Teismas neužstojo savivaldžiautojo – Šiaulių lyros direktoriui R.Šulcui skirta 220 eurų bauda

0
547
Už neteisėtai pastatytą tvorą Lyros turgaus direktoriui skirta 220 eurų bauda.

Šiandien Šiaulių apylinkės teismas paliko galioti Nacionalinės žemės tarnybos specialistų baudą dėl 220 eurų administracinės nuobaudos skyrimo bendrovės vadovui Regimantui Šulcui už metalinės tvoros pastatymą valstybiniame žemės sklype, prie prekybos centro, Lyros gatvėje, Šiauliuose. Tvora riboja žmonių judėjimą, mažina patalpų savininkų, darbuotojų ir lankytojų saugumą.

„60,73 m ilgio ir iki 1,68 metro aukščio metalinė tvora trukdo nuomininkams ir pastatų, patalpų naudotojams, miesto gyventojams, lankytojams, varžo asmenų judėjimą, sudaro trikdžius saugiam asmenų judėjimui ir eismui, kelia pavojų asmenų ir turto saugumui,“ – sako administracinio nusižengimo bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Mantas Liesis.

Teismas kaip trukdymo įrodymą pripažįsta Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM Šiaulių skyriaus 2019 m. spalio 3 d. pradžioje Žemės naudojimo patikrinimo aktą ir juo remiasi. Teismo vertinimu, priešingai nei teigia skundą pateikęs Lyros turgavietės direktorius R.Šulcas, trukdymas yra akivaizdus.

Teismas nesutinka su bendrovės vadovo teiginiais, kad prekybos centro prieigose, Lyros gatvėje, įrengtas eismo saugumo atitvaras. Teismas daro išvadą, kad bendrovė suteikė sau įgalinimus, kurių jai nesuteikia LR saugus eismo automobilių keliais įstatymas. Įstatymas numato, kad saugaus eismo užtikrinimo funkcijas vykdo valstybės ir savivaldybių institucijos.

Nuo teismo pylos gavo ir antstolis. Nutarime teismas nesivadovavo antstolio užfiksuotomis faktinėmis aplinkybėmis. Teismas antstolio vertinimą dėl tvoros netrukdymo atmetė, nes pagal Administracinių nusižengimų kodeksą trukdymą konstatuoti gali ne antstolis, o tik teismas.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nenustatė Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM šališkumo. Pareigūnai vykdė savo darbines funkcijas. Žiniasklaidos ar vietos savivaldos institucijų dėmesį teismas vertina kaip visuomenės teisę būti informuotai apie atitvarą, trukdantį nuomininkams, pastatų, patalpų naudotojams, miesto gyventojams.

Beveik 2 hektarų žemės sklypo plotas, juosiantis prekybos centrą Lyros gatvėje, yra valstybinė žemė, kuri yra išnuomota 8 fiziniams ir juridiniams asmenims. 2019 m. birželio mėnesį prekybos centro prieigose vienas iš žemės nuomininkų pastatė metalinę tvorą. Nepatenkinti verslininkai kreipėsi į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo. 2019 m. birželį prokuratūra buvo pradėjusi ginti viešąjį interesą, tačiau surinkti duomenys patvirtino, kad valstybės institucijos ėmėsi priemonių. Todėl prokuratūra nutraukė viešojo intereso gynimą.

Tiesa, nutarimą dar galima apskųsti per 20 dienų.

Palikti komentarą

avatar