Socdemas K.Račkauskis įklampino partiją – ji pripažinta pažeidusi politinės kampanijos finansavimo įstatymą vos dėl 12 eurų

0
635
Buvęs kandidatas kartu su buvusiu socdemų vadu G.Palucku, kuris buvo nuteistas korupcijos byloje. Nuotrauka iš kandidato Facebook paskyros.

Šiandien į posėdį susirinkusi Vyriausioji rinkimų komisija svarstė du klausimus, kurie išimtinai susiję su Radviliškio politikais. Lietuvos socialdemokratų partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas Kazimieras Račkauskis surizikavo vos dvylika eurų ir įkliuvo į įstatymo pažeidėjų tarpą.

Komisijai K.Račkauskio atvejį pristatė L.Petronienė, VRK politinių partijų ir politinių kampanijų kontrolės skyriaus vedėja. Ji parengė tyrimo išvadą, kurioje įvertinus surinktus duomenis nustatyta Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 8 straipsnio 3 dalį pažeidimas. Reikia pažymėti, kad VRK teiktoje pažymoje kalta įvardinta pati partija, o ne buvęs kandidatas į merus, kurio atvaizdas kabėjo Loretos Petkevičienės individualiai įmonei priklausančio pastato vitrininiuose languose.

Ar neišmanymas, ar bandymas sutaupyti keletą eurų, ar kitos priežastys lėmė, bet kandidato komanda nesusimokėjo už politinės reklamos viešinimą. Įstatymas draudžia juridiniams remti kandidatus, todėl negavus nei sutikimo, nei sudarytos sutarties, VRK skyrius pats apskaičiavo įkainį. Anot rinkimų prievaizdų, nepiniginės aukos vertė vos 12,26 eurų. Šią sumą partiją įpareigota per 20 dienų pervesti į valstybės biudžetą – tiesa, sprendimas gali būti apskųstas per vieną mėnesį teismui.

Su pačiu politiku susisiekti nepavyko, kai tik bus gautas jo komentaras – iš karto paviešinsime.

Palikti komentarą

avatar