Radviliškio ligoninėje praktikuojančiam krūtų didinimo specialistui G.Karalevičiui sustabdyta licencija

0
7319
Dėl problemų su etika, "krūtų chirurgas" G.Karalevičius neteko licenzijos.

Radviliškio ligoninės vadovas Vaidas Smalinskas ilgai maldavo rajono valdžią leidimo atlikti brangias plastinės chirurgijos operacijas. Direktorius politikams aiškino apie mokamų paslaugų būtinybę kaip apie kokią panacėją rajono gyventojams. Esą radviliškiečiams būtinai reikia mokamų paslaugų, ir tai vienintelis kelias didinti paslaugų spektrą tokiu būdu siekiant išsaugoti ligoninę nuo uždarymo. Bet iš grandiozinio plano teliko tik šnipštas, nes per pusę metų buvo atliktos vos trys operacijos. Be to, pastaruoju metu ligoninė iš viso nebegali teikti tokių paslaugų, nes vieninteliam tokias operacijas atliekančiam Gintarui Karalevičiui buvo sustabdyta plastinės chirurgijos gydytojo licencija, o kito tokio mediko V.Smalinskas dar neturi pasamdęs.

Kurį laiką negali operuoti

Redakciją pasiekė informacija apie mediko problemas su Akreditavimo tarnyba. Kad Šiauliuose gerai žinomo plastinės chirurgijos medikui yra sustabdyta licencija, patvirtino pati Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos direktorė Nora Ribokienė. „G.Karalevičiaus medicinos praktikos licencijos, suteikiančios teisę verstis praktika pagal gydytojo plastikos ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo profesinę kvalifikaciją, galiojimas sustabdytas nuo 2022 m. birželio 15 d. Siekdamas licencijos galiojimo sustabdymo panaikinimo, G.Karalevičius turi įvykdyti nustatytus kvalifikacijos tobulinimo reikalavimus“, – pakomentavo ji. Paprašyta patikslinti, ką konkrečiai medikas turėtų padaryti, tarnybos direktorė atsakė: „siekdamas licencijos galiojimo sustabdymo panaikinimo, Gintaras Karalevičius privalo išklausyti papildomąjį 72 val. trukmės gydytojo profesinės kvalifikacijos tobulinimo profesinės etikos srityje kursą. Įvykdęs šį reikalavimą G.Karalevičius galės nustatyta tvarka kreiptis į Akreditavimo tarnybą dėl licencijos galiojimo sustabdymo panaikinimo.“

Figūruoja ikiteisminiame tyrime

Policijos atstovai patvirtino, kad Šiaulių apskrities vyriausiame policijos komisariate nagrinėjamas pareiškimas dėl dokumentų klastojimo: byloje figūruoja ir šio mediko pavardė. Nors nemažas skaičius išoriniu grožiu besirūpinančių moterų džiaugiasi G.Karalevičiaus atliktomis krūtų didinimo ir kitomis grožio korekcijų operacijomis, tačiau to negalima pasakyti apie buvusį jo verslo partnerį. Privačios klinikos vadovas kreipėsi į policiją dėl G.Karalevičiaus veiksmų. Redakcijos žiniomis, šis chirurgas galėjo dėti su į kišenę pacientų pinigus, kurie buvo skirti klinikai. Redakcijai taip ir nepavyko išgirsti paties gydytojo komentaro dėl šio ikiteisminio tyrimo ir jo vaidmens. Susikompromitavęs medikas ilgai nesėdėjo, nes užuovėją surado V.Smalinsko įstaigoje.

Laikinos problemos

Ligoninės direktoriui šios gydytojo problemos dėl sustabdytos licencijos neatrodo reikšmingos. Akreditavimo tarnybos specialistai mediko atvejį vertino individualiai ir priėmė sprendimą neleisti jam kurį laiką vykdyti operacijų, tačiau Radviliškio ligoninės direktoriui V.Smalinskas tai tėra: “formalūs pažeidimai.” Esą, gydytojas jo prašymu yra išleistas atostogų darbo kodekso tvarka, ir per tą laiką turėtų išklausyti profesinės etikos kursus. Bandydamas pateisinti susikompromitavusį mediką V.Smalinskas dar labiau susipainioja. Panašu, kad medicininio išsilavinimo neturintis direktorius tyčia sumenkina pažeidimus ar stengiasi nuslėpti kokį nors neaiškų arba net korupcijos kvapelį turintį tarpusavio susitarimą. Galima būtų net pagalvoti, kad pačiam vadovui kas nors nubyra, nes skaidrios sveikatos priežiūros įstaigos direktorius neabejotinai turėtų rūpintis ir įstaigos reputacija. Kuri, deja, V.Smalinskui, tėra tik figos lapelis, pridengiantis korumpuotą sistemą.

V.Smalinskas nesureikšmina fakto, Kad G.Karalevičius turi problemų su Akreditavimo tarnyba dėl gydytojo licenzijos.

Kur keliauja pinigai?

Savaitraščiui yra žinoma, kad kai rajono Tarybos nariai skambino į ligoninės konsultacinę polikliniką norėdami užsiregistruoti pas G.Karalevičių. Bet ne tik paprastiems mirtingiesiems šis gydytojas neprieinamas – anot registratorės, jis net nedirba ligoninėje, o norėdamas gauti konsultaciją pas plastinės chirurgijos mediką, žmogus pats privalo susirasti privačia praktika besiverčiantį G.Karalevičių. Skamba kurioziškai, kai Savivaldybės sveikatos įstaigoje dirbantis medikas nėra pasiekiamas savo darbovietėje, kuri išlaikoma mokesčių mokėtojų lėšomis. Dar daugiau. Norintys pasidaryti operacijas Radviliškio ligoninėje už savo pinigus, turės pirma nuvykti pas G.Karalevičių privačiai ir jam atseikėti iš kišenės už išrašytą siuntimą operacijai! Gelbėja tai, kad medikas nėra itin populiarus – ligoninės atstovų pateikta informacija rodo, kad per pusę metų buvo atliktos vos trys mokamos operacijos. Žinoma, direktorius V.Smalinskas stengiasi visaip išgirti šį mediką suprasdamas, kad jo likimas taip pat susijęs su šiuo gydytoju.

Svarstant mokamų operacijų įkainių patvirtinimus, rajono vadovas Vytautas Simelis prieš pusę metų pakankamai kategoriškai pareiškė: „ligoninės direktorius asmeniškai atsakys už tai, jei operacijos bent centu bus nuostolingos.“ Ar išdrįs meras imtis ryžtingų veiksmų? Niekas netiki, kad jis tai galėtų, todėl Radviliškio ligoninės direktoriaus rankos vis dar laisvos – V.Smalinskas pasiryžęs daryti ir ne visai skaidrius dalykus. O kokia nauda pacientams, kai gydytojas kurį laiką negali operuoti pacientų tik todėl, kad laiku neišklausė profesinės etikos kursų…

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia