Sukčių atsiųstą nuorodą paspaudusi moteris neteko beveik 3 tūkstančių eurų

0
752
Pastarosiomis savaitėmis vis daugiau žmonių į savo telefonus gauna SMS žinutes su nuorodomis ir prašymais atnaujinti savo „Smart ID“ duomenis.

Penktadienį į pareigūnus pagalbos kreipėsi 44-erių metų Radviliškio rajono gyventoja. Ji nukentėjo paspaudusi nuorodą į tinklapį.

Policijos duomenimis, rugsėjo 1 d. 17:40 val. Džiugonių k., Apynių g. gyventoja į mobilųjį telefoną gavusi SMS pranešimą. Moteriai pranešta apie būtinybę atnaujinti SMART-ID programėlę. Gyventoja nieko blogo neįtardama paspaudė atsiųstą nuorodą ir prisijungė prie banko AB SWEDBANK elektroninės bankininkystės su SMART-ID PIN prisijungimo duomenimis. Po šių operacijų iš nukentėjusiosios banko sąskaitos dingo 2350 eurų.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Pastarosiomis savaitėmis vis daugiau žmonių į savo telefonus gauna SMS žinutes su nuorodomis ir prašymais atnaujinti savo „Smart ID“ duomenis. Paspaudę tokias nuorodas vartotojai nukreipiami į svetainę, kuri vizualiai panaši į tikrą banko svetainę. Nuoroda aktyvuoja „Smart ID“ prisijungimą, suvedus prisijungimo kodus sukčius gauna prieigą prie banko sąskaitos ir ją ištuština.

Nei policija, nei bankai ar kitos institucijos niekada telefonu neprašo asmeninės informacijos. Kilus įtarimams neskubėkite vykdyti sukčiaus prašymų ir nedelsdami skambinkite 112, apie tai praneškite policijai

5 1 vote
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments