Ar visus verslininkus smaugia pandemija?

0
415
Radviliškio rajone tarp daugiausiai sumokėjusių įmonių pirmauja logistikos bendrovės.
Įsigyk bilietusKETBILIETAI

Verslas turi išgyventi ir pandemijos sąlygomis. Radviliškio rajonas – žemės ūkio kraštas, tad nenuostabu, kad tarp daugiausiai mokesčių sumokančiųjų įmonių nemažai žemės ūkio bendrovių. Taip pat geroje strateginėje Lietuvos vietoje esantis rajonas stiprus ir logistikos srityje. Pervežimo įmonės, kuriose dirba nemažai vairuotojų, sumoka nemažai mokesčių į biudžetą ir yra vienos tarp daugiausiai papildančiųjų biudžetą.

Radviliškis išsiskiria tuo, kad jame nėra vieno labai stambaus mokesčių mokėtojo. Pavyzdžiui, pirmoje vietoje per tris metų ketvirčius daugiausiai mokesčių sumokėjo UAB „Autokaravanas“ – 934 tūkst. eurų, kai Pakruojo rajono savivaldybėje AB „Dolomitas“ – net 5 mln. 116 tūkst. eurų, o Šiaulių rajone registruota Ginto Vaičėno įmonė „Šoklys“ – įspūdingą 22 mln. 300 tūkst. eurų sumą.

Verslas, kaip sako vienas rajono žymus verslininkas, privalo uždirbti pinigus. Tad verslui, ypač privačiam, juos uždirbti sekasi skirtingai, kai iš biudžeto išlaikomos savivaldybės įstaigoms ar įmonėms daugiau mažiau gyvenimas eina vienoda vaga. Radviliškio rajono savivaldybei priklausančios sveikatos priežiūros įstaigos ir vandenį bei šilumą tiekiančios įmonės visada patenka į penkiasdešimtuką. Radviliškio ligoninė kaip daugiausiai darbuotojų turinti įstaiga dažnu atveju būna ir penketuke. Tiesa, ši įstaiga jau daugybę metų skęsta skolose, tad pelno neuždirba, o ir pridėtinės vertės mokesčio nesurenka, tad į biudžetą per VMI patenka tik gyventojų pajamų mokestis.

Sėkmingai dirbančios įmonės turi mokėti pelno mokestį. Daugiausiai pelno per tris metų mėnesius uždirbo būtent transporto įmonės: Autokaravanas sumokėjo 178 tūkst., „Aloyzo Grigaliūno įmonė“ – 130, o „Movidus“ – 97 tūkst. Tarp jų įsiterpia durpių kasimu ir prekyba užsiimanti „Sulinkiai“ – įmonė sumokėjo lygiai 100 tūkst. eurų pelno.

TvirtovėLtvirtovės pramogos

Palikti komentarą

avatar