Mokyklų giltinė: krito dar viena mokykla

0
3158
Pakalniškių pagrindinė mokykla nebesulauks šimto metų jubiliejaus

Nepaisydami daugiau nei trijų šimtų Pakalniškių bendruomenės narių pasirašyto prašymo, rajono meras Antanas Čepononis su jam visiškai lojaliais valdančiosios konservatorių partijos frakcijos nariais ir prie jų prisišliejusiu ūkininku Vytautu Krikščiūnu iš Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos įkalė priešpaskutinę vinį į Pakalniškių pagrindinės mokyklos karstą. Prieš prasidedant Tarybos posėdžiui valdančiosios koalicijos posėdyje dalyvavęs vienas politikų pasibaisėjo buldozerio principu stumiamo mokyklų uždarymo vajaus. Jis teigė, kad meras paprasčiausiai buvo neperkalbamas.

Anot šaltinio, rajono vadovui svarbiausias rūpestis buvo, kad iš rajono biudžeto nebereikėtų išlaikyti kaimo mokyklos, nors pernai metais biudžete liko nepanaudoti daugiau nei 4 milijonai 300 tūkstančių eurų. Į Tarybos posėdį atvykusios Pakalniškių pagrindinėje mokykloje besimokančių vaikų mamos bandė belstis į mero širdį, klausdamos, ar tikrai pirmokėliui privaloma keltis 6 ryto, jei galėtų mokytis kaime esančioje mokykloje.  Deja, rajonui jau šeštą kadenciją vadovaujantis A.Čepononis praradęs bet kokį žmogiškumą ir supratimą. Kitais metais Pakalniškių mokykla būtų šventusi 100 metų jubiliejaus šventę, bet rajoną valdančių konservatorių sprendimu įstaigai uždėta kilpa, kuri neaišku, kada užsiverš.

Tačiau viešame Tarybos posėdyje A.Čepononis taip ir neišdrįso pristatyti pozicijos, kodėl reikia naikinti kaimo mokyklas. Jis teigė, kad nenorintis “primesti valią kitiems.” Akivaizdu, kad Radviliškio rajono viešpačiu besijaučiantis A.Čepononis nusprendė savaip interpretuoti Jono Avyžiaus romaną “Sodybų tuštėjimo metas”. Juk net iš Pakalniškių atvykusioms mamoms, kurios bandė pristatyti savo poziciją, šaukte šaukė, kad Taryba – tai ne turgus, todėl jos neturinčios teisės ką nors daugiau pasakyti. Matyt, davė suprasti, kad jos galinčios tik sutikti su valdžios primesta valia.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia