Teismo akibrokštas: mažametes tvirkinęs šiaulietis paliktas laisvėje

2
6028
Teismas, spręsdamas klausimą dėl moralinės žalos atlyginimo kažkodėl įžvelgė ir labiausiai nukentėjusios mergaitės kaltę.

 

Keturias mažametes seksualiai išnaudojęs vyras paliktas laisvėje. Taip nusprendė nuteistojo ir nukentėjusių parodymus išklausęs Šiaulių apylinkės teismas. Negana to, nukentėjusiųjų patirta žala buvo įvertinta vos tūkstančiu eurų.

Nusivežė į namus, išrengė…

Bylos duomenimis, šiaulietis savo aukų dairėsi Šiaulių miesto gatvėse. Išvydęs šalia vieno daugiabučio žaidusias keturias mergaites jis jas jėga įgrūdo į savo automobilį. Mergaičių pagalbos šauksmo tuo metu neišgirdo nė vienas praeivis.

Vyras savo aukas vežiojo po miestą, vėliau atsivežė į savo namus, įjungė joms pornografinio turinio filmą, išsitraukė savo lyties organą, parvertė vieną iš mažamečių ant nugaros, numovė jos kelnaites ir pirštu lietė jos lytinius organus. Kas nutiko kitoms trims mergaitėms, byloje neminima.

Teismas įžvelgė mergaitės kaltę

Teisėjų kolegijai nekilo abejonių, kad seksualiai tvirkinta nukentėjusioji neabejotinai patyrė stiprų emocinį stresą, pažeminimą, nepatogumus ir kitus neigiamus išgyvenimus. Pripažinta, kad nuteistojo nusikalstami veiksmai turėjo įtakos jos elgesiui ir savijautai, ateityje gali kilti neigiamų padarinių, formuojantis jos asmenybei.

Nukentėjusios tėvai buvo pareiškę 5 tūkst. Eur civilinį ieškinį neturtinei žalai atlyginti, nes mergaitei iki šiol reikia psichologo konsultacijų. Teismas, spręsdamas klausimą dėl moralinės žalos atlyginimo kažkodėl įžvelgė ir labiausiai nukentėjusios mergaitės kaltę.

“Teismas negali nepastebėti ir pačios nukentėjusiosios neatsargaus ir rizikingo elgesio, bendraujant su nepažįstamu vyriškiu. Ypač svarbus ir pačios nukentėjusiosios nusikalstamo elgesio prieš ją suvokimas. Iš apklaustos liudytojos parodymų matyti, kad nesiskundė, kad to vyro būtų skriaudžiama, mušama. Byloje nenustatyta, kad nukentėjusiajai būtų padarytas koks nors sveikatos sutrikdymas – nei fizinis (specialisto išvadoje nurodyta, kad mergystės plėvė nepažeista, lytinių organų srityje sužalojimų nėra, nei psichinis, nors nukentėjusiosios atstovai nurodo, kad ji lankosi pas psichologus, tačiau nepateikė jokių tai pagrindžiančių įrodymų”, – pasisakė Šiaulių apylinkės teismas.

Neįžvelgė žalos psichikai ir raidai

Šiaulių apylinkės teismas iš nuteistojo nukentėjusiajai priteisė 1 tūkst. Eur. Mergaitės tėvai apskundė šį teismo nuosprendį Šiaulių apygardos teismui, laikydamiesi ankstesnės savo pozicijos. Aukštesnės instancijos teismas nematė priežasčių padidinti žalos dydį. Teismo nutartis priimta gegužės 27 dieną.

“Nėra jokių įrodymų apie mažametei nukentėjusiajai padarytą sveikatos sutrikdymo mąstą, kitokio pobūdžio psichinius susirgimus, būtiną medicininį ar psichologinį-psichiatrinį gydymą, nenustatyta, jog dėl įvykio patirti išgyvenimai neigiamai paveikė jo psichiką, bei kaip įtakos jos tolimesnį gyvenimą ar psichinę raidą. Teisėjų kolegijos nuomone, pirmosios instancijos teismo nustatytas neturtinės žalos dydis 1000 Eur nukentėjusiajai nagrinėjamu atveju atitinka sąžiningumo, teisingumo ir protingumo kriterijus ir nėra per mažas”, – pasisakė Šiaulių apygardos teismas.

Paliko laisvėje ir įpareigojo dirbti

Šiaulietis pripažintas kaltu, jam skirta 2 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir 60 MGL dydžio (3000 eurų) dydžio bauda, bet bausmės vykdymas atidėtas 2 metams. Vyras buvo įpareigotas bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu dirbti arba būti registruotas Užimtumo tarnyboje, neišvykti iš gyvenamosios vietos ribų be jo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Taip pat, iš jo valstybės naudai priteista 286 Eur už Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos patirtas išlaidas dėl antrinės teisinės pagalbos. Kaltinimą byloje palaikęs prokuroras minėto nuosprendžio neskundė.

2
Palikti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PovilasNijole Recent comment authors
newest oldest most voted
Nijole
Guest
Nijole

ir dar sako kad pedofilu klanas neegzoistuoja, nera teisybes ir nebuvo, isgamos ir teis4ejai ir tvirkintojai, maza uzdaryt iskastruot suskius

Povilas
Guest
Povilas

Tas iskrypelis dar gali pasiskųsti ir prisiteisti 2000€ iš tos mergaitės, kam jį “vargšą” suvedziojo.