Radviliškio ligoninėje badu marinami pacientai

0
2621
Radviliškio ligoninėje kai kurie pacientai po dvi ri daugiau paras negauna maitinimo.

Nieko neįprasto, jei pacientas ligoninėje kurį laiką negauna maisto. Ypatingai prieš sunkias operacijas, pavyzdžiui, vidaus organų ar virškinamojo trakto. Tačiau Vaido Smalinsko vadovaujama Radviliškio ligoninė žengia dar toliau. Šioje viešojoje įstaigoje pacientai negauna maitinimo po dvi ar net tris paras. Kai kurie jų buvo laikomi stebėjimo palatose, kai kurie – kovidiniame. 

Širdies sutrikimas be maitinimo

Redakcija turi duomenų apie pensininkę, kuri pateko į ligoninę, kai sutriko širdies rimtas. Moteris, kurios tapatybė žinoma interneto portalo žurnalistams, stebėjimo palatoje išbuvo dvi paras – per tą laiką įstaiga nepasirūpino jos maitinimu. Tiesa, per pirmąją parą pažįstama slaugytoja atnešė savo arbatos ir kavos. Pacientė stebėjosi tokiu gydymo būdu, tačiau džiaugėsi, kad sveikatos būklė pagerėjo. Beje, ji ligoninėje atsidūrė antrą kartą per savaitę.

“Kovidiniame” – be maisto tris paras

Kita buvusi pacientė atskleidė dar vieną šokiruojančią istoriją. Kai jai buvo nustatytas erkinis encefalitas, darbingo amžiaus moteris buvo paguldyta į palatą, kurioje laikomi pacientai, kol nustatoma, ar jie neserga COVID-19. Nenorinti viešumo radviliškietė sakė, kad net tris paras ligoninė jos nemaitino. Anot jos, maisto negavo ir kita tuo metu palatoje buvusi pacientė. Kai ši informacija pasiekė ligoninės direktorius, jis puolė neigti, kad taip nėra. Prispaustas įrodymų, sako buvusi pacientė, įstaigos vadovas buvo priverstas pripažinti, kad ligonė buvo marinama badu.

Ligoninės komentaras

Įstaigos atstovai nepaisydami fakto, kad yra nedarbo diena, sausio  8 dieną apie 15.00 laiku pateikė atsakymą ir netgi pareikalavo suteikti prieigą jiems komentuoti Facebook paskyroje.

„Šiuo metu Lietuvoje galiojantys įstatymai ir juos įgyvendinantys poįstatyminiai teisės aktai nustato, jog stebėjimo paslauga gali būti teikiama iki 24 valandų. Šios paslaugos teikimo metu pacientai nėra maitinami visoje Lietuvoje. Per 24 valandas turi būti priimtas sprendimas dėl paciento būklės ir rekomenduojamo gydymo.
24 valandų terminas ir numatytas tam, kad skirtingos būklės pacientams būtų suspėta atlikti įvairius būtinus tyrimus, įvertinta jų sveikatos būklė. Jeigu paaiškėja, kad pacientui būtina nuolatinė specialistų priežiūra – jis perkeliamas į atitinkamą ligoninės skyrių, jam pradedama teikti ir maitinimo paslauga. Jeigu pacientas išleidžiamas gydytis namuose, suprantama, maitinimas jam neskiriamas.
Dėl objektyvių aplinkybių gali susidaryti situacija, kai sprendimas dėl paciento perkėlimo į ligoninės skyrių priimamas tik besibaigiant 24 valandų terminui, pavyzdžiui, vėlai vakare ar net naktį, todėl pirmą kartą maistas jam tiekiamas tik ryte. Tokiu atveju išties pacientas stebėjimo patalpoje gali praleisti dienos metą be maitinimo, o maisto sulaukti tik ryte. Tačiau ligoninės personalas tokias situacijas stengiasi pastebėti ir pasiūlo vieną ar kitą sprendimą, nors teisės aktuose to ir nėra numatyta.
Dėl atskiro jūsų klausimo apie vaistų skyrimą pacientams, esantiems stebėjimo palatoje – vaistus skirti ar ne, sprendžiama kiekvienu atskiru atveju pagal konkrečias aplinkybes. Tačiau, imant bendrai, vaistai negali būti skiriami neturint aiškaus supratimo apie paciento būklę, jo negalavimų priežastis. Tam ir reikalingi sveikatos būklės tyrimai“, – tokį atsakymą pateikė administratorė Jurgita Kerpienė. Tiesa, klausimai buvo pateikti įstaigai vadovaujančiam direktoriui Vaidui Smalinskui.

Direktorius V.Smalinskas patvirtino, kad ligoniams maistas nėra duodamas ilgiau nei parą.

 

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia