Lažindamasis nepraturtėsi, nes tam neleis lažybų bendrovės

0
3150
Žurnalistas Skirmantas Malinauskas paskelbė "karą" lažybų bendrovėms.

Sportu besidomintys žmonės bando laimę šių savo žinių dėka praturtėti – lažybų bendrovėse daro statymus už vienos ar kitos komandos ar sportininko laimėjimą ir tikisi pastatytą sumą padvigubinti ar net patrigubinti ir tokiu būdu papildyti piniginę. Tačiau, pasirodo, Lietuvoje iš lažybų užsidirbti neįmanoma – jeigu tik lažybų bendrovės „suuodžia“, kad jų klientas dažnai laimi, stengiasi tokiu juo atsikratyti – blokuoja sąskaitas, limituoja statomas sumas – kartais leidžia statyti tik 1-2 eurus. Tokiu lažybų bendrovių sukčiavimo būdu domėjosi žurnalistas Skirmantas Malinauskas ir savo įžvalgomis pasidalino su savaitraščio skaitytojais.


Nesitikėkite pralobti iš statymų
„Sporto lažybų rezultatas priklauso nuo besilažinančiojo kompetencijos. Žmogus vertina sportininkų galimybę laimėti ir daro spėjimą. Tačiau reikia prisiminti, kad Lietuvoje beveik neįmanoma tikėtis, kad pralobsite iš statymų lažybų bendrovėse. Yra tik nedidelė žmonių kategorija, kurie atidžiai analizuoja statymų pasiūlas ir pranašumas būna jų pusėje. Tokie žmonės suranda savo nišą ir iš lažybų užsidirba nemažas sumas. Man asmeniškai lažybos visada buvo garbingas susitarimas tarp dviejų pusių, pagrįstas žodžiu arba, pavyzdžiui, piniginiu prizu“,- sako S. Malinauskas. Žurnalistas, pradėjęs domėtis lažybų bendrovių veikla, išgirdo neįtikėtinų istorijų – pasirodo, lažybų bendrovėse tiesiog uždrausta laimėti. „Kai pradėjau laimėti statydamas lažybų bendrovėse už sporto varžybas, mano sąskaita buvo užblokuota, tiesiog buvo uždrausta išlošinėti – buvo galima lažintis tik iš labai mažų sumų, lažybos bendrovės atsisakė mane aptarnauti. Lietuvoje laimėti lažybose neįmanoma. Kai išmokstate išsirinkti rezultatus, naudingus žaidėjui, jūs esate blokuojami. Lošiate tik tada, kol pralaimite. Kai bendrovėms kils įtarimas, kad žinote, ką darote, būsite blokuojami“,- žurnalistui pasakojo lažybų bendrovių klientas. Žurnalistas nepatikėjo, kad taip gali būti, ir šia informacija pasidalino su draugais, dirbusiais lažybų bendrovėse. Pasirodo, visa tai yra tiesa. „Taip yra viso pasaulio lažybų bendrovėse – kai žaidėjas laimi, jis pradedamas blokuoti, visur yra apribojami limitai. Loši, kol esi avis, nuo kurios galima kirpti vilną. Kai pakelsi kvalifikaciją, būsi išmestas už ribų“,- paaiškino S. Malinauskui bičiuliai. Pasak žurnalisto, ši informacija jam sukėlė tikrą šoką. „Tai yra neetiška, lažybų bendrovės turi skelbti, kad įmanoma tik pralaiminėti. Su laiminčiais žaidėjais vyksta šių bendrovių karas. Turėtų būti atvirkščiai – laiminčius žaidėjus jos galėtų rodyti kaip savo vėliavą: „Žiūrėkite, ir pas mus galima laimėti!“ Lietuvoje žmonės, laimintys lažybose, turi eiti „į pogrindį“, nes lažybų bendrovės laimėti ilgą periodą neleis“,- savo pastebėjimais pasidalino žurnalistas. Beje, dėl nenoro išmokėti laimėjimą ar per dažnų laimėjimų dėl vieno kliento lažybų bendrovė kreipėsi į FNTT. Ši tarnyba nepradėjo tyrimo, bet žmogaus biografijoje bus informacija apie galimai nelegalias sąskaitas, kuri gali būti kenksminga įsidarbinant ar dalyvaujant rinkimuose.
Tenka kovoti už pinigų atsiėmimą
Apie savo patirtį su lažybų bendrovėmis papasakojo jau dešimt metų Londone gyvenantis Rimvydas. „Lažintis pradėjau dar Lietuvoje, nuo 2004 metų. Domėjausi sportu, mokykloje sekėsi matematika, tikimybės. Statymus pradėjau būdamas studentu – tada man buvo 19 metų. Pirmosios pastatytos sumos buvo nedidelės – nuo 2 iki 10 litų, vėliau, po 2-3 metų, lažybų sumos išaugo iki 50 litų. Kai perpranti lažybų sistemą, gali ir užsidirbti. Reikšmingesnes sumas lažybose pradėjau užsidirbti po dvejų metų. Pirmieji sąskaitų limitavimai Lietuvoje prasidėjo nuo 2007 metų. Pirmą kartą reikšmingesnę sumą

uždirbau statydamas „Formulės 1“ varžybose – buvo gauta informacija, kad vienas iš lenktynininkų gavo baudą, tad buvo aišku, jog jam sunkiau seksis. Atlikau 500 litų statymą ir laimėjau. Tačiau buvo atšaukti visi statymai, laimėtos sumos nebuvo prilygintos laimėjimui. Pasak lažybų bendrovių, niekam neišmokės pinigų, nes tai buvo nesąžiningi statymai, įvyko esminė klaida. Lažybų bendrovės dažnai taip elgiasi – jeigu varžybos baigiasi jiems palankia linkme, tada gerai, jeigu suklysta – anuliuoja statymą, pasako, kad įvyko esminė klaida“,- apie lažybų ypatumus pasakojo Londono lietuvis.
Pasak vaikino, jeigu jis lažybų bendrovėse laimėdavo 2-3 statymus iš eilės, šios reaguodavo žaibiškai – statomos sumos limitą sumažindavo per puse. Po 5-6 sėkmingų lažybų statomos sumos limitas siekdavo tik 10 eurų. Kad galėtų lažintis iš didesnių sumų ir daugiau uždirbti, lošėjai naudojasi pažįstamų žmonių sąskaitomis. Ne išimtis ir Rimvydas. „Vienintelis būdas statyti lažybose didesnes sumas, kai tavo statomos sumos limituojamos, naudotis tėvų ar pažįstamų, kuriais gali pasitikėti, sąskaitomis. Yra istorijų, kai nepažįstamasis pasiima tavo laimėtus pinigus ir pradingsta. Beje, iš lažybų bendrovių laimėtus pinigus taip pat atgauti nelengva. Šios bendrovės privalo laimėtas sumas sumokėti per 5 darbo dienas, tačiau tą laiką vis užtęsia – prašo pateikti papildomus duomenis apie gaunamas pajamas, tačiau kažkodėl neprašo pateikti dokumentų, kai pervedi pinigus. Pasitaiko, kad lažybų bendrovių darbuotojai skambina žmonėms ir neprisistatę klausia, kokie buvo 5 paskutiniai statymai, kokios buvo sumos. Jeigu žmogus negali atsakyti į netikėtai pateiktus klausimus, jam pasakoma, kad sąskaita suspenduota ir savo pinigų jis nebeatgaus. Būna, kad pinigai sumokami tik pagrasinus skundu Lažybų priežiūros komisijai“,- apie laimėtų pinigų atsiėmimo sunkumus pasakojo Rimvydas. Pasak Rimvydo, yra buvę, kai dėl pinigų atgavimo iš lažybų bendrovės nemažos sumos laimėtojas kreipėsi į teismą. Po metus trukusio bylinėjimosi buvo pasirašyta taikos sutartis ir lažybų bendrovė laimėtojui sumokėjo puse sumos.
Laiminčių lošėjų mažiau nei pralošiančių
S. Malinauskas sakė kalbėjęs su dar vienu pašnekovu, nepanorusiu prisistatyti ir parodyti savo veido. Jo lažybų patirtis panaši į Rimvydo. „Lažybų punktuose lankytis pradėjau nuo 15 metų – į juos užsukdavau eidamas iš mokyklos, tačiau dažniausiai nieko nelaimėdavau, o ir statomos pinigų sumos buvo nedidelės. Prieš 7 metus pradėjau lažintis rimčiau, iš didesnių sumų. Turėjau 5-6 žmones, kuriems pervesdavau 20 proc. nuo laimėtos sumos už leidimą pasinaudoti jų sąskaitomis. Pradžioje lažybų bendrovės leisdavo daugiau pinigų išnešti, dabar gali net pralaimėti ir sąskaita bus limituota“,- pasakojo paslaptingasis lažybininkas. Pasak vyriškio, šiuo metu jis statymais nebeužsiima, atlieka analitiko vaidmenį: „Daug žmonių mane žino, nori su manimi dirbti. Į lažybų punktus nebevažinėju jau penkerius metus, turiu pagrindinius „karius“, kurie bendrauja su kitais žmonėmis. Išanalizavęs situaciją, perduodu „kariams“ informaciją, už ką ir kokias sumas lažybose statyti, šie ją perduoda kitiems žmonėms. Nuo kiekvienos laimėtos sumos laimėtojai man vėliau sumoka 20 procentų. Lažybos bendrovės bijo, kad atsiras protingesnis už jų analitikus. Jeigu daug lažybininkų stato ant vieno įvykio, tuoj bendrovės peržiūri koeficientus. Lažybos bendrovės neleidžia būti protingesniais už jas“.
Lažybų bendrovės vartosi piniguose
„Kodėl lažybų bendrovės pasilieka teisę atšaukti statymus ir dar nubaudžia tuos, kurie juos daro – limituoja sąskaitas. Gal lažybų organizatoriai labai vargsta, kad taip baudžia žaidėjus?“- iškilo klausimas žurnalistui S. Malinauskui. Pasirodo, lažybų bendrovės yra net labai turtingos. Štai UAB „Tete -A-Tete kazino“, valdanti „Olybet“ lažybų punktų tinklą, 2019 m. turėjo 3,7 mln. eurų grynojo pelno, o 2018 metais jos pelnas siekė beveik 3 mln. eurų. Lažybų bendrovė „TOPsport“ – didžiausia lažybų organizatorių Lietuvoje ir 2019 metais iš lošėjų uždirbo 13,2 mln. eurų grynojo pelno.

Besilažinantys žaidėjai – lyg 21 amžiaus Tadai Blindos, kurie skolindamiesi sąskaitas, kad galėtų statyti didesnes sumas, nori priversti bent kiek garbingiau elgtis lažybų bendroves. Reikia suprasti, kad bendrovės ieško ne laiminčių žaidėjų. Jeigu lažybų bendrovė pamato, kad jai kliento statymai ilguoju periodu yra minusiniai, jo sąskaita limituojama. Aišku, žmogus, padaręs visai kvailą statymą, gali laimėti ir jo statymų sumos gali būti nelimituojamos. Bendrovės gali limituoti žaidėjo sąskaitą ir po pirmo laimėjimo – pavyzdžiui, yra aiški bendrovės klaida, žaidėjas tą klaidą pamato ir ja pasinaudoja laimėdamas, bendrovė supratusi, kad klaida pastebėta, limituoja jo sąskaitą. Dar gali būti atvejis, kai žaidėjas turi sąskaitoje 500 eurų, jų neliečia, o ją pastato pamatęs gerą statymą. Lažybų bendrovė pamačiusi, kad klientas stato selektyviai, kasdien pinigais nesitaško, o pasirinkęs gerą statymą pastatė didelę sumą, jo statymus limituoja. Kitas variantas, jeigu lažybų bendrovės užsienyje staigiai numetė koeficientus, o lietuviai jų nepakeitė, tą „šakutę“ išnaudoję bei padarę statymus lažybininkai yra limituojami. Iš tikrųjų tokių profesionaliai žaidžiančių nelimituotų žaidėjų Lietuvoje nėra“,- sakė S. Malinauskas.


Žurnalisto pažadas
Beje, žurnalistas S. Malinauskas davė intriguojantį pažadą: „Rudenį, kai prasidės sporto įvykiai, didžiausiose lažybų bendrovėse susikursiu savo paskyrą ir pažiūrėsiu, kaip galima laimėti. Paprašysiu patyrusių lažybininkų patarimo ir parodysiu, kaip greitai būsiu limituojamas sėkmės atveju. Gal bendrovės supras, kad iš karto limituoti manęs nereikia, nes tai būtų labai bloga reklama. Visus statymus padarysiu iš savo sąskaitos, o laimėtus pinigus skirsiu labdarai, kad būtų prasminga“. S. Malinauskas redakcijai pažadėjo papasakoti, kaip jam sekėsi lažybų bendrovėse užsidirbti eurų iš lažybų.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia