Kokį merą ar merę išsirinks Radviliškis

0
1742
Per tris išankstinio balsavimo dienas, anot VRK, 1687 rinkėjai. Taip pat ir kitose savivaldybėse esantieji.

Rinkimų kampanija artėja prie pabaigos, o dalis rinkėjų savo balsą atidavė favoritui išankstiniame balsavime. Jame per tris dienas balsavo 5,68% savivaldybėje registruotų rinkėjų (Lietuvos vidurkis – 5,76%). Savaitraščio redakcija uždavė visiems septyniems kandidatams ir kandidatėms į merus klausimus, o atsakymus pateikiame abėcėline tvarka. Primename, kad nepavyko suspėti paviešinti atsakymų savaitraštyje “Visuomenės balsas” ne dėl savaitraščio kolektyvo kaltės, todėl kandidatų pateiktus atsakymus publikuojame portale.

„Gerb. kandidatai į Radviliškio rajono savivaldybės merus, rengiama paskutinė publikacija. Laikantis objektyvumo ir nešališkumo principų, klausimai siunčiami visiems kandidatams ir prašyčiau Jūsų į klausimus atsakyti iki rytdienos 10.00 laiko, kadangi publikacija bus atiduodama spaustuvei:
  1. Kaip vertinate šią rinkiminę kampaniją?
  2. Ko tikitės iš šių rinkimų?
  3. Su kuo sudarytumėte koaliciją, jei laimėtumėte mero rinkimus?
  4. Ko siekiate rajonui?
  5. Kaip vertinate oponentų rinkimines kompanijas?
  6. Kokie Jūsų pirmi penki darbai, jei išrinktų Jus meru/mere?
  7. Ko palinkėtumėte rinkėjams?
  8. Kaip vertinate kai kurių kandidatų į Tarybą pareigų nesuderinamumą su Tarybos nario mandatu? Ar to nelaikote išankstiniu rinkėjų apgaudinėjimu?
  9. Jei neišrinks Jūsų į merus/meres, ar liksite dirbti Taryboje ir atsisakysite pareigų, kurios nesuderinamos su mandatu?
  10. Jei pateksite į antrą turą, su kuo norėtumėte ten būti?“

 

I. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, dabartinis vicemeras V.Krikščiūnas:

1. Kompanija manau pakankamai aktyvi, daug informacines medžiagos, ypač plakatų. 2. Tikslas būtų, kad kuo daugiau mūsų partijos narių patektu į rajono savivaldybės  Tarybą ir suformuotų koalicija su mūsų partijos idėjomis bei programa labiausiai atitinkančiomis politinėmis jėgomis. Siekis patekti į antrą turą. 3. Manau, kad dar anksti apie tai kalbėti, nes reikia palaukti rinkimu rezultatų. 4. Dirbdamas mero pavaduotoju geriau susipažinau su administracijos darbu. Supratau, kad trūksta kontrolės, taupumo, ūkiškumo įgyvendinant įvairius projektus. Su tais pačiais pinigais galima padaryti kur kas daugiau darbų. 5. Dauguma oponentu užsiima populizmu. Žinodami, kad vienų ar kitų idėjų, darbų negalima bus įgyvendinti (bent artimiausią kadenciją), vis tiek maitina rinkėjus pažadais. 6. Nemokamas viešasis transportas, koncesinės sutarties su “Emtra” nutraukimas, savivaldybei pavaldžių įstaigų etatų peržiūra (mažinimas) ir pakeliant atlyginimus likusiems darbuotojams iš lėšų, kurios susidarytų po nereikalingų etatų mažinimo. Daugiau biudžeto lėšų skirčiau rajono keliams, gatvėms ir kiemams bei ieškočiau daugiau investicijų infrastruktūros projektams. Sukoncentruočiau dėmesį į švietimo ugdymo proceso kokybę ir kvalifikuotų pedagogų paiešką, mokyklose laboratorijų, kitų ugdymo priemonių įdiegimas, o ne vien biudžeto lėšų investavimas į trinkeles. Taip pat siekčiau kuo daugiau įgyvendinti vandentvarkos projektų: a) ieškant Europos Sąjungos fondų, b) darbus atliekant ūkio būdu. 7. Visu pirma palinkėčiau būti aktyviems ir ateiti balsuoti. Gerai pagalvoti, ar balsuoti už tuos, kurie eilę metų žada permainas rajone ir vis toliau nesustodami žada, ar už tuos, kurie tikrai sieks daugiau skaidrumo, netenkins siauro asmenų rato interesų, atsiduos darbui domėdamiesi  ir perimdami kitų Lietuvos savivaldybių sėkmingai įgyvendintus projektų pavyzdžius, o ne laikysis principo, kad rinkimai prasideda po rinkimu, ir tik lakstys po šventes, renginius darbo metu, sėdės  Faceook’e nuo ryto iki vakaro, važinės po bereikšmes komandiruotes vietoj to, kad imtųsi apčiuopiamų ir naudingų darbų kraštui ir jo žmonėms. 8. Taip elgtis yra neteisinga. Partijos, neturėdamos pakankami tinkamų kandidatų, eina tokiu keliu, tai yra elgiasi neteisingai, nes į sąrašus įtraukia daug asmenų, kurių pareigos nesuderinamos su Tarybos nario mandatu. 9. Tai man negalioja, skirtingai nuo kai kurių kitų kandidatų. Mūsų sąraše nėra nei vieno tokio kandidato. Išrinktas meru, savo verslą perleisčiau vaikams, nes dabar įstatymas reikalauja iš mero elgtis taip pat, kaip ir Seimo nariams, kurie taip pat negali eiti jokių kitų pareigų, išskyrus tiesioginį darbą. 10. Norėčiau, kad oponentas būtų iš tos politinės jėgos, kurios idėjos, siekiai, programa yra panašiausia su LVŽS.

II. Lietuvos regionų partijos kandidatas Gediminas Lipnevičius, Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys:

1. Gerai, tik norėjosi išsamesnių debatų gyventojams aktualiais klausimais. 2. Tikiuosi skaidrių, sąžiningų rinkimų bei aktyvios rinkėjų valios išreiškimo. 3. Galėtume sudaryti koaliciją su tais, kas sutiks dirbti sąžiningai radviliškiečiui labui. 4. Teigiamų pokyčių visiems mūsų rajono žmonėms, o ne mažai saujelei vienos partijos atstovų. 5. Nustebino oponentų itin dideli finansiniai ištekliai, t.y. didelė gausa jų brangių plakatų, spaudinių, lankstinukų ir t.t. 6.  Pirmas sunkiausias mero darbas – suformuoti komandą, įvertinti finansinę situaciją savivaldybėje bei pradėti vykdyti savo rinkiminę programą, žinoma, suderinus su koalicija. 7. Rinkėjams linkiu aktyviai dalyvauti ir drąsiai išreikšti savo nuomonę. 8. Taip, ši problema mūsų rajone ypač opi, kaip ir kiekvienais rinkimais taip pat ir šiais tikrai atsiras nesąžiningų politikų. Tai vertinu itin neigiamai. 9. Taip, liksiu Taryboje ir vėl atsakingai atliksiu Tarybos nario pareigas. 10. Gerbiu visus oponentus, o jei pajuokaujant, tikiuosi antro turo nereikės.

III. TS-LKD (konservatorių partijos) kandidatė Jolanta Margaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė:

1. Vertinu palankiai. 2. Įrodymo, kad Radviliškio krašto žmonės manimi pasitiki ir mato bei vertina mano, kaip Administracijos direktorės, inicijuotus ir nuveiktus darbus. Jų daug ir jie yra reikšmingi, tačiau nuo balandžio 1 d.tęsti šiuos darbus galėsiu tik tapusi mere, nes keičiasi Vietos savivaldos įstatymas. 3. Pirmiausiai turime palaukti rezultatų ir laimėjimo, o tada spręsti. 4. Gerovės visiems žmonėms. Išmanau, kaip taupiai ir racionaliai naudoti Savivaldybės finansinius bei materialius išteklius, pritraukti daugiau investicijų į mūsų kraštą bei išlaikyti rajone jaunimą, kaip pasirūpinti senjorais ir neįgaliaisiais. Ilgametė darbo savivaldoje patirtis leidžia man objektyviai pasitikėti savo jėgomis ir formuoti patikimą komandą darbams įgyvendinti. 5. Vertinu jų pastangas ir viliuosi, kad jie tai daro objektyviai įvertinę ir pasvėrę savo galimybes, išmanydami teisės aktus. 6. Visi mano prioritetai aiškiai išdėlioti rinkiminėje programoje. Nemėgstu daugžodžiauti, tik galiu priminti, ką pažadu visada įgyvendinu. 7. Išminties ir tikėjimo pasirenkant atiduoti savo balsą. Tikiu Radviliškio krašto žmonėmis. 8. Visi turi savitų lūkesčių. Esame laisvi rinktis. Visi – tiek rinkėjai, tiek kandidatai turi teises, kurių nedraudžia LR teisės aktai. 9. Palaukime rezultatų, o apie tolimesnius savo veiksmus būtinai informuosiu. 10. Bet kurį kandidatą laikau lygiaverčiu varžovu ir kiekvienam linkiu sėkmės.

IV. Demokratų sąjungos “Vardan Lietuvos” kandidatas Ernestas Mončauskas, Radviliškio miesto seniūnas:

1. Atsižvelgiant į tai, kad Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Radviliškio rajono skyrius gyvuoja mažiau nei metus, vertinu labai gerai. Sugebėjome suburti nemažą komandą, kurios didžiajai daliai šie rinkimai ir dalyvavimas juose yra pirmieji, todėl džiaugiuosi, kad sugebėjome tinkamai pristatyti savo kandidatus ir ateities planus. 2. Kad rajono gyventojai pajus teigiamus pokyčius.3. Su visais, kuriems bus priimtini mūsų komandos tikslai, išskyrus TS-LKD, nes, kaip ir minėjau, tikimės pokyčių. 4. Siekiame, kad Radviliškio kraštas taptų modernus ir ekonomiškai stiprus. 5. Vertinu teigiamai, visi bando pristatyti save, savo programas, vieniems sekasi geriau, kitiems prasčiau. 6. Nekalbant apie koalicijos sudarymą ir politinio pasitikėjimo postų paskyrimą, pirmiausiai rūpinsiuosi bloga rajoninių kelių būkle. Taip pat plėsiu parkavimosi zonas gyvenamųjų rajonų kvartaluose. Nedelsiant sukursime beglobių gyvūnų priežiūros sistemą, radviliškiečio kortelę ir avarinę tarnybą. Tai pirmieji, didelių analizių ir projektų nereikalaujantys darbai, o vėliau seks darbo rinkos analizė, investicijų pritraukimo į rajoną strategija ir visi kiti darbai numatyti rinkiminėje programoje. 7. Rinkėjams palinkėčiau būti aktyviems balsuojant, išreikšti savo valią ir, kad jų pasirinkti kandidatai atlieptų jų lūkesčius ir jų nenuviltų. 8. Įstatymas nedraudžia tokiems kandidatams dalyvauti rinkimuose ir tai yra kiekvieno žmogaus asmeninis pasirinkimas. 9. Viskas priklausys nuo to, kiek mes turėsime politinės galios rajono taryboje įgyvendinti savo tikslus ir kas bus už rajono vairo. 10. Su tuo kandidatu, kuris bus stipriausias ir kuriam tiktų ir didžioji dalis mūsų programos, nes pralaimėjimo atveju, būtų lengviau pasiekti mūsų tikslus dirbant rajono taryboje.

V. Liberalų Sąjūdžio kandidatas Justinas Pranys, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas:

1. Kampaniją vertinu puikiai. Padarytas didelis darbas. Komanda buvo vieninga ir aktyvi. 2. Mūsų norai turėti būti gerai pasverti. Šiuo metu Liberalų sąjūdis savivaldybės taryboje neturi savo atstovų. Jei po rinkimų gautume bent du mandatus, jau būtų gerai. Kas dėl merų, laimėjimas būtų – patekimas į antrąjį turą. 3. Jau esu minėjęs, kad dirbti, iš esmės, galėtume su visais, jei tik programinės nuostatos būtų suderintos koalicinėje sutartyje. 4. Jei trumpai – permainų. Pokyčių savivaldybės valdyme, skaidrumo, atvirumo ir progreso kasdieniame gyvenime. Daugiau informacijos: www.radviliskis2023.lt. 5. Jos yra įvairios ir labai matyti, kurios yra stipriau finansuojamos. Mūsų biudžetas yra labai kuklus, todėl darome tai, ką galime ir stengiamės būti pastebėti. Viena, kad mane džiugina tai, kad nepastebėjau asmeninio priešiškumo (bent jau viešojoje erdvėje) iš oponentų. Sakyčiau, kampanijos yra labai korektiškos. 6. Komandos sudarymas ir biudžeto tikslinimas, gyventojų aptarnavimo vieno langelio principu grąžinimas į pirminį projektą (nėra vartelių, visi skyriai turi savo gyventojų priėmimo darbo vietą pirmajame aukšte), tarybos sprendimo įgyvendinimas dėl verslo tarybos sukūrimo ir atsiranda verslo kuratorius savivaldybėje, potvarkis/įsakymas dėl visų savivaldybės įstaigų ir įmonių darbo skelbimų savivaldybės tinklalapyje, sukurta darbo grupė strategijai parengti “Radviliškis – Lietuvos kultūros sostinė”. 7. Normaliai priimti gyventojų pasirinkimą rinkimų metu ir šią kampaniją vertinti kaip naudingą patirtį tolimesnėje politinėje karjeroje. 8. Tai yra kiekvieno kandidato asmeninis apsisprendimas. Situacijos yra įvairios ir gali būti vertinamos skirtingai. Ypač kaip naujasis įstatymas atneša naujovių savivaldai ir jos valdymui. 9. Mano darbas esamose pareigose baigiasi kartu su tarybos kadencija. Ateities sprendimus darysime po rinkimų, kai žinosime visus rezultatus. 10. Norėčiau būti su savo komanda, su savo rinkėjais ir palaikytojais. O iš oponentų, kiekvienas, mano manymu, yra vertas ten patekti.

VI. Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Kazimieras Račkauskis, Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys:

1. Labai aktyvi, turinio daug, kokybės mažai. Liūdina spaudos neobjektyvumas. 2. Mes į kiekvienus rinkimus žiūrime atsakingai, siekiame aukščiausių tikslų, norime įgyvendinti savo programą. 3. Su kuo sudaryti koaliciją sprendžia partijos skyriaus taryba, tačiau aš siūlysiu pirmiausia kalbėti su kairiosiomis partijomis. 4. Sieksiu kardinalių pokyčių vadovavimo, ūkiškumo, skaidrumo srityse. 5. Oponentams siūlyčiau koncentruotis į kokybę, ne į kiekybę. 6. Komandos sudarymas, savivaldybės įstaigų auditas, vadovų kompetencijos įvertinimas, projektų eilės prioriteto tvarka sudarymas, strateginių projektų įgyvendinimo darbai. 7. Palinkėčiau balsuoti labai atsakingai, nes nuo jų balso priklausys Radviliškio krašto ateitis. 8. Taip, manau tai rinkėjų apgaudinėjimas. Socialdemokratų sąraše tokio kandidato nėra. 9. Mano pareigos suderinamos su Tarybos nario mandatu. 10. Su garbingu kandidatu.

VII. Darbo partijos kandidatė Zita Žvikienė, Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narė:

1. Pakankamai korektiška. 2. Įvertinusi rajono gyventojų pateiktus nusiskundimus ir siūlymus bei išsakytus lūkesčius, per ketverius metus susipažinusi su rajono savivaldybės administracijos ir tarybos darbu bei įvertinusi vykdomą valdančiųjų politiką, kartu su Darbo partijos komanda parengėme rinkiminę programą, kurios nuostatos, mano supratimu, atitinka svarbiausius rajono gyventojų lūkesčius: tai žmogaus išklausymas, parama ir pagalba žmogui, Noras, kad sprendimai būtų teisingi, nebūtų korupcijos, papirkinėjimų, apgaudinėjimų, politikams savų žmonių protegavimo, vykdomų projektų, kurie būtų naudingi žmonėms, priežiūra ir kontrolė, kad nebūtų švaistomi biudžeto pinigai, teisinga, savalaikė ir paprastai pasiekiama informacija visai rajono bendruomenei (visuomenei). Darbo partijos Radviliškio skyriaus parengta programa, su kuria pilna apimtimi galima susipažinti ir VRK interneto puslapyje, atitinka rajono gyventojų lūkesčius. Mano vado sąrašo kandidatai pasirengę šią programą pilnai įgyvendinti ir tikimės, kad rinkėjai įvertins mūsų jau nuveiktus darbus bei numatytus siekius, kurie atlieptų visų žmonių lūkesčius, atiduos savo balsą už mane ir mūsų Darbo partijos kandidatų sąrašą, o aš įsipareigoju tinkamai atlikti savo pareigas, gerbti ir saugoti žmonių suteiktą pasitikėjimo mandatą, siekti skaidrumo, tiesos ir teisėtumo visose savivaldybės gyvenimo srityse. 4. Sieksiu kuo daugiau bendruomenės narių įtraukti į rajono valdymą- kuriamus planus, vykdomus darbus, priimamus sprendimus derinsiu su rajono žmonėmis. Ieškosiu sprendimų, kad į rajoną atvažiuotų dirbti jauni gydytojai, kurtųsi daugiau jaunų šeimų, o svarbiausia, kad šeimose gimtų daugiau vaikų. Rajonui jau dabar reikia gatvių ir kelių be duobių, sutvarkytų daugiabučių kiemų, kuriuose dabar dar nėra kur pastatyti automobilių ar su vaiku pažaisti žaidimų aikštelėje. Žmonės kaime, mieste ir miesto soduose laukia centralizuotai tiekiamo geriamo vandens ir nuotekų tinklų. Daug problemų kyla dėl daugiabučių namų administravimo bei jų renovavimo. Reikia geresnių sąlygų verslui kurtis mūsų rajone. Būtina nedelsiant spręsti viešojo transporto susisiekimo klausimus, palaipsniui įvedant nemokamas vežimo paslaugas rajone. Skubiai ieškoti sprendimų dėl sveikatos ir švietimo paslaugų gerinimo, papildomo finansavimo. Sieksiu skaidraus rajono savivaldybės ir jos institucijų valdymo., be korupcijos apraiškų ir neteisėtos politinės įtakos, taip atkuriant žmonių pasitikėjimą vietine valdžia ir jos institucijomis. 5. Mano atžvilgiu oponentai yra pakankamai korektiški. 6. Manau, kad pirmas svarbus darbas būtų siekti suburti darnią koaliciją, suderinti partijų programines nuostatas, susitarti dėl prioritetinių svarbiausių darbų ir naujų personalinių pareigybių. Pasiekus susitarimus įvertinti esamą rajono finansinę padėtį, savivaldybės institucijų valdymo aspektus. Esant reikalingumui paskirti tam tikrus finansinius ir valdymo auditus. Peržiūrėti vykdomus projektus, susitarti ir numatyti naujų projektų rengimą, siekiant pritraukti investicijas tiek iš ES fondų, tiek iš valstybės biudžeto. 7. Kiekvieni rinkimai – tai galimybė rinktis, galimybė spręsti savo gyvenimą patiems, neleisti, kad tai darytų kiti, tie kurių darbu ir rajono valdymu žmonės yra nepatenkinti. Jeigu norime matyti kitokį, patikimą, teisingą valdymą be korupcijos, be papirkinėjimų, balsuokime už tuos, kurie patys gyvena padoriai, sąžiningai ir savo darbu nesipuikuoja, nesigiria-tik sąžiningai ir atsakingai vykdo turimas pareigas ir turi naujų idėjų kaip kurti patogesnį gyvenimą rajono žmonėms. Tik nuo rinkėjų balsų priklausys kaip bus valdomas rajonas ir ar jis pasikeis. 8. Jeigu kandidatas į rajono tarybos narius, jau kandidatuodamas ir agituodamas rinkėjus balsuoti už jį, iš anksto žino, kad liks savo pareigose ir jų neatsisakys dėl rinkėjų atstovavimo rajono savivaldybės taryboje, tai vertinu kaip nesąžiningą politiko elgesį ir rinkėjų apgaudinėjimą. 9. Gavusi rinkėjų pasitikėjimo mandatą pasižadu aktyviai ir sąžiningai dirbti rajono savivaldybės taryboje įgyvendinant teisėtus žmonių lūkesčius. 10. Būčiau labai dėkinga rajono gyventojams, kad jų pasitikėjimas manimi atvestų mane į antrą kandidatų į rajono savivaldybės merus, turą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia