Savivaldybė padeda verslui pelnytis, nors nenaudoja savanorių

0
1054

Radviliškio rajono savivaldybė Facebook paskyroje reklamuoja privačias „Barboros“ paslaugas, ragindama neapsipirkinėti prekybos centruose, kai tuo tarpu turi galimybes pasitelkti savanorius, kurie galėtų maisto produktus žmonėms į namus pristatyti nemokamai.

Elektroninė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė „Barbora“ neseniai atidarė pirmąsias pirkinių atsiėmimo stoteles „Barbora Express“ Lietuvos regionuose. Užsakytus maisto produktus galima atsiimti ir Radviliškyje, Gedimino gatvėje, “Maximos” aikštelėje veikiančioje stotelėje bei Šiauliuose, „Akropolio“ aikštelėje. Radviliškio rajono savivaldybės atstovų raginimas išbandyti šią paslaugą atrodo mažų mažiausiai keistas, nes saugantieji savo sveikatą vargiai galės išvengti kontakto su žmonėmis: maisto produktus užsakantieji vis tiek bus priversti išeiti iš namų, atsiduriant vietoje, kur žmonių susitelkimas vis dar yra nemažas.

Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis teigė nematantis nieko blogo reklamuoti privatų verslą. “Savivaldybei buvo atsiųsta informaciją apie naujai atsiradusią paslaugą, tad ir buvo pasidalinta šia žinia. Be to, ne visi noriai į savo namus įsileidžia savanorius, jų bijo”, – teigė rajono galva. Pats meras šia paslauga teigė dar nespėjęs pasinaudoti.

Savivaldybė reklamuoja privatų verslą, nors maistą nemokamai prsitatyti gali ir js sutelktos pajėgos.

A.Čepononis pripažino, kad maisto pristatymas į namus šiuo metu yra aktuali paslauga – jis pats teigė sulaukęs keturių gyventojų skambučių. Meras pripažįsta, kad nemokamai pristatyti maisto produktus į namus gali padėti ne tik socialiniai darbuotojai.

“Yra pasitelkiami ir Vilties bendrijos žmonės (jis turėjo omeny Sutrikusio intelekto žmonių globos bendriją „Radviliškio Viltis“). Jie teikia ir psichologinę, ir socialinę pagalbą”, – teigė meras.

Savanorius kuruojantis Rimvydas Aleknavičius tikino, kad Savivaldybei nekyla problemų, sprendžiant ekstremalias situacijas. “Kol kas yra pasitelkti keli savanoriai. Kiti yra rezerve. Yra geriau turėti atsargoje, nei trūkti. Savanoriais pareiškė norą būti apie trisdešimt žmonių”, – teigė R.Aleknavičius.

Elektroninės parduotuvės “Barboros” sistema trečiadienį kaito nuo užsakymų gausos tiek Radviliškyje, tiek Šiauliuose. Mėginusieji užsisakyti maisto produktus į namus liko nieko nepešę – nauji užsakymai nebuvo priimami. Šios problemos negalėjo išspręsti ir patys parduotuvės atstovai – susisiekus svetainėje nurodomu kontaktiniu numeriu buvo pasiūlyta bandyti užsakymą atlikti vėliau.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia