Stringa Aušros aikštės pridavimas

0
945
3 mln. Eur vertės rekonstrukcijoje padaryta daug broko

Rugsėjo 24 dieną susirinko valstybinė komisija iš kelių asmenų apsilankė Radviliškio Aušros aikštėje. Tikslas – priimti rekonstruotą centrinę miesto aikštę, kuria miestiečiai ir svečiai jau naudojasi daugiau kaip metus. Pagal Statybos įstatymo nuostatas, komisija buvo sudaryta iš statybų inspektoriaus, Savivaldybės administracijos atstovo, neįgaliųjų departamento, policijos ir kitų institucijų siųstų pareigūnų. Komisija nepasirašė statybos darbų užbaigimo akto – rangovo „Panevėžio statybos tresto“ ir pasamdytų subrangovų statybininkų darbų brokas bado akis.

Statybininkų darbas primena saviveiklą

Pradėtoms statybos užbaigimo procedūroms vadovavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos vyr. specialistas iš Akmenės Vilius Krikščiūnas. Jis neslėpė, kad 3  mln. Eur vertės rekonstrukcijoje padaryta daug broko. Jam antrina ir komisijos narys Savivaldybės architektas Artūras Valuckas. Policijos atstovai pareiškė priekaištus dėl eismo juostų. 

Neįgaliųjų departamento siųstas asmuo nebuvo pilnai patenkintas kai kuriais sprendiniais. Į komisijos posėdį atvykusi projekto architektė taip pat nesižavėjo statybininkų saviveikla, kurios metu buvo pakeistos kai kurios aikštės detalės.

Tiesa, jau darbų metu ne viskas vyko sklandžiai. Teko įsikišti ir Valstybinei darbo inspekcijai, ir Statybos inspektoriams. Rangovas baustas už darbų saugos nesilaikymą. Be to, miestiečiai socialiniuose tinkluose rašydavo, kad besidarbuojantys statybininkai yra išgėrę. Statybos inspektorius iš Kelmės 2017 metais įpareigojo per Administraciją rangovą taisyti kai kurį broką – tuo metu buvo perklotos klinkerio trinkeles, pakeista dalis važiuojamosios dalies trinkelių, kadangi kai kurios pradėjo trupėti, perdarytas ir paplatintas neįgaliųjų pandusas, bent tris kartus iš eilės remontuoti laiptai prie į aikštę nuo eglės pusės ir kiti darbai. Tačiau to buvo per mažai – brokas ir toliau akivaizdžiai badė akis.

Brokui taisyti – pusmetis

Žinomiausias ir labiausiai aprašytas atvejis dėl važiuojamosios dalies trinkelių kokybės. Be to, Gintautas Vičas, Statybų skyriaus vedėjas, patvirtina, kad didžiausi iššūkiai rangovui bus su įtrūkusiomis atraminėmis sienelėmis iš betono. Bent kiek išmanančiam statybos darbus ir jų procesą suprantama, kad paprastu glaistu atsivėrusių plyšių nepavyks ilgam paslėpti. Valdininkas pripažįsta, kad statybininkams yra sumokėti visi pinigai, todėl rangovo nėra kaip paspausti.

Komisijos pirmininkas statybos inspektorius V. Krikščiūnas patvirtino, kad posėdis bent jau kitą savaitę nebus organizuojamas. Toks apsisprendimas motyvuojamas tuo, kad taisytinų darbų sąrašas yra pernelyg ilgas, be to, greitai prasidės šaltasis metų laikotarpis. Vien rajono architektas priskaičiuoja kone dvidešimt trūkumų. Todėl nuspręsta pratęsti pusės metų terminą darbų broką pašalinti. Kitu atveju, komisija pati save panaikins ir rangovas „Panevėžio statybos trestas“ privalės iš naujo registruoti statybos užbaigimo procedūras per “Info statyba” puslapį. Su statybų bendrovės “Panevėžio statybos trestas” atstovais nepavyko susisiekti. Nepavyko pakalbinti nei statyboms vadovavusį darbų vadovą, nei techninę priežiūrą vykdantį statybos inžinierių.

Statybos įstatymas numato administracinę atsakomybę už nepabaigtų statinių naudojimą. Administracinių nusižengimų kodeksas suteikia savivaldybių administracijoms teisę skirti baudas, jei neužbaigtas ar neregistruotas statinys naudojamas. Juridiniam asmeniui bauda gali būti nuo 1 448 iki 7 240 Eur dydžio. Ar Radviliškio rajono savivaldybės administracija bus pakankamai principinga, kad 3 milijonus kainavusi miesto centrinė aikštė būtų priimta be darbų broko, parodys laikas.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia