Seniūnijos vandalizmo aktą įvertino aplinkosaugininkai

0
2373

Jau kuris laikas šeduviams ir miestelio svečiams akis bado kraupus reginys – beveik iki kamienų nupjauti medžiai. Paaiškėjo, kad už vandalizmo akto stovi valdininkai – Šeduvos seniūnės Editos Mančiauskės vadovaujami darbuotojai.

Pati valdininkė nematė nieko labai tragiško, kai pavasarį taip medžius nurėžė jos pavaldiniai. E.Mančiauskės pusėn stojo ir buvusi seniūno pavaduotoja Vida Stasė Skarelienė. Anot jos, medžiai taip genimi “metai iš metų ir niekam neužkliūdavo toks genėjimas”. Seniūnija savo nuožiūra ėmėsi tvarkyti aikštės augmeniją, tačiau gerokai persistengė.

Valdininkų uolumą įvertino gamtą saugantys aplinkosaugininkai, kai tik gavo pranešimą iš susirūpinusio gyventojo. Redakcijai yra žinoma, kad buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir seniūnijos atsakingam darbuotojui skirta bauda. Taip pat jam gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri gali siekti iki kelių tūkstančių eurų.

Tai nebe pirmas atvejis, kai rajono seniūnijų darbuotojai pakliūna į gamtos sergėtojų akiratį. Neseniai gretimos Pakalniškių seniūnijos darbuotojas buvo nubaustas, kai Alksniupių kaime nupjovė eglių ir beržų viršūnes. Padarytą žalą tada įvertino virš 1400 eurų.

Kad seniūnai ir jiems pavaldūs specialistai nebedarytų tokių klaidų grubiai genėdami medžius, buvo organizuotas pasitarimas savivaldybėje. Aplinkosaugininkai atkreipė seniūnų dėmesį, kaip tinkamai genėti medžius formuojant lajas.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia