Saulius Juškevičius. Apie kovidą, karą, perversmą ir Naujus Metus

0
660
Kaip pastebi S.Juškevičius, Astrologai pataria, kad Tigro metais reikia ne mažinti savo išlaidas, o didinti biudžetą ir nukreipti papildomus pinigus į investicijas. Lėtai, bet užtikrintai iki metų pabaigos sukaupsite atitinkamą turtą.

Štai ir baigėsi pirmasis naujų metų mėnuo. Paskutinė mėnesio savaitė nepasižymėjo jokiais išskirtiniais įvykiais nei šalyje, nei rajone.

Kovido naujienos

Paskutinę pirmojo metų mėnesio savaitę labiausiai atsimins antivakseriai. Jų širdis pamalonino žinia, jog šiandien Vyriausybė svarstys klausimą dėl Galimybių paso panaikinimo, saviizoliacijos režimo sutrumpinimo. Susirgimų kovidu skaičiui išaugus iki 10 tūkstančių per dieną Galimybių pasas bus panaikintas, nes jis tampa nebeaktualus.

Sveikatos ekspertai ragina Vyriausybę priimti sprendimą dėl respiratorių dėvėjimo ne tik kultūros renginiuose uždarose patalpose, bet ir prekybos centruose, poliklinikose, kitose gydymo įstaigose, žmonių skaičiaus ribojimo juose.

Palaukti lauke, prie prekybos centro durų, nėra labai malonu, tačiau niekur nesidėsi – teks. Tačiau stovėti eilėse prie poliklinikų ar ligoninių durų būtų jau nesąmonė. Net ir nurodytu laiku atėjęs pas gydytoją ne visada laiku pateksi pas jį, nes dar yra ekstra atvejai, pacientai sugrįžtantys po atliktų tyrimų.

Suaugusius pacientus, sergančius kovidu, dabar keičia vaikai. Sergančių vaikų skaičius auga. Jau dabar kai kurių rajonų savivaldybės priėmė sprendimus vaikus mokyti nuotoliniu būdu, nes kai kuriose klasėse iš 25-30 mokinių liko tik pusė ar net mažiau. Į ligonines dažniausiai patenka irgi vaikai. Beveik visi iš jų nebuvo paskiepyti. Nors dar didelės ligoninių apgulties kol kas nėra, tačiau daugumai sergančiųjų prireikia plaučių ventiliacijos. Ar tėvai nejaučia savo kaltės, kad vaikas nebuvo paskiepytas, todėl dabar priverstas kentėti?

Tačiau tai tegul lieka tėvų sąžinės reikalu.

Baltarusiškos aktualijos

Seime dabar didžiausias dėmesys į geležinkelį. Nuo vasario 1-osios nutraukta „Lietuvos geležinkelių“ ir „Belaruskalij“ sutartis dėl trąšų pervežimo per mūsų šalį. Ar tikrai sustos baltarusiškų trąšų tranzitas, ar jos ir toliau keliaus į Klaipėdos uostą.

„Lietuvos geležinkeliai“ tikina – kompanijos atsisakymas dirbti su „Belaruskalij“ negarantuoja, kad kalio tranzitas per Lietuvą sustos, nes yra tikimybė, kad gali atsirasti kitų įmonių, kurios panorės užsiimti šiais pervežimais.

Beje, praėjusią savaitę neteisėtas Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Baltarusijos vyriausybė per kelias dienas imsis atsakomųjų veiksmų, jeigu Lietuva sustabdys tranzitą.

Skaitydamas metinį pranešimą A. Lukašenka praėjusį penktadienį pareiškė, kad su Lietuva reikia kalbėtis griežtai, bet pragmatiškai ir pagrasino, kad Baltijos šalys praras valstybingumą, jeigu aštrėjanti įtampa tarp Vakarų šalių ir Rusijos bei jos sąjungininko Minsko peraugtų į karą.

O, kad kariniai veiksmai tarp Rusijos ir Ukrainos gali prasidėti bet kada, jau beveik neabejojama. Nors Rusijos prezidentas ir bando Vakarų Europos bei JAV lyderius užliuliuoti pasakomis, kodėl sutelkta kariuomenė prie Ukrainos sienos, Baltarusijos lyderis, kuris nori nenori, tačiau privalo atidirbti už suteiktus Rusijos kreditus, tiesą rėžia be užuolankų: „Karas bus“.

Mintys apie perversmą

Keturias dienas Baltarusijoje praleidusi Lietuvos atstovų delegacija sugrįžo į Lietuvą, tačiau nei geresnių santykių, nei pigesnės elektros energijos, nei „baltarusiškos saulės“ taip ir neparvežė. Grįžo tyliai, nesiafišuodami, nepasakodami ką nuveikė. Nors ne, įspūdžiais jie pasidalijo savo „Youtub“ kanale. Tačiau daug įdomesnės jų mintys paviešintos baltarusių valdžios valdomose masinėse informacijos priemonėse.

„SB. Belarus segodnia“ (SB. Baltarusija šiandien) redakcijoje surengtame spaudos atstovų susitikime su Lietuvos žmonių atstovais nuskambėjo įvairių minčių, kaltinimų Lietuvos valdžiai.

Labiausiai privertė susimąstyti delegacijos vadovės poetės Erikos Švenčionienės susitikime išsakytos mintys: „… Žinome, jog turime būti pasiruošę, kad būtent lietuviai taptų savo valdžios vadovais ir šeimininkais šalyje, jeigu Lietuvoje įvyks perversmas. Tai mūsų noras, tai mūsų lyderio A. Paleckio, kuris labai pergyvena už savo tautą, noras…“

Nei pridėsi, nei atimsi. Po viešnagės Baltarusijoje, o tiksliau paskutinę viešnagės dieną, jau imta galvoti apie perversmą? Iš tiesų produktyvi ir naudinga kelionė. Net Leninas ilgiau rengėsi spalio revoliucijai.

Su Naujaisiais Metais

Vasario 1-ąją pagal kinų penkių elementų astrologijos kalendorių prasidėjo Vandens Tigro metai, kurie baigsis 2023 metų sausio 22 dieną, kai tigrą pakeis Vandens Triušis.

Sakoma, kad Tigras yra nenuspėjamas ir neliečiamas, o žmonės, gimę Tigro metais, yra drąsūs ir tvirto būdo. Todėl 2022 metais galime sulaukti netikėtų įvykių. Kinų astrologijoje yra populiarus prietaras, kad gimusiems Tigro metais, tais metais gali ir nesisekti.

Horoskopų sudarytojai tvirtina, kad 2022 metais verslo ir politikos srityje atsiras naujų lyderių. Šie žmonės, nepaisydami pasaulinės ekonominės krizės, o gal ir dėl jos, gali pasiekti didžiausios sėkmės savo verslui ir įmonėms, pakeldami jas į aukštesnį lygį.

Nors pinigai ateis lengvai, tačiau patariama taupyti juodai dienai, o ne vėliau gailėtis. Ieškantiems darbo bus pasiūlyta daug galimybių įsidarbinti ir gauti pelningą atlyginimą.

Astrologai pataria, kad Tigro metais reikia ne mažinti savo išlaidas, o didinti biudžetą ir nukreipti papildomus pinigus į investicijas. Lėtai, bet užtikrintai iki metų pabaigos sukaupsite atitinkamą turtą, o geriausiais mėnesiais investuoti ir uždirbti daugiau pinigų įvardijami rugsėjis ir lapkritis.

Saulius JUŠKEVIČIUS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia