Saugodami nuo triukšmo užtemdė saulę

0
620

Radviliškyje statoma didžiulė masyvi konstrukcija saugos ne tik nuo traukinių keliamo triukšmo. Ji taip pat šalia geležinkelio gyvenantiems radviliškiečiams užstos ir saulę. Visai greta jų namų neseniai suręsta net kelių metrų aukščio tvora. Rajono valdžia išdavė leidimą statyboms, tačiau savivaldybės vadovai kratosi atsakomybės ir pirštu beda į  užsakovą – valstybės įmonę „Lietuvos geležinkelius“. Tuo tarpu įmonės atstovai tikina, kad „traukinys jau nuvažiavęs ir triukšmą kelti per vėlu!“

Milijonų eurų vertės projektas 

Pernai gruodžio 8 dieną pasirašytos sutarties vertė – net 7 058 524,04 eurai. Konkursą laimėjusios statybinės įmonės UAB „Gatas“ darbininkai ir per šalčius darbuojasi – uoliai montuoja atskiras sekcijas. Tvora stiebiasi kiekvieną dieną, vis labiau keldama susirūpinimą, kad už pervažos gyvenantieji bus atskirti nuo pagrindinės miesto dalies. Pagal sutartinius įsipareigojimus, rangovas darbus turi atlikti iki 2023 metų pradžios.

Tikimasi, kad įrengta triukšmo užtvara užtikrins radviliškiečių, kurie gyvena judrios ir triukšmingos Radviliškio miesto gatvės kaimynystėje, ramybę.

Getas

Tuo tarpu Daukanto gatvėje gyvenantys į tvorą žvelgia su pagarbia baime, bet keikia valdininkus dėl tokios situacijos. „Dabar jaučiamės kaip gete – atskyrė mus nuo miesto. Įprastas gyvenimas nutrūko per akimirką. Saulės nebematysime. Suprantame, nori mums gero, bet nejaugi būtina darant vieną gerą darbą, tuo pačiu padaryti ir blogą. Juk jei čia būtų įdėję plastikinius, kaip kitoje pusėje, būtų gal ir ne taip prastai su ta saule“, – piktinasi radviliškietis Petras.

Petro antrina ir kaimynė Irutė. „Užaklino čia mus. Nei saulės, nei šviesos. Tvora per langą pasiekiama. Normalu? Tikrai ne. Bet ar jiems svarbu? Kur tie, kuriems visus mokesčius mokame? Kai pinigus paimti, tai pirmutiniai, bet kai reikia mūsų interesus atstovauti, kažkodėl jų net nėra!“, – nerimo Irutė.

Viešinime nedalyvavo

„Lietuvos geležinkelio“ atstovai įsitikinę, kad padarė viską dėl projekto viešinimo. Jie sakė, kad pristatymas vyko ne kartą ir ne du, bet jie niekaip nesuburdavo vietos žmonių. Esą dalyvavo tik seniūnijos darbuotojai. Be to, neišgirdo nei vieno pasiūlymo.

Viešinimu taip pat rūpinosi ir Radviliškio miesto seniūnija. Jos darbuotojai pasirūpino paskelbti informacinius pranešimus ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir netoli pervažos esančioje stotelėje. Deja, kaip sako Daukanto gatvės gyventojai, maža kas ten ką paskelbia – juk galėjo pranešimus ir į pašto dėžutes įmesti. 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia