Radviliškio rajone paskelbta ekstremalioji situacija

0
972
Savivaldybėje tarnybiniai romanai - ne naujiena. Nieko per daug nenustebino ir šis.

Radviliškio rajono savivaldybėje dėl ypač pavojingos gyvūnų užkrečiamosios ligos paskelbta ekstremalioji situacija. 

  • Šiandien, gruodžio 31 dieną, į skubų posėdį susirinkusi Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija priėmė sprendimą Radviliškio rajono savivaldybėje skelbti savivaldybės lygio ekstremalią situaciją dėl UAB „Fur Farm LT“ (Pavartyčių kaime, Šeduvos miesto seniūnijoje) laikomoms audinėms nustatyto SARS-COV-2 (COVID-19). Įmonės teritorijoje laikoma apie 55 000 audinių. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) Šiaulių departamento Radviliškio skyrius vykdo tolimesnį mėginių atrinkimą, siekdamas nustatyti ligos paplitimą ūkyje, bei atlieka epizootinį tyrimą.

Pavartyčių gyventojai neturėtų nerimauti, nes ne audinės yra užkrato šaltinis. Įtariama, kad koronavirusui imlius gyvūnus galėjo užkrėsti sergantys ūkio darbuotojai. Pasak Loretos Stirblienės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjos, Pavartyčiuose padidėjusio sergamumo COVID-19 liga nėra, yra fiksuoti keli šia liga sergančių ir minėtoje fermoje dirbančių žmonių atvejai. Sergantys UAB „Fur Farm LT“ darbuotojai izoliuojasi, situacija kontroliuojama, baimintis dėl iš ūkio plintančio viruso nereikėtų.

Pasak Romualdo Žukausko, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjo-valstybinio veterinarijos inspektoriaus, situacija UAB „FurFarm LT“ kontroliuojama, bet židinio likvidavimas užtruks ilgai, todėl reikalinga paskelbti savivaldybės lygio ekstremalią situaciją. Šiuo momentu nustatyti keturi audinių susirgimo židiniai, kurie išsidėstę visoje įmonės teritorijoje, todėl planuojama židinius likviduoti lokaliai, nenaikinat visų ūkyje auginamų audinių.

VMVT, gavusi informaciją apie audinių ūkio darbuotojams nustatytą COVID-19 ligą, nuo gruodžio 21 d. sustiprino kontrolę ir apribojo ūkio veiklą: uždraustas gyvūnų, pašarų ir kitų gyvūninių produktų išvežimas, o gruodžio 30 d. priimtas sprendimas gaišinti tik tas audines, kurios įtariamos, kaip galėjusios užsikrėsti ar turinčios koronaviruso simptomų.

Papildomi mėginiai tyrimams bus atrenkami iš besiribojančių narvų audinių ir artimą kontaktą su sergančiomis turėjusių gyvūnėlių. Priverstinio visų audinių gaišinimo neplanuojama, tačiau ūkio atsakingi asmenys įpareigoti toliau atidžiai vykdyti laikomų audinių sveikatos būklės laboratorinę stebėseną ir saugoti nuo užkrečiamosios ligos ūkio darbuotojus. Sudaryta VMVT epizootinio tyrimo grupė aiškinsis, kaip virusas galėjo pateikti į ūkį.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Naujausiame savaitraščio „Visuomenės balsas“ numeryje

Palikti komentarą

avatar