Tarnybinį automobilį seniūnas naudoja kaip nuosavą

0
1996
Prieš vykdamas namo tarnybiniu automobiliu, seniūnas apsipirko vietinėje parduotuvėje.

Valstybės ar savivaldybės turtas privalo būti naudojamas tik tarnybos funkcijoms atlikti. Deja, Radviliškio rajone tai daugiau išimtis, o ne taisyklė. Per pastaruosius kelerius metus dažnas politikas ar valdininkas buvo pagautas už rankos, nes naudojosi tarnybiniu automobiliu ne tarnybos tikslams pasiekti. Garsiausiai nuskambėjo buvusio vicemero Kazimiero Augulio vojažas tarnybiniu automobiliu po Lietuvą, sūnaus Donato vestuvių dieną. Nors VTEK ne kartą pripažino rajono valdininkus pažeidžiant įstatymą, tačiau ir toliau atsiranda norinčių tarnybinį turtą naudoti kaip asmeninį. Ne išimtis ir Šaukoto seniūnas Vidmantas Tamošiūnas.

Kad valdininkas į namus po darbo namo tarnybiniu Nissan Navaro parvažiuoja, žino beveik visi mažo miestelio gyventojai. Negana to, seniūnijos galva laikas nuo laiko parlekia ir į Radviliškį, kur Vaižganto gatvėje turi namus. Tą patvirtina ne tik jis pats, bet ir kai kurie radviliškiečiai. Prieš keletą metų jis vadovavo Radviliškio apylinkių seniūnijai, kol pakeitė į pensiją išėjusį savo kolegą Albiną Augustį.

Šaukoto seniūnui V.Tamošiūnui tarnybinio automobilio reikia kaip oro ir vandens.

Pagautas parvažiavęs namo su tarnybiniu automobiliu, prasižengėlis valdininkas iš karto pradėjo teisintis – esą 700 metrų nuo jo namų nutolusios darbovietės buvo priverstas važiuoti, nes šalia gyvenantis žmogus yra registruotas probacijos tarnyboje. Vėliau tvirtino, kad nenorintis seniūnijos kieme palikti automobilį – esą labai nesaugu. Tiesa, automobilio laikymo vieta ir yra nurodytas seniūnijos adresas. Bet garaže, anot V.Tamošiūno, laikyti nėra galimybės, kadangi užgriozdintas akmens anglies pilnais maišais. Todėl manantis, kad tarnybiniam automobiliui geriausia jo kieme. Kaip patogu – rytą nereikia pėsčiomis į darbą kulniuoti, o vakare į namus grįžti. Beje, visai neseniai seniūnui priklausantis lengvasis automobilis pateko į avariją ir transporto priemonė buvo sulamdyta nepataisomai.

Dar viena įdomi aplinkybė. Seniūnas pats organizavo viešąjį pirkimą ir 2019 metų balandžio 15 dieną įsigijo 2015 metų gamybos Nissan Navaro už 19 tūkst. 440 eurų. Valdininkas patvirtino, kad konkurse dalyvavo du dalyviai. Be to, automobiliniam kurui kasmet seniūnija išleidžia daugiau nei po 4 tūkst. eurų. Maža to, nors nuo automobilio pirkimo praėjo daugiau nei 8 mėnesiai, automobilis nėra pažymėtas kaip tarnybinis ar nurodytas Radviliškio rajono savivaldybės administracijos puslapyje.

VTEK perduota medžiaga dėl galimo LR Viešųjų ir privačių interesų valstybinėje tarnyboje derinimo nuostatų pažeidimo. Dažniausiai VTEK tokią informaciją tirti perduoda valstybės tarnautojo vadovams, šiuo atveju, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei Jolantai Margaitienei.

Be sutikimo draudžiama kopijuoti ir platinti svetainėje esančią informaciją.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia