Šiaulietis susigrąžino teisę auginti sūnų

0
732
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas sprendimas, kuriuo po beveik 11-os
mėnesių nepilnametis sūnus iš močiutės grįžo pas tėvą. Teismas panaikino pernai nustatytą
neterminuotą tėvo valdžios apribojimą sūnaus atžvilgiu, nes tėvas pasikeitė ir gali auklėti
vaiką, ir tai neprieštarauja vaiko interesams.

„Nagrinėjamu atveju, apribojus tėvo valdžią, vaikui buvo nustatyta globa, nes vaiko mama yra nuo jo atskirta, todėl berniuką globojo močiutė. Bylos nagrinėjimo metu nustatyti faktai leidžia teismui daryti išvadą, kad išnyko aplinkybės, dėl kurių tėvui buvo apribota tėvo valdžia į vaiką, – sako Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Gražina Mataitienė. – Tėvas vaikui teikia tiek moralinį palaikymą, tiek materialinę paramą, tarp jų užsimezgė stiprus emocinis ryšys.“

Į teismą kreipėsi vaiko tėvas, prašydamas panaikinti jam nustatytą neterminuotą tėvo valdžios apribojimą nepilnamečio sūnaus atžvilgiu. Jis paaiškino, kad išsigydė nuo priklausomybės alkoholiui, atsisakė senų draugų, turi gerai apmokamą nuolatinį darbą, supranta savo kaip tėvo pareigas, turėtas paskolas refinansavo ir laiku moka įmokas, gailisi dėl praeities klaidų. Kaip teigė pats tėvas, anksčiau sūnus vengė su juo bendrauti, tačiau po to, kai tėvas atsisakė alkoholio, sūnus vėl nori gyventi su juo, o tėvas taip pat trokšta pats auginti ir auklėti savo sūnų. Šiam norui pritaria ir vyro artimieji.

Išvadą teikiančios institucijos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovas pareiškimą palaikė ir paaiškino, kad išnyko aplinkybės, dėl kurių pareiškėjui neterminuotai buvo apribota tėvo valdžia, todėl reikalavimo patenkinimas neprieštaraus nepilnamečio sūnaus interesams.

Teismas nurodė sprendimo dalį dėl neterminuoto tėvo valdžios apribojimo panaikinimo vykdyti skubiai. Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

Pagal statistiką labai retai kreipiamasi į teismą dėl neterminuoto tėvų valdžios apribojimo panaikinimo.

Parengta pagal Nijolės Damulės,
Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėjos
ryšiams su žiniasklaida ir visuomene, pranešimą

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia