Radviliškio ligoninės medikai neturi pakankamai priemonių

0
3865
V.Smalinskas siūlo savo receptą nuo koronaviruso.
V.Smalinsko vadovaujama įstaiga per gegužę išleido beveik 1,6 mln. eurų viešiesiems pirkimams.

Prieš kelias dienas surengtoje spaudos konferencijoje medicininio išsilavinimo neturintis Radviliškio ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas kalbėjo, kad svarbiausia daryti viską, kad būtų išlaikomas ligoninės personalas. Deja, jo žodžiai gerokai skiriasi nuo darbų, nes įstaigos medikai jaučiasi beviltiškoje padėtyje. Tam, kad gautų kaukių, respiratorių ir kitų apsaugos priemonių, nevengiama kreiptis ir į nevyriausybines organizacijas.

Vis daugiau kyla nerimo ženklų, kadangi užsikrėtę medikai tampa viruso nešiotojais. Ukmergėje mirė senolė, kuri manoma, užsikrėtė nuo gydytojos. Be to, išsiaiškinta, kad su užkrėsta gydytoja kontaktą turėjo daugiau nei 100 jos kolegų. Bet žingsnis po žingsnio vis labiau artėjanti koronaviruso grėsmė, panašu, visai nejaudina Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio ir jo statytinio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko.

Kai ligoninės direktorius V.Smalinskas ramiai varto knygą, jo vadovaujamos įstaigos medikai kreipiasi pagalbos į žinomą žurnalistą Andrių Tapiną ir jo Laisvės TV. Savo paskyroje  jis rašo, kad nenorėdamos pyktis su ministerija, ligoninės net nepildo paraiškų. A. Tapino suorganizuota medikų palaikymo akcija sulaukė milžiniško palaikymo Lietuvos mastu. Žymus visuomenininkas patvirtino, kad yra gautas standartinis prašymas ir iš Radviliškio ligoninės darbuotojų pusės.

Situacija dar labiau apverktina. Radviliškio rajono savivaldybė vienintelė Lietuvoje turi biudžete kelis milijonus laisvų eurų, tačiau kol kas tik kalbomis ruošiasi prie durų stovinčiai neišvengiamai artėjančiai bėdai. Dėl trūkstamų apsaugos priemonių anksčiau yra sakiusi ir TS – LKD frakcija Seime, deja, net bendrapartiečių žodžiai nepasiekė Radviliškio rajono mero A. Čepononio.

Situaciją komentavo rajono vicemeras Midaugas Pauliukas, kuris kuruoja ir sveikatos sritį. Pasak politiko, nei Švedija, nei Šveicarija neturi pakankamai apsaugos priemonių, todėl stebėtis, kad jų nėra pakankamai ir Radviliškyje mažų mažiausiai nesuprantama. Bet, minėjo M.Pauliukas, ligoninės direktoriaus V.Smalinsko elgesys, kai fotografuojamasi su knyga, bet nedirbama artėjančios neišvengiamos krizės akivaizdoje, yra netinkamas ir nesuprantamas. Tačiau politikas patvirtino, kad kitą savaitę turėtų būti sulaukta daugiau apsaugos priemonių.

Svarbiausias uždavinys šiai dienai yra palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientų apsaugojimas, taip kalbėjo M.Pauliukas. Kol kas tai daroma pakankamai sėkmingai, tačiau jei nesiimsime priemonių, tada turėsime Italijos atvejį, – akcentavo apsaugos priemonių ir kitų veiksmų svarbą politikas.

Pats V. Smalinskas telefonu tikino, kad jo vadovaujamoje įstaigoje jokių saugos priemonių neturėtų trūkti. “Viskas yra, kas turėtų būti pagal Vyriausybės nurodymą”, – teigė V. Smalinskas. Paprašytas detalizuoti, kokias priemones ligoninė jau turi, jis negalėjo, paprašė klausimus atsiųsti raštu. Faktas, kad jo vadovaujamos įstaigos medikai būtų sunerimę dėl saugos priemonių, jam nebuvo žinomas. Jis prašė detalizuoti kam ir ko būtent trūksta. Esą tai galėtų padėti išspręsti situaciją.

Palikti komentarą

avatar