Radviliškio ligoninėje pacientai švitinami du kartus

0
10280
Į ligoninę atvykusį pacientą įstaigos personalas švitino du kartus, nes pirmasis kartas dėl darbuotojos kaltės net nebuvo įtrauktas į sveikatos sistemą. Ligoninė dėl padarytos žalos liepia kreiptis į komisiją.

Skandalų purtoma Vaido Smalinsko Radviliškio ligoninė ir toliau nesiliauja stebinusi. Šį kartą atvykusį 32-ejų metų pacientą Aidą (tikrasis vardas redakcijai žinomas) po rentgeno aparatu pakišo du kartus. Žmogus pravėrė įstaigos duris, tikėdamasis išsivaduoti nuo nugaros skausmų, tačiau išėjo iš ligoninės apšvitintas du kartus. Be to, kaip vyras teigia, jį dar nepagrįstai iškoneveikė ir pati radiologė.

Susuko nugarą

Į konsultacinę polikliniką pas neurologę Daivą Sadauskienę Aidas atvyko sausio pabaigoje. Tai nebuvo spontaniškas vizitas – vyras buvo iš anksto užsiregistravęs. Norėdama tiksliai nustatyti diagnozę, gydytoja pacientą nusiuntė į radiologijos ir laboratorinės diagnostikos poskyrį. Ten jaunam vyrui turėjo peršviesti nugarą, o rentgenogramas persiųsti pacientą konsultuojančiai neurologei.

(Ne)buvo atėjęs

Aido žodžiais, jį peršvietė ligoninės darbuotoja I.Niparavičienė. Iš rentgeno kabineto pacientas Aidas iš karto grįžo pas gydytoją D.Sadauskienę, tačiau jo laukė nemalonus siurprizas: gydytoja duomenų bazėje nematė prieš kelias minutes padarytų rentgenogramų. Medikė pati tiesiogiai susisiekė su rentgeno kabineto personalu, tačiau jai buvo pasakyta, kad Aido niekas net nematė, todėl jam niekas nieko padaryti negalėjo. Vyras savo ausimis negalėjo patikėti, kad teks dar kartą eiti pas I.Niparavičienę ir aiškintis, kas atsitiko su jau padarytomis nuotraukomis. Maža to, kaip teigia, Aidas, techninio personalo darbuotoja jį išvarė iš kabineto pareiškusi, kad šis niekada čia nebuvo.

Registratūra

Nors į ligoninę atėjo išsiaiškinti, kodėl skauda nugara, jaunam vyrui, pasitelkus kantrybę teko įrodinėti, kad jis buvo peršviestas. Aido žodžiais, I.Niparavičienė nesiteikė aiškintis nei gydytojai, nei konsultacinės poliklinikos registratūros slaugytojai, nei jam pačiam. Ir tik kai gydytoja kreipėsi į ligoninės administraciją, ledai pajudėjo. Pacientas sako, kad prireikė net Konsultacinės poliklinikos vyr. slaugytojos G.Gudžiūnienės įsikišimo, tačiau radiologė I.Niparavičienė kartojo tą patį, kad paciento akyse neregėjo. Ligoniui pasiūlytas kompromisas: šviesti nugarą antrą kartą. Aidas nesutiko, kad tai darytų I.Niparavičienė, todėl iš naujo dvi rentgenogramas padarė užsispyrusios radiologės kolegė.

Skundas

Toks elgesys šokiravo Aidą. Jaunas vyras surašė skundą ligoninės administracijai. „Esu nusivylęs, įžeistas tokiu darbuotojos I.Niparavičienės elgesiu. Mano nuomone, tokie žmonės tikrai neturėtų dirbti nei medicinos įstaigose, nei įstaigose, kur bendraujama su žmonėmis“, – skunde rašo Aidas. Jis taip pat nurodė, kad ant jo buvo rėkiama, teko išgirsti ir įžeidžiančių žodžių, darbuotoja elgėsi agresyviai ne tik su juo, kaip pacientu, bet ir su savo kolegomis.

Iš pradžių nekomentavo, vėliau persigalvojo

Redakcijai nepavyko pakalbinti pačios specialistės. Bet ir ligoninės administracija nenorėjo komentuoti įvykio. Nors direktoriui V.Smalinskui buvo pateikta incidento data, paciento vardas ir amžius, įstaigos administracijos atstovė atsiuntė tokį atsakymą: „Susipažinome su Jūsų paklausimu, atsiųstu el. paštu 2022 m. vasario 7 d. Būtumėme dėkingi, kad identifikuotumėte minimą pacientą. Šiuo metu negalime suteikti informacijos, nes atliekamas vidinis tyrimas.“ Kol kas nėra žinoma, kokie tyrimo rezultatai, nors praėjo ne mažiau kaip savaitė laiko nuo paklausimo išsiuntimo.

Direktorius V.Smalinskas iš pradžių nenorėjo komentuoti įvykio, vėliau vis tik patvirtino, kad incidentas buvo ir atleido radiologę.

Vėliau įstaigos atstovai atsiuntė tokį papildomą komentarą: „informuojame, kad dėl minimo įvykio Radviliškio ligoninėje buvo atliktas vidinis tyrimas, kurio metu buvo nustatyti darbuotojo padaryti darbo pažeidimai. Po atlikto tyrimo, buvo priimtas sprendimas darbuotoją atleisti iš darbo ir šiuo metu jis nebedirba mūsų įstaigoje.
Visi pacientai, dėl galimai padarytos sveikatai žalos atlyginimo, gali kreiptis į Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją, veikiančią prie Sveikatos apsaugos ministerijos, ir teikti prašymą dėl turtinės ar neturtinės žalos atlyginimo.“

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia