Radviliškio kriminalistams nosį nušluostė miesto gyventojas

0
2152
Komisaro L.Valiaus vadovaujami pareigūnai sėkmingai tyrimą užbaigė tik po to, kai pilietis "seklius" užvedė ant pėdsakų.

Kovo antroje pusėje, kai buvo paskelbtas karantinas, Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnus užplūdo pranešimai. Daugiausiai gyventojai skundėsi apie dviračių vagystes iš sandėliukų ar namo laiptinių. Kai kurie miesto gyventojai pasigedo vieno dviračio, kiti – dviejų, treti – net elektrinių paspirtukų. Iš viso nukentėjo septyni radviliškiečiai.

Pareigūnai pripažįsta, kad plėšimai ir vagystės nutrūko po to, kai vienos nukentėjusiosios sūnus pats užsiėmė tyrimu.  Jis nepatingėjo panaršyti interneto erdvėse ir viename interneto portale aptiko skelbimą su nuotrauka apie parduodamą dviratį. Šis buvo identiškas pavogtajam iš jo motinos sandėliuko. Vyras, negailėdamas laiko ir pastangų, susisiekė su pardavėju. Kad pirks galimai vogtą dviratį vienoje Kauno degalinių, vaikinas informavo Kauno miesto policiją. Kauno pareigūnai sulaikė dviratį atgabenusį pardavėją ir informaciją perdavė  tyrėjams iš Radviliškio policijos komisariato. Kai pilietis sekliams parodė, kaip reikia dirbti ir pats surado iš mamos sandėliuko pavogtą dviratį, tyrimas pajudėjo iš mirties taško.

Radviliškio policijai pavyko nustatyti radviliškiečių sandėliukus plėšusį  23 metų šiaulietį. Nors vaikinas ir labai jaunas, tačiau jo biografija spalvinga teistumais už sukčiavimą, vagystes, neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis.

Daugelis žino, kad pavasarį dviratis yra labai paklausi prekė, tad kaimyninio miesto gyventojas surezgė planą pasipelnyti vogti dviračius ir kitus daiktus bei internete juos parduoti. Kad neįkliūtų policijai, vaikinas nusprendė juos vogti svetimame mieste  – esą bus taip saugiau. Sumanymo įgyvendinimo vieta pasirinko Radviliškį, į kurį atvažiuodavo autobusu. Radviliškyje klaidžiodavo gatvėmis, kol jo akis užmatydavo potencialias vietas plėšimui. Įlįsdavo į gyvenamųjų namų rūsius ir, nudaužęs sandėliuko spyną, išsivarydavo dviratį, kurį autobusu parsiveždavo į Šiaulius. Po kelių dienų interneto skelbimų
portaluose vaikinas paskelbdavo apie pigiai parduodamus dviračius ir juos sėkmingai bei greit
parduodavo. Pavyzdžiui, du dviračius, kurių vertė – 560 eurų, jis pardavė už – 140 eurų.

Žurnalistai balandžio pradžioje kreipėsi į Radviliškio rajono policijos komisarą Liną Valių, kad paaiškintų, kokių priemonių ėmėsi, kad būtų užkirstas kelias padažnėjusioms vagystėms ir plėšimams. Deja, komisaras net to nesugebėjo padaryti. Šiaulių AVPK atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė tada neigė apie kokį nors padaugėjusį kriminalų skaičių. Galima pamanyti, kad Šiaulių mieste gyvenančiam komisarui nelabai svarbu radviliškiečių saugumas ir turtas.

Parengta panaudojus Šiaulių AVPK informaciją

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia