Teismas stojo seniūnės pusėn – gyventojai buvo skirta bauda

0
1068
Seniūnė A.Kubilinskienė tvirtina, kad kol gyventoja jos neišvadino alkoholike ir "šūdo gabalu" visada šypsojosi. Deja, anot ją gynusios teisininkės, po tokių epitetų valdininkė nebėra tokia pati. Nuotrauka iš A.Kubilinskienės FB paskyros.

Aukštelkų seniūnė Alma Kubilinskienė nelabai nori prisiminti pernykščio nemalonaus įvykio. Pernai vasaros pradžioje valdininkė susivaidijo su viena seniūnijos gyventoja Ona (vardas pakeistas – red.)iš Kalnelio Gražionių. Atrodo, kas tokio baisaus galėjo nutikti, kai dvi kaimo bobos sustojusios vidury tako apsikeitė negražiais epitetais. Deja, įstatymas toks griežtas, kad valdininkai gali žmones plūsti, tuo tarpu, panašu, atsikirsti draudžiama. Juk aštresnį žodį išgirdęs net ir mažiausias valdininkėlis ima ir įsižeidžia, o jau tada jo milžiniškas ambicijas gina ne tik kolegos, bet ir Temidės tarnai.

Balandžio viduryje Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Deimantė Andriulytė išnagrinėjo bylą ir nusprendė skirti 60 eurų baudą aršiai Onai. Bausmė skirta už A.Kubilinskienės išvadinimą „alkoholike“. Kodėl teismas nesprendė, kad pati valdininkė išprovokavo ginčą, lieka mįslė. Seniūnės elgesys gyventojų atžvilgiu nebuvo maloniausias, tačiau tai nesudomino teismo. Tuo tarpu karingai nusiteikusi Kalnelio Gražionių gyventoja ruošiasi dar toliau bylinėtis, kaip ji sako, vardan teisybės.

Teismo nutarime minima, kad A.Kubilinskienė girdėjusi, jog ją „šūdo gabalu“ išvadino. Tačiau tai neigė pati gyventoja. Vienas kitas liudininkas tvirtino girdėjęs apie valdininkės išvadinimą tokiu menku posakiu, tad teisėjai to pakako pripažinti gyventojos kaltę. Be to, seniūnę A.Kubilinskienę labai įžeidė tai, kad girdint kitiems kaimo žmonėms Ona garsiai pareiškė „…„kaip ji dvidešimt metų nieko nedirba, neišmano, yra aferistė, tylėk, esi šūdas, kas tavęs gali klausytis, yra neišmanėlė ir tinginė“.

Tačiau bauda – mažiausias Onutės galvos skausmas. Jai ne tik teko apsimokėti už teisininko paslaugas, bet dabar teismas priteisė sumokėti už seniūnės pasisamdytą advokatę. O išlaidos nemažos – net 830 eurų. Tad iškolioti valdininką šiais laikas gali kainuoti labai brangiai. Kol kas Ona žada tokį teismo nutarimą skųsti aukščiau, nes, ji įsitikinusi, kad nebebus galima kritikuoti valdininkų ar jų nekompetencijos. Nutarimas kol kas nėra įsigaliojęs, o jo komentuoti nenori A.Kubilinskienė.

Naujausiame savaitraščio „Visuomenės balsas“ numeryje

Palikti komentarą

avatar