Sunkiausias metas pradėti dirbti naujoje įstaigoje, kai ją purto STT. Bet tokių iššūkių nepabūgo Radviliškio poliklinikoje pradėjusios dirbti dvi medikės iš Šiaulių

0
4049
Radviliškio poliklinikoje pradėjo dirbti nauja medikių komanda: šeimos gydytoja J.Kompauskienė su slaugytoja N.Baradinskaite.

Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centrą papildė nauji kolektyvo narai. Viena jų – jauna šeimos gydytoja Justina Kompauskienė iš Šiaulių. Pirmos dienos naujoje darbovietėje jai leido suprasti, kad viskas, ką ji iki šiol yra prisiklausiusi apie šią įstaigą – pati gryniausia tiesa.

Pasikliovė atsiliepimais

Medikė teigia Radviliškį pasirinkusi dėl kelių priežasčių. „Apie Radviliškio polikliniką teko girdėti daug gerų atsiliepimų – kad čia geros darbo sąlygos, puikus kolektyvas“, – teigė J.Kompauskienė. Jai pakako vos kelių darbo dienų (Kovo 1-ojo buvo pirma medikės darbo diena – red.past.) įsitikinti, kad viskas, ką ji iki šiol yra girdėjusi apie šią įstaiga – pati gryniausia tiesa.

J.Kompauskienė – šiaulietė. Atstumas iki naujos darbovietės negąsdina, nes neretai panašiai tiek pat laiko užtrunkama vykstant iš Šiaulių „pietinio“ į miesto centrą. Kuo skiriasi didmiesčio pacientas nuo provincijos, ji kol kas dar negalėtų atsakyti į šį klausimą.

Jie visi serga tokiomis pačiomis ligomis. Žinoma, skirtingai nei Šiauliuose, čia pacientai patiria daugiau sunkumų, norėdami atvykti iki savo gydymo įstaigos. Taip yra dėl prastesnio susisiekimo“, – pastebi J.Kompauskienė.

Didžiulis darbo krūvis negąsdina

Medikė darbuojasi dviejose įstaigose – ji taip pat dirba ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centre. Nepaisant to, visada geba skirti kokybiško laiko savo dviem atžaloms ir sutuoktiniui.

Tempiu nė kiek nesiskundžiu. Daugeliui šalies medikų toks krūvis yra įprastas“, – apie savo darbo krūvį atsiliepia J.Kompauskienė. Jos vyras taip pat medikas. Nepaisant to, medicinos tema namuose nėra dažna – darbinius rūpesčius kiekvienas stengiasi palikti darbe.

J.Kompauskienė neneigia, kad jai teko svarstyti ir dėl galimybės dirbti užsienyje, bet galiausiai viską įvertinusi suvokė, kad ir Lietuvoje medikams nėra taip blogai. „Vienokiu ar kitokiu būdu dirbti vis tiek reikia. Nesvarbu, kad pajamos svetur didesnės, bet atitinkamai ir išleidžiama gerokai daugiau“, – įsitikinusi naujoji Radviliškio poliklinikos šeimos gydytoja.

Nuotaikas veikia suvaržymai

J.Kompauskienė teigia, kad darbe jai užvis sunkiausia prisitaikyti prie pokyčių, kurie yra susiję su naujais Vyriausybės nutarimais. „Viskas labai greitai keičiasi. Iš pradžių buvo nuotolinis, po to greitai atsilaisvinome ir vėl savos taisyklės ir įstatymai. Prie tų pasikeitimų sunku priprasti tiek gydytojams, tiek pacientams. Nespėjame prisitaikyti taip, kaip reikėtų. Tai veikia ir žmonių nuotaikas: vieni piktinasi, kitiems tai sėja liūdesį ar net nerimą. Žinoma, reikia džiaugtis, kad šiuo metus viskas atlaisvėja, todėl kviečiu pacientus kreiptis į gydytojus dėl savo lėtinių ligų ar profilaktinių programų. Jeigu nedrąsu, galima registruotis ir nuotolinėms konsultacijoms“, – ragina šeimos gydytoja.

Jai užvis labiau norėtųsi ilgalaikių pokyčių ir vientisumo. „Sutinku, kad visada bus ką tobulinti, bet tikiuosi, kad artimiausiu metu viskas nusistovės į savas vėžes“, – tikisi J.Kompauskienė.

Kviečia į gyvas konsultacijas

Pripažįstama, kad šiuo metus vis dar didžiąją šeimos gydytojų darbo dalį sudaro nuotolinės pacientų konsultacijos telefonu. Aiškėja, kad dažnam ypač rūpi kuo daugiau išsiaiškinti apie vakciną nuo koronaviruso sukeliamos ligos (COVID-19).

Šiuo metu populiariausias klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti. Tikimasi patarimo. Visada patariu skiepytis, nes kitu atveju gresia sirgti sunkesnėmis formomis. Visada stengiamės balansuoti tarp to, kaip pats žmogus pageidautų, atsižvelgiame ir į sveikatos būklę. Pradedame įsivažiuoti – stengiamės, kad kuo daugiau būtų realių konsultacijų. Viskas tam, kad pamatyti žmogų gyvai, kad kuo kruopščiau įvertinti sveikatos būklę“, – pripažįsta J.Kompauskienė. Juk ir šeimos gydytojo kelią ji pasirinko, nes nori padėti visam žmogui:„man patinka žiūrėti žmogų kaip į visumą, o ne vieną kūno dalį gydyti. Dar patinka tęstinis žmogaus gydymas.“

Interviu su gydytoja darė redaktorė Asta Volkovaitė.

Lietuvos globėjo Šv.Kazimiero diena. Man teko truputį pabendrauti su nauja bendrosios praktikos slaugytoja Neda Baradinskaite. Pagal pamėgtą, klasikinį pokalbio pristatymo planą. Tai ką išgirdau, pateikiu Jūsų teismui.

… apie šaknis

Esu šiaulietė. Šiauliuose gimiau, augau, mokiausi. Dabar, pabaigiau Šiaulių valstybinę kolegiją ir tapau slaugytoja.

… apie profesijos pasirinkimą.

Pačių artimiausių žmonių tarpe medikų nebuvo, bet dar devintoje klasėje, po apsilankymo pas gydytoją nusprendžiau, jog tapsiu slaugytoja. Medikų darbas pasirodė įdomus, paslaptingas, o taip norėjau pažvelgti į užkulisius, arba kaip dar sakoma – virtuvę. Labai džiaugiuosi, nes atrodo jog neapsirikau, nes toks darbas man yra tikras malonumas.

… apie pirmą pacientą. Pandemija padarė taip, kad pirmas pacientas vyras, sergantis lėtine liga, taip ir liko bekontaktis. Ir tai įvyko pirmą darbo savaitę. Manau, kad medicinoje gyvas bendravimas neįkainuojamas privalumas.

… apie laisvalaikį.

Mėgstu vaikščioti, bendrauti su draugais, skaityti knygas. Poezijos tikrai nerašau, bet vertinu gerą muziką. Apskritai, laisvalaikis neturi virsti sudėtingu veiklos pakaitalu.

… palinkėjimai.

Jie paprasti. Pirmiausia – supratingumas. Visos pandemijos situacijos suvokimas. Suprasti, jog reikia vykdyti karantinines rekomendacijas ir reikalavimus. Suprasti medikus, vienu metu negalinčių atlikti daug darbų ir kad paskambinti kartais sudėtinga. Kantrybė atsipirks, pandemija anksčiau ar vėliau atsitrauks.

Slaugytoją kalbino V.Mikalauskis.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia