„Šimtukininkė“ ateitį sieja su Lietuva

0
655
Radviliškio rajone daugiausiai šimtukų pelniusi Rosita su savo mokytoja.
Dovanos

Šimtukininkė, Lizdeikos gimnazijos abiturientė Rosita Jasaitytė – puikus įrodymas, kad aktyvus žmogus gali tuo pačiu metu spėti ne tik siekti mokslo aukštumų, bet ir neapleisti savo pomėgių. Kai vieni abiturientai ruošiantis egzaminams samdė korepetitorius, ji dar sugebėjo egzaminams padėti ruoštis ir kitiems. „Viskas įgyvendinama, kai jauti žingeidumą ir mokytis yra tikras malonumas“, – sako abiturientė.

Geras laiko organizavimas

R.Jasaitytė galėtų organizuoti mokymus apie tinkamą laiko planavimą ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems žmonėms. Šiais gebėjimais įsitikinti galima klausantis jos istorijos.

Pirmiausia reikėtų suprasti, kad mokomės dėl savęs. Kuo daugiau įsidėsime į galveles, tuo turtingesni ir stipresni būsime. Kaip sakoma, mokslo ant pečių nenešiosi, tad žinios praturtina mus pačius, besimokydami mes augame ir tobulėjame, tuo pačiu netgi palengviname savo ateitį, nors kartais to net nepastebime. Tai moralinis paskatinimas. Visgi, galima susigalvoti įvairiausių dalykų, kurie paskatintų mokytis: išsikelti kokį mažą tikslą, pavyzdžiui, gauti 10 iš matematikos, gerai parašyti atsiskaitymą, baigti pusmetį norimais pažymiais, o galiausiai, įgyvendinus savo siekį, pasidovanoti dovaną nuvykti į kelionę, sudalyvauti koncerte, nueiti į kiną, gal net suvalgyti tortą ir panašiai. Taip motyvacija mokytis ir pasiekimų džiaugsmas bus dar didesnis“, – įsitikinusi abiturientė.

R.Jasaitytė visus mokslo metus puikiai gebėjo mokslus derinti ir su kitomis veiklomis. Mano laisvalaikis visada buvo ir yra aktyvus. Labai mėgstu sportą ir gamtą, todėl dažnai susitinkame su draugais, einame pasivaikščioti ar važiuojame dviračiais. Taip pat penkerius metus lankiau lengvosios atletikos treniruotes, tad bėgioti man labai patinka, ypač pamiškėje ir su muzika. Sportas man geriausias būdas pailsinti smegenis. Neslėpsiu, kad laisvu laiku taip pat žaidžiau kompiuterinius žaidimus, žiūrėjau filmus, įvairius vaizdo įrašus tai ne tik padėjo pailsėti nuo mokslų bei minčių apie egzaminus, bet taip patobulinau ir savo anglų kalbos žinias“, – pasakoja abiturientė.

Tėvai lepina nematerialiai

Abiturientė neslepia, kad jos pasiekimais dviem šimtukais didžiavosi visa mokyklos bendruomenės, o ypač – tėvai.

Tėvų neprašiau jokių dovanų, bet per atestatų įteikimo šventę gavau iš jų didžiulę puokštę lauko gėlių. Kadangi labai mėgstu gamtą, man tai pasirodė nuostabi dovana. Iš tiesų, man didžiausias apdovanojimas yra artimų žmonių šypsenos ir puikios emocijos“, – neslepia R.Jasaitytė. Už pasiruošimą egzaminams ji labiausiai dėkinga savo mokytojams, kurie neskaičiavo savo laiko.

Mane labai palaikė mano šeimos nariai ir draugai, o tai, manau, prisidėjo prie gerų rezultatų. Labai padėjo ir mokytojai. Esu ypač dėkinga savo anglų kalbos mokytojai Giedrai Urbonienei, kurios pamokos ir palaikymas padėjo man gauti 100-ką už anglų kalbos egzaminą, taip pat savo auklėtojai ir lietuvių kalbos mokytojai Ritai Šimkuvienei, kuri išmokė rašymo paslapčių ir strategijų, taip prisidėdama prie dar vieno 100-tuko. Be to, noriu pasakyti didelį ačiū savo matematikos mokytojai Jurgitai Caporkienei, kuri negailėjo savo laiko ir energijos bei visada pakonsultuodavo matematikos klausimais. Dėkoju visai mokyklos bendruomenei, kuri mane palaikė, skatino tobulėti ir siekti aukštumų.

Pasirinko studijas Lietuvoje

Korepetitorių paslaugų R.Jasaitytei, ruošiantis egzaminams neprireikė. Priešingai, pati padėdavau savo draugams ruoštis matematikos egzaminui ir spręsti uždavinius“, – pasakoja abiturientė. Savo didžiausiais autoritetais ji laiko šeimos narius.

Mano didžiausias autoritetas yra mano šeima, ypač tėtis. Jis man tikras pavyzdys ir mokytojas. Svarbiausia, kad tėtis ne tik labai protingas, darbštus, aktyvus, bet ir labai doras, padedantis bei sąžiningas žmogus. Aš jį labai myliu“, – sako R.Jasaitytė. Ji savo ateities planus kol kas sieja tik su Lietuva, nes čia regi pakankamai geras galimybes įgyti savo svajonių profesiją.

Pirmu numeriu pasirinkau kiekybinės ekonomikos studijas anglų kalba Vilniaus universitete. Antroje vietoje apskaita ir auditas taip pat anglų kalba, tame pačiame Vilniaus universitete“, – mini abiturientė. Studijų pradžiai pinigų ji jau susitaupė pati, nes pastaruosius ketverius metus, kasmet, jai, kaip itin gabiai moksleivei, buvo skiriama maksimalistų premija.

Ankstesnis straipsnisSunkvežimis susidūrė su dviratininku: dviratininkas neišgyveno
Kitas straipsnisLažindamasis nepraturtėsi, nes tam neleis lažybų bendrovės

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia