Savivaldos rinkimai: rinkėjai balsuoja aktyviai, neišvengta pažeidimų

0
1195

Šiandien 7 valandą ryto, duris atvėrus rinkimų apylinkėms, prasidėjo tiesioginiai merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimai. Gyventojams ne tas pats, kas valdys Radviliškio rajoną – balsuojama kaip niekad aktyviai. Šįsyk ypač aktyvūs ne tik Radviliškio miesto, bet ir kai kurių rajono apylinkių rinkėjai. Tiesa, ne visose apylinkėse rinkimai vyksta sklandžiai.

Galimi pažeidimai

Apie 16 valandą Sidabravo rinkimų apylinkėje akylas rinkimų stebėtojas užfiksavo, tikėtina, nemenką pažeidimą – balsadėžė nebuvo užplombuota, kaip reikalauja įstatymas. Stebėtojui pareikalavus, komisijos pirmininkė ir narė užblombavo urna. Bet netinkamai uždėjo antspaudo žymes.

Palonų rinkimų apylinkėje pas vieną komisijos narę buvo palaidų biuletenių krūva. Susisiekus su Radviliškio rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininke Sonata Dekker, buvo paaiškintos priežastys, kodėl laikomi atskiri biuleteniai.

Tiesa, kai kurie kandidatai vadovaujasi gandais ir apie menamus pažeidimus rašo postus socialiniuose tinkluose be jokių įrodymų.

„Ką tik paaiškėjo, kad vyksta galimas klastojimas rinkimuose. Atėjusiam balsuoti buvo išduotas tik vienas lapas, o ne du, kaip priklauso. Turite gauti vieną lapą balsuoti už merą, o kitą už partiją. Būkite budrūs, kažkas, praradęs sąžinę, nesnaudžia“, – apie 15 valandą savo asmeninėje socialinėje paskyroje rašė vienas iš kandidatų į rajono merus.

Aktyvumas

Radviliškio rajoje yra 29690 rinkėjo teisę turinčių gyventojų. VRK duomenimis, iki 16 valandos balsavo 40,38 procento rinkėjų. Iš 12,15 balsavo iki rinkimų dienos, atiduodami išankstinį balsą namuose ar kt. Rinkėjai ypač aktyvūs šiandien buvo tarp 12 ir 13 valandos. Patys aktyviausi – Kudirkos, Šeduvos, Eibariškių, Aukštelkų ir Pociūnų apylinkių rinkėjai. Pasyviausiai balsuojama Daugėlaičių, Palonų ir Šniūraičių apylinkėse.

Apylinkės veiks iki 20 val. vakaro. Rinkėjai gali balsuoti tik tos savivaldybės apylinkėse, kurioje yra deklaravę savo gyvenamąją vietą. Einant balsuoti rinkėjams reikia pasiimti tik asmens dokumentą.

Prašymas

VRK labai ragina rinkėjus, turinčius duomenų apie galimus papirkimus ar kitus įstatymų pažeidimus, susijusius su rinkimais, apie tai nedelsiant pranešti.

Visoje šalyje dirba ir sustiprintos policijos pajėgos (uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai), ypatingas dėmesys skiriamas rinkiminėms apygardoms ir apylinkėms, teritorijoms šalia jų, palaikomas nuolatinis ryšys su komisijų pirmininkas.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia