Šiaulių vicemeras D.Griškevičius apie gatvių dezinfekciją: mes netikime tais dalykais

0
780
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) taip pat jau yra išreiškęs abejones dėl tokios priemonės naudos. (UAB „Grinda“ nuotr.)

 

Vilniui ir Radviliškiui pasekus Kinijos pavyzdžiu ir pradėjus dezinfekuoti gatves, ketvirtadienį apie tai viešai užsiminta ir Šiaulių miesto savivaldybės pranešime. „Galimai gatvių dezinfekcijai taip pat yra pasiruošta“, – ketvirtadienį buvo minima Savivaldybės pranešime. Nepaisant šių užuominų, Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius ramina, kad miesto gatvės nebus dezinfekuojamos.

Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius neigiamai vertina gatvių dezinfekciją. Tokios nuomonės esą ir kiti Savivaldybės atstovai.

„Mes patys abejojame efektyvumu. Mes netikime tais dalykais – gatvių dezinfekcija. Mūsų suvokimu, tai nėra sprendimas. Akivaizdu, kad cheminių medžiagų naudojimas turi neigiamų padarinių ir aplinkai, užtat  šito metodo mes tikrai nenaudosime“, – žadėjo Šiaulių vicemeras.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) taip pat jau yra išreiškęs abejones dėl tokios priemonės naudos. Pasak Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės specialistų, lauke virusai ir taip susiduria su aplinkos veiksniais, tad jų gyvybingumas yra skirtingas, neretai mažėja. Kaip didžiausia grėsmė įvardijamos ne gatvės ar šaligatviai, bet daiktai, kuriuos žmonės liečia.

Kaimyninėje – Radviliškio rajono savivaldybėje gatvės buvo pradėtos dezinfekuoti anksčiau, nei Vilniuje. Šie valdžios atstovų veiksmai ypač sudomino aplinkosaugininkus. Apie tai plačiau:

Aplinkosauga susidomėjo dezinfekcijos teisėtumu

Naujausiame savaitraščio „Visuomenės balsas“ numeryje

Palikti komentarą

avatar