Radviliškio valdančiųjų švaistymu susidomėjo Rūta Janutienė ir Naglis Puteikis

1
2283
Dovanos

Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis su lojaliausiųjų svita spalio pabaigoje suorganizavo viešą Eibariškių parko kraštovaizdžio projekto statybos darbų pradžios pristatymą. Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) komunikacijos specialistė Austėja Jonaitytė teigia, kad tai buvo privalomas viešinimas. Tad suprantama, kodėl susitikime dalyvavę rajono valdžios atstovai labai suirzo, kai susirinkę keli visuomenės atstovai pradėjo kelti nepatogius klausimus. Išpjauti beveik 850 medžių, įskaitant ir prieš 30 metų sodintus ąžuolus, tam panaudojant ES ir rajono biudžeto lėšas, nereikia daug proto ir sugebėjimų.

Tokiu lėšų švaistymu susidomėjo Seimo narys Naglis Puteikis ir į politiką patraukusi žurnalistė Rūta Janutienė. Jiems situaciją pristatė vietos politikas Gediminas Lipnevičius.

Posted by Rūta Janutienė on 2019 m. lapkričio 7 d., ketvirtadienis

Prirašyta raštų

Toks valdžios buldozeris prieš niekuo dėtus Eibariškių parko medžius ir nenumaldomas noras įsisavinti ne tik ES lėšas, bet ir plačiai praverti savivaldybės piniginę, tenkina ne visus Radviliškio miesto gyventojus. Kreipimaisi ir raštai nukeliavo ne tik į APVA ar Aplinkos ministeriją, kur prašoma direktoriaus Ignoto Šalavėjaus ir ministro Kęstučio Mažeikos atkreipti dėmesį į ES lėšomis finansuojamą brandžių medžių kirtimą. Suraityti skundai pasiekė ir Seimo Aplinkos pasaugos komitetą bei Europos Komisijos atstovybę Lietuvoje.

Šiaulių rajonas nesimėto pinigais

Radviliškio miesto Eibariškių parko kraštovaizdžio išsaugojimo projektas finansuojamas pagal priemonę „Kraštovaizdžio apsauga“. Šiaulių regiono septynios savivaldybės išsidalino 2 milijonus 785 tūkst. eurų, kad įgyvendintų 12 projektų. Šiaulių rajono savivaldybė įgyvendins Ventos upės kraštovaizdžio išsaugojimo Kuršėnų mieste projektą. Projekto vertė pagal patvirtintą sąrašą yra 524 tūkst. 934 eurai, o savivaldybės dalis – 78 tūkst. 740 eurų. Paklaustas rajono meras Antanas Bezaras, ar savivaldybė planuoja biudžeto pinigais prisidėti žymiai daugiau teigė, kad ES lėšų turės pakakti užsibrėžtiems tikslams pasiekti. Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Ineta Navickaitė patvirtino, kad savivaldybė daugiau nei buvo numatyta neprisidės. Projekto įgyvendinimui dar nepaskelbtas viešasis statybos darbų konkursas, tačiau valdininkė neslėpė, kad papildomai iš rajono biudžeto politikai pinigų neskirs.

Projektas pabrango du kartus

Jau rašėme anksčiau, kad Eibariškių parko kraštovaizdžio projektas pabrango nuo 447 tūkstančių iki 889 tūkstančių eurų. Tiesa, savivaldybės klerkai nepasikuklino nupirkdami net žoliapjove su traktoriuku. Galima pagirti, kad pagaliau apleista Radviliškio miesto vieta susilaukė tinkamo dėmesio, bet ar tai turėtų būti neaiškios ir neskaidrios aferos pradžia? Kodėl beveik 20 ir daugiau metų nesirūpindami Eibariškių parku rajono valdantieji staiga nesibodėdami giliai įkišo ranką į rajono biudžetą, neaišku. Skirtumas nuo Šiaulių rajono yra tas, kad Antano Čepononio bendravardis Bezaras neplanuoja kandidatuoti į Seimą. Gal A.Čepononio kandidatūra, apie kurią kalbama pusę lūpų, ateinančiuose Seimo rinkimuose ir yra ta priežastis, kodėl taip pradėta taškytis Radviliškio rajono lėšomis?

Asta Volkovaitė

Ankstesnis straipsnisPo atostogų V.Smalinsko laukia nemenkas smūgis: ligoninę palieka jo pavaduotoja K.Vyšniauskienė
Kitas straipsnisŠiaulius supurtė neregėto masto mitingas

1 KOMENTARAS

  1. As tai dovanoju savo pinigus, tegul tik Čepanonis daro tvarka, o ne storas pilvotas dėdė😁 kad tik butu at iresne zona su maziau gerenciuju😉

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia