikti komentarą

avatar