Radviliškis apžiojo per didelį kąsnį – liko nepanaudoti 130 tūkstančiai ES fondų eurų

2
1063
Burbiškio dvare liko neįsisavinti 130 tūkst. Eur iš ES fondų.
Burbiškio dvare liko neįsisavinti 130 tūkst. Eur iš ES fondų.

 

Kur organizuojama “Tulpių šventė”, ko gero, Lietuvoje žino kiekvienas. Radviliškio rajono Burbiškio dvaras yra savivaldybės įstaigos dalis, tad dvaro pastatų remontui pinigų atseikėjama ir iš ES fondų. Vienam labiausiai turistų lankomam Radviliškio rajono objektų 2016 metų pabaigoje Šiaulių regiono plėtros taryba skyrė 405 tūkst. Eur., iš kurių 114 tūkst. Eur. turėjo prisidėti Radviliškio savivaldybė.

Skamba neįtikėtinai, bet atlikus darbus paaiškėjo, kad šiame projekte nepavyko įsisavinti visos sprendime numatytos lėšų sumos. Liko 130 tūkst. Eur, kurie atiteko kitai savivaldybei – Šiaulių rajono. Tiesa, nors dėl tų pinigų reikalingumo valdininkai iš kaimyninio rajono ginčijasi su Vidaus reikalų ministerija ir Vyriausybė, Radviliškis, deja, jų jau nebematys. Pagal aprašą, neįsisavintos lėšos lieka Šiaulių regiono plėtros tarybos patvirtintuose projektuose.

Skamba neįtikėtinai, bet ne tik rangos darbus pavyko nupirkti gerokai pigiau nei planuota. Viešajame pirkime dalyvavo 6 įmonės ar įmonių grupės. Tiesa, keturios iš karto buvo pašalintos, tarp kurių buvo “Panevėžio statybos trestas”, statybos įmonė “Avona”, atlikusi Radviliškio miesto kultūros centro modernizaciją. Darbų konkursą laimėjo įmonė “Ekodora” iš Kauno. Jos statybininkai darbus planavo atlikti už 190 tūkst. Eur, kai valdininkai atidėjo beveik 357 tūkst. Eur sumą. Ar darbai atlikti kokybiškai, paliekame spręsti dvaro lankytojams, tačiau kai kur brokas akivaizdus.

Darbų kokybė - abejotina.
Darbų kokybė – abejotina.

Be to, savivaldybė pateikia skirtingus duomenis, kiek kainavo projektas. Pirmą kartą buvo pateikta informacija, kad projektas atsiėjo 41 tūkst. Eur (su PVM – 49 tūkst. 610 Eur0), o antrą kartą pasitikslinę Daugyvenės kultūros – istorijos muziejuje teigė, kad 46 tūkst. 600 su PVM.

Už 190 tūkst. Eur buvo pakeistas pagrindinio pastato stogas ąžuoliniais gontais, sutvarkyta baltoji salė ir verandos stiklai bei grindys bei atlikti kiti darbai. Tiesa, kalbama, kad darbus atliko ne laimėtojo iš Kauno, bet statybininkai iš Šiaulių. Galime priminti, kad 2011 metais dvare statybos gigantas “PST” atliko darbus už 3 milijonus 515 tūkst. litų arba 1 milijoną 18 tūkst. Eur.

2
Palikti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
romasAlgirdas Recent comment authors
newest oldest most voted
Algirdas
Guest
Algirdas

Ko reikia, kad Šeduva vėl turėtų savo Kraštotyros Muziejų???

romas
Guest
romas

kokia baisi,tiesiog nesiderinanti mansarda prie pastato.Savivaldybeje tokie architektai ?Kosmaras.