Radviliškyje planuojama nauja savivaldybės įmonė

0
1287
Savivaldybės meras su pavaduotoju galvoja atkurti komunalines paslaugas teikusią Savivaldybės įmonę - ar tai pavyks, priklausys ir nuo politikų valios Taryboje. Savivaldybės ir kitų nuotraukų koliažas.

Pastaruoju metu vietos politikai įsivėlė į rimtas diskusijas dėl naujos Savivaldybei priklausančios įmonės įkūrimo. Tiksliau, siekiama atkurti prieš keliolika metų privatizuotas  “Radviliškio komunalines paslaugas” – ši įmonė perėjo į privataus verslo rankas patapusi „Mano būstas Radviliškis“. Todėl dabartinė rajono valdžia su meru Kazimieru Račkauskiu bei jo pavaduotoju Vytautu Krikščiūnu priešakyje stumia idėją atkurti komunalines paslaugas galinčią teikti Savivaldybės įmonę. 

Tokios minties autorius yra mero pavaduotojas, Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos narys Vytautas Krikščiūnas. Anot vicemero, ankstesnė rajono valdžia parduodama įmonę pasielgė itin neišmintingai, nes dabar susiduriama su problemomis, kai savivaldybės biudžetinėms įstaigoms reikia atlikti tam tikrus smulkius statybos remonto darbus.

„Tokie pasvarstymai atėjo, kai su savivaldybės vadovu pradėjome važiuoti po rajono įstaigas. Pamatėme, kad kartais įstaigų vadovų pateiktos planuojamų atlikti darbų kainos labai didelės, o tada paaiškėjo, kad dažnu atveju privatininkai nenori atlikti mažos vertės darbų pigiai. Suprantama, kad čia ir dabar atkurti įmonę su visais pajėgumais tikriausiai būtų neįkandamas uždavinys, bet ieškome optimaliausio varianto“, – kalbėjo mero pavaduotojas V. Krikščiūnas.

Tokios pačios pozicijos laikosi ir meras K. Račkauskis. Pasak jo, nors mero komanda ieško variantų Savivaldybei perimti iniciatyvą komunalinių paslaugų srityje. Savivaldybės vadovas tikina, kad tokias įmones turinčiuose kituose rajonuose paslaugos atliekamos gerokai pigiau.

„Galutinis sprendimas mūsų rajone atkurti komunalinių paslaugų įmonę dar nėra priimtas. Šiuo metu domimės kitų rajonų, kurie išsaugojo šias įmones, patirtimi. Idėja atkurti komunalinių paslaugų įmonę kilo po to, kai sužinojome, jog kitame rajone, kuriame kelius greideriuoja ne samdomos įmonės, bet rajono savivaldybei priklausantys komunalinių paslaugų teikėjai, šios paslaugos kainuoja žymiai pigiau nei pas mus. Be to, dažnai kyla problemų, kai reikia rasti rangovus smulkiems darbams atlikti, nes privatininkai arba pasiūlo labai dideles kainas, arba iš viso nenori užsiimti smulkiais darbais, nes nesitiki didelio uždarbio. Tokiais atvejais Savivaldybės komunalinio ūkio įmonė būtų tikras išsigelbėjimas: ir darbai būtų atlikti greitai, ir sutaupomos lėšos“, – argumentavo K. Račkauskis. Tiesa, jis sutiko, kad galutinis sprendimas vis tik būtų rajono politikų rankose, nes tokiu keliu būtų žengiama tik Savivaldybės Tarybai uždegus žalią šviesą.

Vienas ilgiausiai rajono taryboje dirbančių politikų J.Povilaitis patvirtino, kad naujoji įmonė steigiama jam – jis tik neatskleidė, ar tai rimtai, ar juokais kalba.

Greitai paaiškėjo ir potencialus naujos įmonės direktorius – tai vyriausias amžiumi Tarybos narys 76-erių metų „valstietis“ Jonas Povilaitis. Politikas pernai buvo atleistas iš Savivaldybės įmonės „Radviliškio vanduo“ projekto administratoriaus pareigų. Paklaustas apie galimą vadovavimą naujai įmonei ilgametis vietos politikas girdint kolegoms iš Savivaldybės Tarybos patvirtino tai, kad būtent dėl jo yra kuriama komunalinių paslaugų įmonė. Liko neaišku, ar J.Povilaitis tai sakė rimtai ar juokais, tačiau akivaizdu, kad Savivaldybės vadovai ieško išeičių iš susidariusios situacijos, kai rajone labai sunku rasti rangovus tam tikriems darbams, ypač smulkiems, atlikti.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia