Seimūnas neatleidžia rankų nuo savivaldos valdymo

0
1451
Kabinetas, kuriame anksčiau Radviliškyje rinkti Seimo nariai priimdavo rinkėjus, A.Čepononiui nepatiko, tad užėmė didesnį ir geriau atrodantį kabinetą, nors mero pareigas einančiojo M>Pauliuko pasirašyto potvarkio nebuvo. Jis atsirado gerokai vėliau.

Nors rinkimai liko už nugaros, tačiau Radviliškiui du dešimtmečius vadovavęs A.Čepononis nenori patraukti savo rankos. Į Seimą išrinktas buvęs meras vis dar jaučiasi vadovaujantis rajonui. Bent jau savivaldybės administracijos klerkams. Tokia išvada peršasi stebint parlamentaro viražus Savivaldybės pastate.

Naujas kabinetas

Žadėjęs gerovę Radviliškiui, po rinkimų į Seimą, A.Čepononis pirmiausiai nusprendė pasirūpinti savimi. Pasinaudodamas įstatymu, kuris nurodo, kad savivaldybės privalo garantuoti seimūnams patalpas priimti gyventojus, buvęs rajono meras persikėlė į kitą kabinetą.

Senajame, kur 8 metus Radviliškio rajone rinkti Seimo nariai priimdavo rinkėjus, A.Čepononis nepanoro pasilikti. Matyt, paties tolimiausio kabineto perspektyva nelabai jį sužavėjo. Juk tiek daug metų valdžia tiesiogiai priklausė nuo jo. O čia sėdėti kažkur pašaly ambicingam, bet sostinėje nepripažintam vyrui, pernelyg žema.

Naujajame kabinete A.Čepononis įsikėlė be mero pareigas einančio vicemero žinios – panašu, kad dešimtmečius rajoną valdęs A.Čepononis jaučiasi Radviliškyje kaip savo tėvonijoje.

Šokdina kaip savus

Kaip ir metai iš metų, taip ir dabar iš Lazdijų rajono kilęs politikas nesusilaiko nelakstydamas ir nevadovaudamas jam jau visai nepavaldžiam kolektyvui. Kai pas jį atėjęs rinkėjas paprašė užregistruoti prašymą, A.Čepononis nulėkė į savo žmonos darbo kabinetą, kad pasidarytų kopiją. Politikui lojali direktorė Jolanta Margaitienė tame nieko blogo nemato. Valdininkė tvirtina, kad visi pastate darbo kabinetus turintys asmenys yra laisvi vaikščioti, kur nori ir kada nori. Draudimai galioja tik interesantams, atėjusiems su reikalais ir rūpesčiais.

Sekretorė

Sau į padėjėjas Seimo narys pasirinko tris moteris. Viena jų yra Ilona Gvazdžiauskienė, dirbanti Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriuje vyr. specialiste. Pasitikslinus Seimo kanceliarijoje ir savivaldybės administracijoje, paaiškėjo, kad pusę dienos ji dirbs Seime, pusę dienos – Radviliškio savivaldybės administracijoje. Skamba absurdiškai, bet taip yra. Priešrinkiminių pažadų vykdymas dar gali palaukti, matyt mano naujai iškeptas seimūnas. Juk net mažiausiai keturi metai dar prieš akis.

Naujoji seimūno padėjėja tapo Ilona Gvazdžiauskienė, kuri taip pat dirba ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje vyr.specialiste.

Persikūnijimas

Visa tai nieko labai ir nestebintų. Tik vienas bet. Iškart po rinkimų socialiniame tinkle įvyko neįtikėtinas dalykas. „Antanas Čepononis“ buvo pakeistas į „Jolantą Margaitienę“, – užfiksavo socialinis tinklas Facebook. Pasiteiravus administracijos direktorės J.Margaitienės apie tokį persikūnijimą, ši atkirto apie tai nieko nežinanti. Kas naudojasi jos pavarde, taip pat nepaaiškina. O gal valdininkė nieko ir nežino, nes buvusią sekretorė į direktorius pastatė tas pats A.Čepononis. Juk jam naudingas ne visai susivokiantis žmogus – svarbu, kad gražiai atrodo ir netrukdo reikalus pačiam tvarkytis.

Suaugo

Kurie tikėjosi, kad išsiuntus buvusį merą į valstybės parlamentą ir juo atsikračius, tikriausiai labai smarkiai suklydo. A.Čepononiu atsikratyti bus ne taip jau ir paprasta. Juk ir sostinėje nereikšmingas politikas supranta, kad yra tik viena vieta pasaulyje, kur nuo jo akies mirktelėjimo priklauso gvardija lojalių valdininkų. Tad to atsisakyti gerokai sunkiau nei gimusiam vaikui nukirpti virkštelę. Permainos, kurių laukė dauguma, matyt, ateis dar negreit. O parlamentarui bus žymiai geriau. Vietos politikai ir valdininkai darys, ką jis lieps, o jei bus problemos, seimūnas iš karto sakys, kad tai ne jo daržas.

Palikti komentarą

avatar