Prokuratūra siekia griežtesnės bausmės buvusiam krepšinio klubo „Šiauliai“ vadovui A.Klimavičiui

0
716
Prokurorai sieka griežtesnės A.Klimavičiaus bausmės

Prokurorai nepatenkinti Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu dėl Adomo Klimavičiaus išteisinimo dėl turto pasisavinimo krepšinio klube, pateikė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui.

Buvo nuteistas dėl kelių kitų veikų

Buvęs krepšinio klubo vadovas šių metų vasarį Šiaulių apygardos teismo buvo pagal kelias nusikalstamas veikas, tai yra už dokumentų klastojimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą ir neteisingą duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą. Kaip nustatė teismas, nusikalstamos veikos, susijusios su viešųjų įstaigų „Krepšinio ratas“ ir krepšinio klubas „Šiauliai“ veiklos organizavimu, padarytos nuo 2014 iki 2016 metų. Nagrinėjant bylą buvo nustatyta, kad buvo pasirašyti kasos išlaidų orderiai apie kelių šimtų tūkstančių eurų apmokėjimą dviem Estijos bendrovėms už krepšininkų teisės į atvaizdo naudojimo įgijimą, tačiau realiai šie pinigai įmonėms nebuvo išmokėti. Krepšininkams ir kitiems darbuotojams išmokėtas darbo užmokestis nebuvo įformintas buhalterinės apskaitos dokumentais, nes žmonės atlyginimą gavo grynaisiais pinigais.

Apeliacinis skundas

Valstybinį kaltinimą byloje palaikęs prokuroras Viktoras Roščenkovas apeliaciniu skundu prašo A.Klimavičių pripažinti kaltu ir dėl turto pasisavinimo pagal Baudžiamojo kodekso 183 straipsnio 1 ir 2 dalis kaltinamąjį nuteisiant 4 metų laisvės atėmimo bausme jos vykdymą atidedant 3 metams. Apeliaciniame skunde prokuroras nurodo, kad vadovas galėjo pasisavinti daugiau nei 314 tūkstančių eurų „Krepšinio ratas“ lėšų ir daugiau nei 5 tūkstančius eurų krepšinio klubui „Šiauliai“ priklausiusių pinigų. Šių pinigų panaudojimo buvęs vadovas nepagrindė juridinę galią turinčiais dokumentais tokiu būdu padarė žalą abiem įstaigoms. Prokuroro nuomone, išnagrinėjus bylą žemesnės instancijos teismas galėjo padaryti klaidų ir neteisėtai išteisinti kaltinamą „Šiaulių“ krepšinio klubo vadovą. Anot V.Roščenko, kaltinamojo paaiškinimams teisėjas suteikė didesnę įrodomąją vertę, o pačiame nuosprendyje aptarta įrodymų visuma nepaneigė fakto, kad jis pasisavino turtą.
Reikia priminti, kad Šiaulių apygardos teismas, nuteisdamas A. Klimavičių dėl dokumentų klastojimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingo duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, skyrė 19 tūkstančių eurų baudą, kurią turės sumokėti per vienerius metus. Nuosprendis kol kas neįsigaliojo.

Parengta pagal prokuratūros informaciją.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia