Sujudimas Radviliškyje dėl koronaviruso

0
2191
Rajono valdžia išsigando koronaviruso, nors nepabūgo lankytis Izraelyje, kur užfiksuoti užsikrėtimo atvejai.

Neseniai iš Izraelio grįžęs Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis ne juokais susirūpino koronaviruso plitimo galimybe Radviliškyje. Remiantis savivaldybės atstovų informacija, rajono vadovų iniciatyva įvyko susitikimas su visuomenės sveikatos priežiūros srityje dirbančiais specialistais. Pagrindinis susitikimo tikslas įvardintas siekis užkirsti kelią koronavirusui plitimui.

Beje, Izraelis prieš keletą dienų pranešė apie pirmuosius užsikrėtimus koronavirusu. Į Žydų valstybę rajono vadovas A.Čepononis vyko kartu su Savivaldybės administracijos pavaduotoju Justinu Praniu. Į vietos savivaldos forumą vyko ir kitų rajonų merai.

Savivaldos forume Izraelyje kartu su kitais merais dalyvavo ir Radviliškio rajono vadovas A.Čepononis su administracijos pavaduotoju J.Praniu.

Savivaldybė ir sveikatos specialistai rekomenduoja tam tikras priemones, turinčias apsaugoti nuo užsikrėtimo koronavirusu. Pavyzdžiui, nevykti į regionus, kur nustatytas koronaviruso plitimas. Panašu, bet patys savivaldybės vadovai rekomendacijų nesilaiko, ypač kai už keliones sumokama iš mokesčių mokėtojų kišenės.

Be to, šiandien į posėdį rinkosi rajono ekstremalių situacijų komisija. Komisijos sudėtyje yra ir sveikatos įstaigų kaip Radviliškio ligoninė ir pirminės sveikatos priežiūros centro vadovai, visuomenės sveikatos centro atstovai.

Koronaviruso infekcijos klinikiniai požymiai: KARŠČIAVIMAS, KOSULYS, GERKLĖS SKAUSMAS, APSUNKINTAS KVĖPAVIMAS. Jei bent vienas iš šių požymių pasireiškė per 14 dienų, nedelsiant skambinkite į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikite susirgimo aplinkybes (būtina nurodyti, kad 14 dienų laikotarpyje lankėtės Kinijoje, Šiaurės Italijoje ar kituose paveiktuose regionuose) ir vykdykite medikų rekomendacijas.

 

 

 

Naujausiame savaitraščio „Visuomenės balsas“ numeryje

Palikti komentarą

avatar